Урок математики у 2-Б класі
Вчитель: Чередниченко О.О.
Тема: «Порівняння і закріплення таблиць множення і ділення на 4».
Мета: Закріплювати табличні прийоми множення і ділення на 4. Вчити застосовувати взаємозв’язок між діями множення і ділення під час обчислень. Вправляти учнів у розв’язуванні задач на збільшення і зменшення на кілька одиниць і в декілька разів, на каїне порівняння. Розвивати навички усної лічби. Спиряти вихованню любові до вивчення предмету.
Обладнання: мультимедійна дошка; таблиці з назвами компонентів; малюнки до задач, презентація.
Хід уроку
1. Організація класу. Привітання.
[pic]
Ось і дзвоник пролунав,
Для навчання час настав.
Дітки, сядьте всі зручненько,
Ручки покладіть гарненько,
Бо урок у нас незвичний
Чарівний, математичний!
2 .Актуалізація знань.
Перевірка домашнього завдання .Гра « Чарівне сердечко». Вчитель називає приклад на табличні випадки множення і ділення на 4,а учень,який отримав сердечко-говорить відповідь.
. «Пазл»
[pic]
Хто із вас любить складати пазли?
Сьогодні, якщо ми правильно складаємо пазл – зможемо прочитати тему уроку.
3.Повідомлення теми і мети уроку.
(діти хором читають тему уроку).
[pic]
4.Повторення і закріплення вивченого матеріалу.
Усний рахунок.Склади приклади за їх відповідями.
[pic]
[pic]
1-й приклад на : з відповіддю 7 (28:4)
2-й приклад на : з відповіддю 2 (8:4)
3-й приклад на • з відповіддю 16 (4•4)
4-й приклад на • з відповіддю 28 (7•4)
5-й приклад на : з відповіддю 5 (20:4)
6-й приклад на : з відповіддю 6 (24:4)
7-й приклад на • з відповіддю 12 (3•4)
8-й приклад на • з відповіддю 36 (4•9)
[pic]
6.Гра .
7 [pic] . Задача.
. Коротка умова задачі.
[pic]
Хлопчик купив 8 олівців по 4 грн. і гумку за 3 грн.
Скільки коштує покупка?
9. Робота у зошитах.
10 . Хвилинка каліграфії.
Запишіть цифри, що позначають числа: 12, 16, 34, 13, 18.
Якщо число тут зайве? Чому?
[pic]
11. Математичний диктант.
4 учня працюють за картками у зошитах.
1 учень біля дошки
8•4; 2•4; 4•4; 4•5; 28 :4
12 зменшити в 4 рази (3);
24 зменшити в 4 рази (6);
3 збільшити на 4 рази (7);
8 зменшити на 4 рази (4); знайти добуток 4•4
12. «Перевір себе».
Оціни свою роботу.
[pic]
13. «Робота з підручником».
[pic]
Відкрийте підручник на сторінці 117 і знайдіть приклад №702
(по 1 прикладу біля дошки, приклади за №702)
Задача №706.
а) читання умови учнями;
б) робота над задачею:
Про що говориться в задачі?
Що відомо?
Що не відомо?
Чи можемо знайти вартість чайника для заварювання?
Яке головне питання задачі?
в) складання і запис короткої умови;
г) розв’язання (1 учень біля дошки, слабші діти розв’язують за схемою опорою).
Підсумок уроку.
[pic]