Сабақ: Қазақ тілі 4-сынып «Мен жаттығамын» | Мектеп: |
Күні: | Мұғалімнің аты жөні:
|
Оқу мақсаты | Білімділік:Қарапайым сөйлеу үлгілерін қолдану арқылы спортқа қатысты жаңа лексикалық атауларды меңгеру. Дамытушылық:мЖаңа тақырып бойынша әртүрлі диалогтық минимумдар арқылы сұхбат құру мәдениетін қалыптастыру. Тірбиелік:Қарапайым сөйлеу үлгілерін қолдану арқылы тілдесім барысында жағымды қарым-қатынас құра білуге тәрбиелеу. |
Сілтеме | Оқу бағдарламасы, «Қазақ тілі» оқулығы, жазу дәптері |
Жетістік критерийлері: | Оқушының төменгі жетістігі (ОТЖ): спортқа байланысты Атауларды қатыстырып сөйлемдер құрады,өзінің сүйікті Спортшысы туралы ақпарат бере алады. Оқушының орташа жетістігі (ООЖ): спорттық атауларды меңгеріп, оларды тілдесім барысында тиімді қолдана алады,сүйікті Спортшыларын сипаттай алады. Оқушының жоғарғы жетістігі (ОЖЖ): тақырып аясында достарымен тілдік қарым-қатынас құрады,сүйікті спортшысы жайында мәтін құрады.
|
Дескрипторлар: 1 тапсырма
2.тапсырма
3.тапсырма |
-мәтінді мәнерлеп оқиды. -оқылған мәтіннің негізгі ойын түсінеді -мәтінді мазмұндайды.
-жаңа сөздердің мағынасын біледі. -сөйлем құрастыра алады. -жаңа сөздерді қолданады.
-сұрақты түсінеді. -Жалғауларды дұрыс қолданады. сұраққа толық дауап береді.
|
Негізгі түсініктер: | Шұғылдану, жүлдегер, жеңіс, жеңімпаз, үздік боксшы, велошабандоз, озып келу, жүйрік, жарыс, жаттығу,шынығу, болғыш келеді, зілтемір, әлем рекорды |
Сабақта қолданылатын материалдар: | Интерактивті тақта, слайдтар, «Чемпиондар» циклынан бейнебаян, спортшылардың суреті, қимақағаздар, желімқағаздар |
Оқыту әдістері | Әңгімелеу,талдау,түсіндіру,сипаттау,диалог, «Мен жұлдызбын» тренингі, «Микрофон», «Өз миыңды суретте» тәсілі, «Жеке әңгіме» техникасы,сергіту жаттығуы. |
Дереккөздер: | Әдістемелік құрал, дидактикалық материалдар, сөздік. |
Тапсырмалар: |
|
Сабақ барысындағы мұғалім мен оқушының іс- әрекеті |
Жоспарланған уақыт | Мұғалімнің іс- әрекеті | Оқушының іс- әрекеті |
Психологиялық ахуал туғызу
| Оқушылармен амандасып, түгендеу. Оқушыларды екі қатарға тұрғызып, «Мен жұлдызбын» тренингін өткізу «Мозайка» әдісі арқылы топқа бөлу | Өзіне ұнайтын спортшы кейпінде бір- бірімен амандасады, топқа бөлінеді |
«Қызығушылықты ояту»
| «Өз миыңды суретте»стратегиясы Оқушылар мидың суретін салады да, оны алдыңғы сабақ кезінде меңгерген сөздермен толтырады және әр топтан бір оқушы сөйлем айтады. Спортшылар туралы слайд, суреттер көрсете отырып сұрақ -жауап «Сен -маған, мен- саған» стратегиясы сұрақ- жауап мәтін мазмұны бойынша
| Айтылым Сурет салады, сөздер жазады, сөйлем, сұрақ құрастырады, суреттейді. |
«Мағынаны тану» | Шынығу, жаттығу Грамматика: келер шақ етістігі Оқулықтағы мәтінмен жұмыс: оқиды, қайталайды, оқытады Мәтін бойынша «Көршіңді шақыр»стратегиясы «Дұрыс айт» сыр сандықтағы сөздер. Оқулықтағы тапсырмалармен жұмыс:
Суретпен сөйлем құрастыру Диалог құрастыру
«Сергіту жаттығуы»
| Тыңдалым.Оқылым.Айтылым Ауызша жаттығу, келер шақта жіктейді. Топпен жұмыс: мәтінді оқиды, түсінеді, айтады. Мәтінді мазмұны бойынша дұрыс құрастырады. Айтылым жұппен жұмыс
айтылым (топтық) сұраққа жауап береді. Өлеңді дауыстап айта отырып, жатты,у жасайды. |
«Ой толғаныс» | «Микрофон» Тілдесім. Жаттығу жасаймын тақырыбына диалог құрастырады | Тілдесім. Жаңа сөздерді қолданады, сұхбаттасады. |
Бекіту | «Мен жаттығамын» тақырыбына өзі туралы 3-4сөйлем құрастыру | Айтылым.Оқылым.Жазылым. Сөйлем құрастырады. |
Бағалау
| Формативті бағалау. Мұғалім оқушылардың бағалауы Бойынша өз ойын айтып, Қорытын баға қояды. «Бағалау парағы» бойынша қалыптастырушы бағалау
| «Жеке әңгіме» бағалау |
Үйге тапсырма | Оқулықтағы 2-тапсырманы орындауға береді | Күнделіктеріне жазып алады. |
Рефлексия | «Бағдаршам» стратегиясы | Сабаққа баға береді |
|
|
|
|
|
|