Әдебиеттік оқу пәнінен сабақ доспары Нәтиже сабақ

Автор публикации:

Дата публикации:

Краткое описание: ...


Сабақ : 4- сабақ

Сабақ өтілетін күн: 13.03.15

Орны: 1 – кабинет

Мұғалім: Ешекенева А.Б

Барлық оқушы саны:8

Қатысқаны:8

Сілтеме

Күнтізбелік жоспар, 1 «а» сынып , әдебиеттік оқу. Ана тілі, Әуелбаева Ш., - Алматы : Атамұра, 2012 жыл

Сабақ тақырыбы

Нәтиже сабақ

Жалпы мақсаттар

Өткен тақырыптарды қорытындылап, алған білімдерін бекіту. Бірлесіп жұмыс жасауға дағдылану.

Түйінді идеялар

«Бірлік болмай – тірлік болмас»

Әдіс-тәсілдер

Жеке жұмыс, жұптық жұмыс,топтық жұмыс, «Ыстық орындық», «Мен саған, сен маған», «Постер» , «Ұшақ ұшыру», «Терминдер арқылы болжау», «Броундық қозғалыс»

Көрнекіліктер

Интерактивті тақта, бағалау парағы, слайдтар, тапсырма жазылған парақтар, ұшақтар, телефон, қолдан жасалған сыйлықтар.

Дереккөздер

Ана тілі, Әуелбаева Ш., - Алматы : Атамұра, 2012 жыл. Жақсылықова Г.И. «Интербелсенді әдіс- тәсілдер» Әдістемелік құрал.Өскемен 2014 ж .

Оқыту нәтижелері

Өткен тақырыптарды қорытындылайды. Алған білімдерін бекітеді. Бірлесіп жасауға дағдыланады.

Сабақ барысы

Уақыты

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

I. Ұйымдастыру


2минут

  • Сәлемдесу.

  • Шаттық шеңберіне шақырады.

  • Сыныпта жағымды атмосфера қалыптастырады.

  • Топқа бөледі.

  • Амандасады.

  • Бір-біріне жақсы тілек тілейді.

  • (Суреттер бойынша бөлінеді:көктем және жаз мезгілі бойынша.) топқа бөлінеді.

  • Топ мүшелерін сайлайды.

II. Сабақтың мақсатымен таныстыру

1минут


«Ыстық орындық» әдісі арқылы үй тапсырмасын тексеру.

  • Абайдың ауылына келген кімдер еді?

  • Абай ақындардан не үйренді?

  • Абайға Барлас қандай тілек айтты?

  • Абай өскенде кім болды?

  • Жарайсың, өте жақсы !

  • Ендеше, бүгінгі біздің сабағымыз барлық білімімізді жинақтап, бекіту болып табылады.

«Ыстық орындыққа» отырған оқушы барлық берілген сұрақтарға жауап беруге тырысады.

III. Нәтиже сабақ.


5минут



109-жаттығу. «Мен саған, сен маған» әдісі

Интерактивті тақтадағы №1 слайдты пайдалана отырып, әңгімені оқып, қарамен жазылған сөздер қандай сұрақ қа жауап беретінін анықтап, көршісіне түсіндіру;

1. Интерактивті тақтадан қарамен жазылған сөздерді дәптерге жазады, бір- бірін тексереді, топ жетекшісі бағалау парағына баға қояды.


10минут

110 - жаттығуТопта «Постер»әдісі бойынша деңгейлік тапсырма орындату.Іс-әрекеттерді білдіретін сөздерді мәтіннен көшіріп жазу.

2.Оқушылар мәтіннен іс-әрекеттерді білдіретін сөздерді көшіріп жазып, оны постерде қорғайды.


5 минут

1. «Ұшақ ұшыру» әдісі арқылы бір-бірлеріне жақсы тілектер білдіреді.

1.Ұшақ ұшыру арқылы бір-біріне жақсы тілектер жазады.

IV.Сергіту сәті.



2.Бейнеролик арқылы сергіту сәтін орындату.

2.Сергіту сәтін орындайды.


9минут



Тапсырма 3. «Терминдер арқылы болжау»

Оқушыларға оқыды, кетті, шашты, пісірді, оралды, қуанды деген парақта жазылған сөздер таратылып беріледі. Бұл сөздер бойынша сөйлем, сөз тіркестерін құрау қажет.

«Бағдаршам»

-Оқушылар парақта жазылған сөздерге сөйлем не болмаса сөз тіркестерін құрайды.



5минут

Тапсырма 4.«Броундық қозғалыс» әдісі арқылы сыни тұрғыдан ойландырту.


Оқушылар кабинеттің ішін аралап жүріп,заттың іс-әрекетін білдіретін сөздер туралы ақпарат жинайды.

IV.Қорыту.

3минут

«Шығу парағы» әдісі бойынша сұрақтарға жазбаша жауап береді.Ол сұрақтар сабақты қорытындылап, қатысушының алған білімін бағалайды.

  • Бүгін не үйрендіңіздер?

  • Сабақ бойынша қандай сұрақтарыңыз бар?

  • Келесі сабақта қандай мәселеге назар аудару қажет?


Оқушылар «Шығу парағына» сабақ барысы бойынша өз ойларын жазады.

VI.Үй тапсырмасын беру.

2минут

Интербелсенді тақтаға үй тапсырмасын жазып қояды, күнделікке жазғызады.


Өткенді қайталау.


VII.Бағалау.

2минут

Парақ қағазы бойынша мұғалімнің жиынтық бағалауы.

Бағаларын қойдырады

VIII.Рефлексия.

1минут

«Жетістік кілемі» әдісі бойынша түсінгендерін белгілету.

Білімдерінің қандай деңгейге жеткенін оюлар арқылы көрсетеді.