Конспект уроку з математики для 2 класу: ГРА – ПОДОРОЖ Додавання та віднімання двоцифрових чисел з переходом через десяток.

Автор публикации:

Дата публикации:

Краткое описание: ...


ГРА – ПОДОРОЖ З МАТЕМАТИКИ В 2 КЛАСІ

ТЕМА: Додавання та віднімання двоцифрових чисел з переходом через десяток.

МЕТА: Закріпити навички додавання та віднімання двоцифрових чисел з переходом через десяток.

Розвивати мислення, пам’ять, навички усної лічби, розв’язувати задачі із логічним навантаженням.

Виховувати цікавість та інтерес до уроку математики.

Виховувати дбайливе ставлення до природи.

ХІД УРОКУ

  1. Організація класу.

Встали всі рівненько,

Вийшли із – за парт.

Урок математики

Будем починать.

Девіз: Математика – це цікава і велика наука.

  1. Повідомлення теми, мети та завдань уроку.

-- Діти, сьогодні у нас незвичайний урок. Сьогодні ми із вами здійснимо подорож у країну ігор найулюбленішої нашої науки – математики. На уроці ми будемо закріплювати навички додавання та віднімання двоцифрових чисел з переходом через десяток. І хоча ми будемо грати, вам, діти, на уроці необхідно бути уважними, слухняними, старанними, вміти швидко та правильно лічити, міркувати.

-- Діти,щоб почати грати і вирушити у подорож незвичайними країнами, де мешкають птахи, нам потрібно визначити три команди.

Це: 1 команда 2 команда 3 команда

« Шпаки» « Соловейко» « Лелеки»

Робота над загадкою:

Без сокири і без рук, а дім собі будує. ( Пташка ).

-- Птахи – окраса гордість природи. Вони оживляють та прикрашають її. У світі мешкає майже 10 000 видів пташок. У лісі, на луках, у полі, в парку, саду – скрізь вони милують наш зір. Ми не тільки спостерігаємо за ними, милуємось польотом і співом, але і не можемо уявити собі життя без них.

3.Актуалізація знань. Робота над темою уроку.

1)Усна лічба.

1 команда « Шпаки»

20 + 40 + 40 +6 – видів шпаків.

50 - 20 +25 – 12 + 32 – швидкість польоту.

2 команда « Соловейко»

80 – 20 – 2 – 5 – 3 --стільки гусені знищує за день соловейко.

90 – 50 + 15 – 15 – 10 – 16 – днів будує гніздечко соловейко.


3 команда « Лелеки»

70 – 35 + 11 – 16 – 23 – скільки відкладає яєчок самка лелеки.

28 + 28 – 12 + 10 + 4 – довжина крил лелеки.

Запитання до команд: Коли прилітають ці птахи на весні?

1 команда. Шпаки – перші вісники весни. Ці птахи можуть переймати голос інших птахів. Прилітають на початку або в середині березня.

2 команда. Соловейко прилітає в кінці квітня, відлітає у серпні.

3 команда. Лелеки прилітають у середині березня, відлітають на початку жовтня.

--Молодці! Правильно відповідали на запитання і порахували усно.

2) Каліграфічна станція

-- Які ви знаєте весняні місяці? Якими цифрами позначають весняні місяці за календарем?( 3, 4, 5) Знайдіть суму цих чисел.( 12 )

Пропишіть рядок числа 12.

--Утворіть усі можливі двоцифрові числа з цифр 3, 4, 5 і запишіть їх.( 34. 35, 53, 54, 44, 33, 55).

3) Математичний диктант.

-- Щоб далі вирушити у подорож із нашими пташками, необхідно записати математичний диктант. Усі готові? (Один учень працює біля дошки з іншого боку)

* 56 збільшити на 15. ( 71 ).

*53 зменшити на 18 ( 35 ).

*Зменшуване 20, від’ємник 2, різниця--… ( 18 ).

* На скільки 50 більше, ніж 20? (30 ).

* На скільки 50 більше, ніж 25? (25).

*Знайдіть суму 18 та аналогічного числа. (36).

*Доданок 28, другий доданок 24. Знайдіть суму.(52).

*Знайдіть різницю 63 і 24.(39)

*Записати число, в якому 8 дес. і 6 одн.(86)

*Запишіть число, в якому 7 дес. (70)

*Сова знищує за добу 5 мишей. Скільки мишей вона знищить за чотири доби? (20)

( Діти працюють в парах. Взаємоперевірка).

4) Фізкультхвилинка.

