Мағжан Жұмабаев атындағы №39 гимназия
[pic]
ЕҢБЕКПЕН ТАПҚАН ТИЫН
/Грузин ертегісі/
ӨТКІЗГЕН: 3 «Б» сынып мұғалімі Нухридинова Ж.Д
ҚАРАҒАНДЫ -2016
Еңбекпен тапқан тиын (грузин ертегісі) 3-cынып Көрнекіліктері:
Әдебиеттік оқу оқулығы 3-сынып Атамұра-2014 жыл, АКТ жабдықтары , бейне фильмдер, суреттер, кестелер -
Мақсаты:
Оқушылар грузин халық ертегісін оқуға, оның мазмұнын түсініп, ертегідегі негзгі ойды анықтап алды да, сөйлеу дағдысын және тіл байлықтарын дамытады .
Міндеттері:
бейнеге кіріп, еркін әсерлей сөйлеуге дағдыланады
еңбекқор болады;
ата-ананың қадірін біледі;
зерттей біледі
салыстырып ойын жеткізе білуге үйренеді
Күтілетін нәтижелері:
топтық,жұптық жұмыста пікірлерін еркін айтады.
ертегіні мәнерлеп оқиды, мазмұнын түсінді, негізгі ойды анықтай біледі,
ауызекі сөйлеу дағдысы қалыптасады,
әдеби тілде тіл байлықтары дамиды.
Түйіні
Еңбексіз келген дүние орынсыз жұмсалады.Еңбекқор кісі кішкентай нәрседен зор табысқа жетеді. Ал жалқау зор байлықты да шашып бітіреді.
Пәнаралық байланыс :
экономика
математика
дүниетану
география
еңбекке баулу пәндерімен байланыс болады
ңӘдістері:
Топқа бөлу
Топтық жұмыс арқылы үй жұмысын сұрау
Формативті бағалау «Екі жұлдыз» бір тілек бағалау
«Бейне фильм сырлары»
Ойлан- бірік- талқыла топтық жұмыс
Өрмекші торы ойыны
Сабаққа баға беру шыршаға стикерге өз ойларын жазып ілу
Түрі
АКТ, СТО технологиясы,бағалау
Сабақтың барысы
Уақыты
Мұғалімнің іс -әрекеті
Оқушының іс- әрекеті
2 минут
1 минут
ҰСТАНЫМ
8 минут +
Білім /анықтау қайталау еске түсіру,назар аудару/
2 МИНУТ
2 минут
Бейнепоэзия
3 минут
Түсіну көру ұғу/
3 минут
Түсіну
/сөз мағынасын анықтау түрлендіріп айту/
2 минут
Түсіну
/сөз мағынасын анықтау түрлендіріп айту/
8 минут
Қолдану
/Мәліметті іске асыру, өзінше шешіп, назар салу/
4минут
Қолдану
/Мәліметті іске асыру, өзінше шешіп, назар салу/
1минут
4 минут
Талдау анализ
/негізін тану қозғаушы күш түрткі салу/
1минут
Жинақтау
/Алған білімді тиянақтау
3 минут
Бағалау
1 минут
І. Итермелеу сатысы Амандасу, түгендеу, оқушылардың зейінін сабаққа аудару.
1.Сыныпты 4 топқа бөлу. Ертегі кейіпкерлерімен топқа бөлу.
2.Топ жетекшілерін сайлау
3.Топ ережесін қайталау [pic]
ТОП ЕРЕЖЕСІ
Бір-бірін мұқият тыңдау;
Мәдениеттілікті сақтау;
Сөйлеушінің сөзін бөлмеу;
Бір-біріміздің пікірін құрметтеу;
Топ жұмысына белсене қатысу;
Өз ойын ашық білдіру;
Әділ , шынайы бағалау;
Уақытты ұтымды пайдалану;
Топта ұйымшыл болу.
Тыныштық сәтті [link] музыка және дене шынықтыру пәнімен байланысады.
ІІІ.Нұсқаулау сатысы
Өрмекші торы ойыны :
Оқылған мәтін бойынша сұрақтар беру
- Ертегі кім, не туралы туралы?
Әкесі не деді?
Қандай оқиға болды?
- Қарт әйеліне не деді?
- Жаны ашыған анасы қандай әрекет жасады?
- Бұл істің арты немен аяқталды?
- Анасы баласына қандай кеңес берді?
- Ал, баласы анасының тілін алды ма?
- Әкесі баласына не деді?
Ой қорыту
Ертегі қалай аталады?
Бағалау.
Сабаққа баға беру. Осы сабақты қалай бағалайсыздар ұсыныс пен бағаларыңды стикерге жазып шыршаға ілу.
Үйге тапсырма Мәтінді оқу,еңбек туралы мақал мәтелдер жинастыру.
Бірлесіп жұмыс істейді.
Төмен
/таным мен ойлау деңгейі /
Бағалау Жоғары
/таным мен ойлау деңгейі/
Орта
/таным мен ойлау деңгейі /
Орта
/таным мен ойлау деңгейі /
Жоғары
/таным мен ойлау деңгейі /
Постерге түсіріп
Постерді қорғау
Жоғары
/таным мен ойлау деңгейі /
Топпен жұмыс
Жоғары
/таным мен ойлау деңгейі /
Жоғары
/таным мен ойлау деңгейі /
Жоғары
/таным мен ойлау деңгейі /
45 минут
[pic]
«Еңбекпен тапқан тиын» Әдебиеттік оқу пәні 3 «Б» сынып
[pic]
[pic]
«Еңбекпен тапқан тиын» Әдебиеттік оқу пәні 3 «Б» сынып
[pic]
[pic]
«Еңбекпен тапқан тиын» Әдебиеттік оқу пәні 3 «Б» сынып
[pic]
[pic]
Еңбекпен тапқан тиын» Әдебиеттік оқу пәні 3 «Б» сынып
[pic]
[pic]
Еңбекпен тапқан тиын» Әдебиеттік оқу пәні 3 «Б» сынып