Сабақ жоспары Мереке Әдебиеттік оқу 2 сынып

Автор публикации:

Дата публикации:

Краткое описание: ...


Әдебиеттік оқу /2сынып/  «Мереке»  тақырыбы бойынша қысқа   мерзімді сабақ жоспары

Орындаған: Бастауыш сынып мұғалімі: Есимова Айжан Бериковна. Лебяжі жалпы орта білім беру мектебі

Сабақтың тақырыбы: " Мереке". Қанат Қайым

Сабақтың мақсаты: мәтін мазмұнын оның идеясын талдау арқылы анықтау.

 Күтілетін нәтижелер:

 Пәндік нәтиже: мәтін мазмұны арқылы адам өміріне болатын сан қырлы жағдайлар туралы түйсінуге, өмірдегі мерекелердің мән - мағынасын ашуға  мүмкіндік  беру.

 Жүйелі іс - әрекет нәтижесі: ойталғау, іздену жұмыстарын топтық , жеке сипатта орындату  арқылы оқушылардың шығармашылық дағдысын дамыту.

 Тұлғалық  нәтиже: отбасындағы ұлттық  дәстүрге, адамгершілікке, әсемдікке тәрбиелеу; бір -  бірін тыңдай білуге, ұйымшылдыққа баулу.

Сабақтың көрнекілігі: смайликтер, плакаттар, маркерлер, тақта, бор

 Сабақтың әдіс - тәсілдері: " Түртіп алып оқу " стратегиясы, «Өрмекшінің өрмегі», «Ассоциация», «Шаттық шеңбері», «Кір жаятын» жіп, дидактикалық ойын, топпен,жұппен, жеке жұмыс.







Ұйымдастыру кезеңі

Ұйымдастыру кезеңі






2мин












Қонақтармен сәлемдесу

-Үлкенге де Сіз, кішіге де Сіз

Бар адамды құрметтеп, бас иеміз біз!



Психологиялық тренинг Мен қандаймын?»


Қонақтармен амандасады





Оқушылар шеңбер құрып, әрқайсысы өз есімінен басталатын сөздер айтады.Сабақта бәріміз бір – бірімізге сәттілік тілейік.







Үш шапалақ

Үй тапсырмасын Үй тапсырмасын

тексеру



Қызығушылықты ояту

5мин











2мин

«Көктем» өлеңінің мазмұны бойынша жұмыс жасау, 5Т ұстанымын еске түсіру: талап, тәртіп, тазалық, тыныштық, татулық.





1-топ: мәтін мазмұны бойынша сурет салу

2-топ: Көктем туралы «жол өлең жазу

3-топ: Өлеңді мәтінге айналдырып жазу

Ой қозғау:

Компьютерден ән тыңдау.

Бұл ән сендерге таныс па?

Қандай ән шырқалды, не туралы?






Топпен жұмыс жасау ережесін еске түсіреді







Әр топ берілген тапсырмалар бойынша жұмыстарын қорғайды.









Оқушылар әнді тыңдайды, не туралы екенін табуға тырысады. Жаңа тақырыпқа шығады










Топтар бір-бірін «Бағдаршам» арқылы бағалайды









Ынталандыру










Жаңа сабақ

























Сергіту сәті










4мин









6мин















3мин












Жаңа тақырыпқа шығу:

«Топтастыру» әдісі

Мереке деген не? Қандай мерекелерді білесіңдер?

Бүгін сабақтың тақырыбы- «Мереке» мәтінімен танысатын боламыз, авторы Қанат Қайым .

Сабаққа мақсат қою

Автор туралы мәлімет беру

«Түртіп алу» стратегиясы бойынша мәтінді кезекпен оқыту.

Мәтін мазмұны бойынша сұрақтар қою

Дәптермен жұмыс: жоспар құру.

Бөліктерге ат қою

Соңғы бөлігін өз бетінше оқыту, жұпта талдап, ат қою.





Дидактикалық ойын Мерекелерді білесің бе?»

Оқушыларға қағаз қиындыларын(мерекелердің атаулары және күндері) таратамын, А-3 қағазына реттеп, оларды дұрыс сәйкестендірулері керек.





Мереке сөзінің мағынасын ашады, қандай мерекелерді білетіндерін айтады.



Оқушылар ойларын ортаға салады



Оқушылар мәтінді кезекпен оқиды, түсініксіз сөздерді белгілеп отырады

Сұрақтарға жауап береді, мазмұнын түсінеді

Дәптермен жұмыс жасайды

Оқушылар өздігінен оқып, не оқығандарын елестетіп, соңғы бөлікке ат қояды.









Оқушылар мерекелердің атаулары мен күндерін сәйкестендіреді.

 

Стикермен бағаланады







Ынталандыру




Мадақтау



Ынталандыру

















Үш шапалақ, мадақтау












Мағынаны тану













Қорытындылау











Кері байланыс









Үйге тапсырма





Бағалау


















10мин

















5мин























2мин









3мин





3мин






Топпен жұмыс жасау, топ ережелерін еске түсіру.

1-Топ: Мәтін мазмұны бойынша кесте толтыру

2-Топ: Мәтін мазмұны бойынша рөлдік ойын көрсету

3-Топ: Аналарға құттықтау хат жазу









«Өрмекшінің өрмегі» әдісі арқылы сабаққа қорытынды

Стикерлер таратылады, не білдім, не ұнады, не қиын болды сұрақтарына жауаптарын жазады.









Топ басшысының бағалауы





Айгүлге хат жазу, мәтін мазмұны бойынша сұрақтар дайындау.







Оқушылар топта жұмыс жасау ережелерін еске түсіреді.

Әр топ берілген тапсырма бойынша жұмыс атқарады, топ мүшелері бірлесе отырып жұмыс жасайды.

Топ мүшелері жұмыстарын қорғайды.





Оқушылар шеңбер құрып, бір- біріне сұрақтар қойып, “өрмекшінің өрмегін» құрастырады.

















Стикерлерге сабақтан алған әсерлерін жазады, оларды киімдердің пішіндеріне жабыстырып, “кір жаятын» жіпке іледі.




Топ басшысы бағалау парағына сәйкес топ мүшелерін бағалайды



Үй тапсырмасын күнделіктеріне жазады






«Бас бармақ» арқылы топ мүшелері бір бірін бағалайды









Ынталандыру





















Мадақтау









Үш шапалақ