5) «Зупинка прикладів»

--Щоб нам із пташками летіти далі, потрібно розв’язати приклади.

«Шпаки» «Соловейки» «Лелеки»

93 – 7 = …(86) ( 67+3) + 13=…(83) 56 – 23 = …(33)

55 + 9 = …(64) 78 – ( 48+13)=…(17) 65 – 32 = …(33)

27 + 48 =…(75) 90 – 4 – 50 =…(36) 74 – 41 =…(33)

80 – 46 =…(34) 83 – 41 =…(42) 90 – 44 =…(46)




6) Зупинка «Країна задач»

« Шпаки»

Довжина дзьобу в лелеки 18 см, а в чаплі – на 7 см менша. Який завдовжки дзьоб у чаплі?

18 – 7 = 11 (см)

« Соловейки»

Синиці виводять пташенят двічі на рік. Один виводок становить 14 пташенят. Скільки всього пташенят виводить синичка на рік?

14 +14 = 28 (пт.)

« Лелеки»

Маса пташенят ворони 16 г, а галки – 8г. На скільки більшою є маса пташенят ворони, ніж галки?

16 – 8 == 8(г)

--Що об’єднує ці задачі? (Вони прості.)

-- А які ще є задачі? (Складені). Розв’яжемо таку задачу.

Самець дрохви важить 17 кг, а самка – на 9 кг менше. Скільки важать самка і самець разом1

  1. 17 – 9 = 8 (кг) – маса самки.

  2. 17 + 8= 25 (кг)

Відповідь: разом 25 кг.

7) Ми прилетіли до країни « Логічна гра».

а) На галявині було 3 лелек, стільки ж шпаків, качок менше ,ніж шпаків,але більше, ніж гусей. Скільки було на галявині всіх птахів?

Відповідь: було 3 лелек та 3 шпаків, качок могло бути лише 2( ми знаємо, що їх було менше, ніж шпаків, але більше. Ніж гусей). Отже. Гусей було 1.

Всього було: 3 + 3 + 2 + 1 = 9 (пт.)

б) До села прилетіли 22 лелеки. З них 4 пари залишилися в старих гніздах, а інші полетіли влаштовувати нові гнізда. Скільки лелек полетіло?

22 – 8 = 14 (пт.)

в) 9 солов’їв летіло до річки, а на зустріч їм 2 лелеки і 3 шпака. Скільки пташок летіло до річки? ( 9 солов’їв)

-- Птахи – мандрівники. Вони летять восени за тисячі кілометрів від рідного краю, а навесні знову повертаються назад, у рідні гнізда. Тому необхідно зберігати пташині гнізда, щоб пташкам було куди повернутися.

8) Зупинка « Геометричні хатинки пташок»

« Шпаки»

Розділіть прямокутник двома лініями, щоб утворилися три трикутники.

Відповідь:



1



« Соловейки»

Скільки всього прямокутників зображено?




Відповідь: 5.

« Лелеки»

Розділіть прямокутник двома лініями так, щоб утворився один прямокутник і два трикутника.





9) а зараз – знову гра « Знайдіть правильну відповідь»

Пташка 63 45 + 45

Їжак 56 39 +24

Ведмедик 90 91 – 35

Лисичка 47 70 – 23

Вовк 37

-- Хто помилився? (Вовк).

4. Підсумок уроку.

-- Ось і добігає кінця наша мандрівка з пташками. Всі команди працювали добре і заслуговують на винагороду ( кожному учневі вручаються емблеми пташок з оцінками за працю).

-- Які приклади розв’язували на уроці?

-- Про кого йшлося у цікавих задачах?

-- Який висновок зробили?( Пташки – наші друзі).

-- Діти, не забувайте про них, робіть годівнички взимку і пригощайте птахів крихтами хліба, насінням, шматочками несолоного сала. Вони віддячать вам навесні і влітку. Пернаті знищать шкідливих комах та збережуть врожай.

-- Які цікаві числові відомості про птахів ви знайшли, готуючись до уроку?

*Пара синиць за сезон оберігає від комах 40плодових дерев.

*Один соловейко приносить протягом дня своїм пташенятам 200комах.

*Одна сова за літо з’їдає 1000 польових мишей.

*Маса імператорського пінгвіна 45 кг, а страуса – 55 кг.

*Жайворонок висиджує яйця 12 днів, пінгвін – 56, голуб – 19.

*Лебідь живе 25 років, орел – 79-80, чайка – 40-45, дрізд – 20, страус – 50.

*Довжина дзьоба лелеки – 18-19 см, чайки – 12 см.