Мектеп: № 23 орта мектеп
Күні: 12.12.16
Мұғалімнің есімі: Шопанова Гульнур Даулеткалиевна
СЫНЫП: 4
Қатысқандар саны:13
Қатыспағандар саны: -
Сабаққа негізделген оқу мақсаты(мақсаттары)
Тыңдалым:
4.1.4.1.Тыңдаған материалдағы негізгі ойды анықтау
Оқылым:
4.3.4.1 мәтін мазмұнын және кейіпкерлердің іс –әрекетін бағалайтын сұрақтар (неліктен? не үшін?) құрастыру және оған жауап беру
Жазылым:
4.4.2.1 мұғалімнің көмегімен оқыған материал бойынша шағын мәтін жазу
Сабақ мақсаттары
Барлық оқушылар:
Мәтінді тыңдайды , оқиды;
Сурет бойынша сұрақтарға жауап береді;
Тақырыпқа байланысты қарапайым сөздерді жазады
Оқушылардың басым бөлігі:
Мәтінді аударады, мазмұнын түсінеді;
Кестеге сәйкес сөздерді топтастырады;
Тақырыпқа сәйкес сөйлем жазады;
Кейбір оқушылар:
Тілдік мақсат
«Хайуанаттар бағы» тақырыбындағы сөздерді атай алады
Мәтінді оқып ,мазмұндай алады, мәтінді аудара алады
Сөйлемдерді толықтырып жаза алады
Алдыңғы оқу
Төрт түлік , үй жануарлары , жабайы аңдар , құстар
Жоспар
Жоспарланған
уақыт
Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелерді жазыңыз)
Ресурстар
Басталуы
3 мин.
2 мин.
5 мин.
Сергіту сәті
«Жануарлар» ойыны.
Тәртібі: көрсетілген аңдар мен жануарлардың мағынасын оқушылар ым –ишара, дыбыспен жеткізу керек.
Топқа бөлу әдісі : сөздерді буынға бөлу арқылы 3 топқа бөлінеді (сөздер ашық ,тұйық,бітеу буынды)
Үй жұмысын тексеру
Сабақтың тақырыбын анықтау: «Хайуанаттар бағы»
[pic]
Интербелсенді тақта
Презент.
Ортасы
30 мин.
1 тапсырма: мәтінді түсініп оқы және сұрақтарға жауап бер, мазмұнда.
(Топпен жұмыс )
Жабайы аңдар
Самат хайуанаттар бағына келді.Бақты аралап,алуан түрлі аңды көрді .Оған маймылдар ,аюлар ,түлкілер, қасқырлар, барыс , жыландар ұнады.Ол аңдардың тор ішіндегі қимылын қызықтап ұзақ аралады.
[pic] [pic] [pic]
[pic] [pic]
- тақыпқа байланысты кестені толтырады; -аңдардың суреттерін көрсетеді
Анализ
Мұғалімнің көмегімен негізгі ойды анықтайды
Мәтін бойынша тапсырма.
1. Мәтіндегі жаңа сөздерді аудару, мәтін бойынша сұраққа жауап бер.
2. Мәтін мазмұн айтады.
3. Мәтінді кластер бойынша толтырады.
- кестені толтыра алады,сөйлем құрастырады суреттерді мен сөздерді сәйкестендіреді
Мұғалімнің көмегімен негізгі ойды анықтайды
-мәтіндегі кездесетін тірек сөздерді табады;
-мәтіннің негізгі ойын анықтайды
2 тапсырма Кесте бойынша айтады ( Топтастыру әдісі)
Жұппен жұмыс
Жабайы аңдар Жыртқыш аңдар
Жетістік критерийлері:
1.Жаттығуды орындап , кестені толтыру
2. Сөйлемдерді сауатты жазу
3 тапсырма.Суретпен жұмыс . Сәйкестендіріп ,оқы
(Жеке жұмыс)
Піл су ішіп ,тұр
Аю ұйықтап жатыр
Керік жапырақ жеп тұр
Қоян жүгіріп жүр
Қалыптастырушы бағалау: «Бас бармақ» бағалауы.
Үздік [pic] Жақсы [pic] Қанағаттанарлық [pic] Нашар [pic]
4 тапсырма Сөйлемдерді толықтырып , жаз «ТКО» әдісі (жеке жұмыс)
Суретпен жұмыс (сөйлемдерді толықтыру)
Бұл не?- ..............
Сергіту сәті «Пантомима» :оқушы бір сөзді қимылмен бейнелейді,ал екінші оқушы оны атау керек
Оқулық, суреттер
Аяқталуы
5 мин.
Кері байланыс (ауызша)
«Жануарлармен» рефлексия.
Сабақта өз іс-әрекетімді осы жануардай сезіндім, себебі:
[pic]
Сабақта өз іс-әрекетімді осы жануардай сезінемін, себебі:
[pic]
Сабақта өз іс-әрекетімді осы жануардай сезінемін, себебі:
[pic]
Сабақта өз іс-әрекетімді осы жануардай сезінемін, себебі:
[pic]
Қосымша ақпарат
Пәнаралық байланыс Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері
АКТ-мен байланыс
Құндылықтардағы байланыс
Көбірек қолдау:
Тақырыпқа байланысты жаңа сөздерді көрсету, тақырыптық суреттерді ұсыну , мәтінге сәйкес сұрақтар тарату, ,
Біршама қолдау:
мәтінді аударуда тірек сөздерді, аңдарды топтастыруда кестені ұсыну
Болмашы қолдау:
Мәтін мазмұнын айтуда сурет ұсыну.
«Бас бармақ» рефлексиясы арқылы өзін-өзі бағалау
Үздік [pic] Жақсы [pic] Қанағаттанарлық [pic] Нашар [pic]
Оқушылармен кері байланыс ауызша жүргізілді
Құндылықтарды дамыту:қарым –қатынас жасау қабілеттерін арттыру,тапсырмаларды орындай білуге дағдыландыру.
Пәнаралық байланыс: дүниетану ,орыс тілі.
АКТ қолдану дағдылары: осы сабақ барысында оқушылар тақырыпқа қатысты көрнекі құралдарды пайдаланып, интербелсенді тақтаны қолданады.
Оқушыларды аңдарды қорғауға, сүйіспеншілік сезімдерін ояту.
Қорытынды бағамдау
Қандай екі нәрсе табысбы болды(оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?
1:
2:
Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды(оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?
1:
2:
Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім?