Конспект урока по математике с украинским языком обучения. Письмове додавання двоцифрових чисел. Задачі на знаходження третього доданка.

Автор публикации:

Дата публикации:

Краткое описание: ...


ТЕМА: Письмове додавання двоцифрових чисел. Задачі на знаходження третього доданка.

МЕТА: Повторити і закріпити вміння письмово додавати двоцифрові числа, розв’язувати задачі на знаходження третього доданка. Розвивати логічне мислення, пам’ять. Виховувати почуття взаємодопомоги, товаришування.

ХІД УРОКУ

1.Контроль, корекція і закріплення знань.

1) Перевірка домашнього завдання.

-- Назвіть приклади, у відповіді яких є 8дес.

-- Назвіть приклад, у відповіді якого 5 дес. і 8 одн.

-- Яка відповідь першого прикладу?

-- Яка відповідь четвертого прикладу? Скільки одиниць не вистачає до однієї сотні?

-- Зачитайте приклади, відповіді яких ми ще не перевірили.

2) Нестандартні завдання.

а) На одному підносі 15 склянок молока, а на другому 13. Як зробити, щоб їх було порівну?

б) У Василя на 18 марок більше, ніж у Павла. Скільки марок має дати Василь Павлові , щоб марок було порівну?

3) Каліграфічна хвилинка.

-- Пропишіть рядочок цифри 9.

2.Повідомлення теми і мети уроку.

-- Діти, я сьогодні отримала для нашого класу телеграму від Баби Яги.

Телеграма: В самоті нудьгую я, бабусенька Яга.

Ледве шкутильгає в мене кістяна нога.

Буду рада дуже я гостям.

Приїздіть до мене в ліс.

-- Діти, ви хочете потрапити в ліс до Баби Яги? А для цього нам потрібно вибрати транспорт. Отже, попереду у нас шість зупинок.


3. Застосування знань, умінь, навичок.

Зупинка 1. « Хатинка на курячих ніжках».

В бабусі – Ягусі хатинка жива:

Дві курячих ніжки вона не хова.

Ці ноги стирчать із хатини

І мерзнуть зимової днини.

Купила їй чоботи Баба – Яга –

Не влізла в ті чоботи жодна нога.

Хатинка із босими ніжками

Блука лісовими доріжками.

-- Діти, подивіться: холодно, сніг, а хатинка роззута. Але для того, щоб придбати їй взуття, потрібно мати розмір ноги. Тож давайте в цьому допоможемо Бабі Язі, розв’язати усно приклади.

58 67 79 86 57 93 34 98 49 56

В’ С Т Я О И Д Й Н Е

21 + 13 26 + 31

14 + 42 45 + 22

36 + 22 53 + 26

34 + 51 32 + 61

38 + 11 83 + 15

--То який розмір взуття у лісової хатинки? Так, розмір цих ніг – дев’яностий. Взути такі ніжки непросто. Але тепер, знаючи їх розмір, Баба Яга зможе купити взуття на лісовому базарі.

Зупинка 2. «Смачний супчик».

Їсти бабця захотіла – узялась мерщій до діла.

Над багаттям в казані варить страви пресмачні.

Накришила змій у юшку,потім вкинула петрушку,

Мухомори молоді ще й поганочки бліді.

Ох і супчик вийшов лютий: Цілих два відра отрути.

-- Діти, Баба Яга зовсім не знає,що все в супові отруйне. От вона пообідає і отруїться. Але отрута зникне, коли ми правильно розв’яжемо приклади.

27 + 35 56 + 39

47 + 46 38 + 54

-- Молодці, ви добре справились із завданням. Баба Яга вам вдячна. Тепер вона буде їсти неотруйний суп.

Зупинка 3. « Чарівний клубок».

В Баби Яги є чарівний клубок.

Він знає стежинки усі на зубок.

Вам будь – який в лісі куточок.

-- Та одного разу клубочок зачепився за кущ ліщини і… розірвався. А як же бабуся без клубочка? Але є одна таємниця. Якщо ви правильно розв’яжете задачу, то клубочок знову стане суцільним.

Задача. У будинку проживає 97 осіб. Серед них 29 чоловіків і 33 жінки,а решта – діти. Скільки дітей живе в цьому будинку?

Знов ви допомогли Бабі Язі. Вона вам дуже вдячна.

Зупинка 4 « Бабусина ступа».

Нащо бабуся тримає ступу?

У ступі можна зварити супу,

Пере білизну в ній бабуля.

Відро це,ночви, чавун, каструля.

Велика користь з цієї ступи:

В ній зберігає бабуля крупи.

Ще й варить ступа гриби в сметані

І носить волу старій для бані.

-- Але для того, щоб крупи ніхто не вкрав, бабуся їх замкнула замком, а ключ загубила. Замок у бабусі чарівний, він відчинеться лише тоді, коли ви вірно поясните задачу.

Задача.У люстрі горіло 5 лампочок. 2 лампочки вимкнули. Про що можна дізнатися, якщо знайти значення таких виразів?

5 – 2 ( 5 – 2 ) – 2

Зупинка5. « Чарівна мітла».

Мітла в бабусі теж не дрімає:

На ній в розвідку стара літає.

Підлогу чистить із килимами

Та відганяє мух з комарами.

-- Але якось Баба Яга летіла на мітлі в гості до Лісовика. Раптом поламалася мітла. Що ж робити? Мітла знову стане справною, коли розв’яжемо задачу.

Задача. Знайти довжину ламаної, що складається з відрізків 33 см, 19 см, 29 см.

Зупинка 6. « Чорний кіт».

Живе у Яги, як старенька каже,

100, а чи й більше літ,

Чорний – пречорний, чорніший від сажі,

Великий домашній кіт.

І вдень, і вночі посьорбавши каші,

Охороняє вхід великий і вірний кіт.

От і лежить на печі, як на пляжі,

100, а чи й більше літ

Великий, лінивий кіт.

-- Я зовсім не лінивий, -- сказав кіт і пішов ловити рибу. Зловив рибку, яка попросила виконати завдання. Але кіт математику не вчив, тому просить вашої допомоги.

-- Скільки см в 1 дм?

Виразіть: 2 дм 6 см = … см

8 дм 8 см = … см

3 дм 4 см = … см.

Кіт дякує вам за допомогу.

4. Підсумок уроку.

-- Чи цікаві для вас були завдання, які запропонувала Баба Яга?

Більшість з вас були активними, дисциплінованими,тому і потрапили в ліс до Баба Яги, яка вам говорить : «Спасибі».

Швидко спливають хвилинки,

От і прощатись пора.

Я на прощання вам зичу

Щастя, здоров’я, добра.