Жаратылыстану сабақ Үй жануарлары

Автор публикации:

Дата публикации:

Краткое описание: ...


«Бекітемін»

Мектеп басшысы

_______ Шаймерденов Қ.Қ


Бркенова Назгүл Есімбекқызы

бастауыш сыныптар мұғалімі

Ақмола облысы, Көкшетау қаласы

3 Красный Яр көпсалалы

орта мектеп-гимназиясы



Пән:


Жаратылыстану

СЫНЫП

1 «В»

ОҚЫТУ ТІЛІ

Қазақ тілі

ТАҚЫРЫБЫ:

«Жануарлардың қандай түрлері болады?»

ОҚУ МАҚСАТЫ:

1.2.2.2 жабайы және үй жануарларын ажырату;

1.2.2.3 жыл мезгілдерінің ауысуына жануарлардың бейімделуін түсіндіру

САБАҚТЫҢ

МАҚСАТЫ:

Барлық оқушылар жасай алады:

  • Жануарлардың атауларын біледі;

Оқушылардың көбі жасай алады:

  • Жабайы және үй жануарын айыра алады;


Оқушылардың кейбірі жасай алады:

  • Нөмірлерін қоя алады;

  • Төлдерін атай алады

Алдыңғы білімдер

Өсімдік пен жануардың айырмашылығын біледі,

Оқушылар жануарлардың тірі ағзаларға жататынын біледі


Жоспар


Жоспарланған уақыт

Жоспарланған іс-әрекет


Дереккөздер

Кіріспе бөлім


Ұйымдастыру:
Оқушылармен сәлемдесу

Сыныптың, тақтаның тазалығына көңіл бөлу

Оқушылардың зейінін сабаққа аудару

Жоқ оқушыларды белгілеу, анықтау
Топқа бөлу

Малекула ойыны арқылы


Негізгі бөлім
































Қорытынды бөлім




Ұйымдастыру кезеңі.

Дорбаға салынған жануарлардың мүсіндерін балаларға алдыртып, атату (Сиыр, жылқы, қой, ешкі, арыстан, маймыл, жолбарыс, керік, сусиыр, мүйізтұмсық, есек...).

Әр оқушы өзіне түскен жануарды сипаттап береді де тақтадағы суреттердің астына орналастырады. (үй және орман суреттері)

Бүгін үй жануарлары мен жабайы жануарларды ажыратуды үйренеміз..

Үй суретінің астына әкеліп қояды.

Слайд арқылы үй жануарларына туралы түсінік беру. Қалған мүсіндердің атын атап Орман суретінің астына қояды.

-Сонымен үй жануарларына не жатады екен? Неліктен Үй жануарлары деп аталады?

Табиғатта өз бетінше тіршілік ететін жануарларды жабайы жануарлар деп атайды. Адамдар күтіп –баптайтын жануарлар үй жануарлары деп атайды.

Сонымен қатар үй хайуанаттары бар екен

Слайдта суреттері шығып отырады олар атап отырады.

Ит, мысық, қаз,үйрек, тауықсуреттері.

(Ұ) Бейнефильм «Али мен Айя» жануарлар туралы

Ұжымдық жұмыс бейнефильмді талқылау сұрақ-жауап арқылы

Жеке және жұптық жұмыс: Өздерінің жақсы көретін жануарларын мүсіндеу және жұптасына таныстыру

Сергіту сәті; «Дыбысын ажырат» ойынын

Топпен оқушылар жұмыс істейді:

1 топ «Кеспе суреттерден үй жануарлары мен жабайы жануарларды бөлек орналастыру»

2 топ Төлдерін сәйкестендіру кеспе суреттер арқылы

3 топ Үй жануарларына қора макетін жасау

Мұғалім түсіндіруі

Сонымен қатар оқушылар әр жануардың өзінің өмір сүретін орны болады. Атқорада не тұрады деп

ойлайсыңдар, сиырқорада не тұрады, қойқорад ше,ит қайда тұрады?

(Қ) Қалыптастырушы бағалауға арналған тапсырма
Жабайы және үй жануарларының слайдтан суреті шығады. Оқушылар үй жануары шыққанда үйдің суретін, жабайы жануардаң суреті шыққында ағаштың суретін көтереді.







Ойыншықтар























Бейнефильм

Кеспе суреттер желім, плакаттар















Сигналдық суреттер

Қосымша ақпарат

Дифференциация – Балаларға қалай көмектесесіз? Қабілетті балаларға қандай тапсырмалар бересіз?


Бағалау – оқушылардың білімдерін қадағалауды қалай жоспарлайсыз?

Пәнаралық байланыс
Денсаулық пен қауіпсіздік сақтау шаралары
АКТ
Құндылықтар

адам асырайтын үй жануарларын ажыратуда қиналған оқушыға жеке қолдау көрсету.

Оқушылардың жұмыс жасау барысын бақылау жүргізіп бағалау. Комментарий беру арқылы бағалау.

Сауат ашу пәні.

Жұмбақтар шешу.

Математика.

Нөмірлерін дұрыс қою.

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

Бақылау

Сабақтың мақсатына жеттім бе?

Оқушылар не үйренді?

Ынтымақтастық атмосферасы қандай болды?

Оқушылар арасындағы дифференциациялау бойынша іс-әрекеттер ұтымды болды ма?
Жоспарланған уақытты ұстандым ба? Жоспардан қандай шегіністер жасадым және неліктен?


Өз сабағыңызды талдау үшін осы бос орынды пайдаланыңыз. Берілген сұрақтарға жауап беріңіз?


Сабақты талдау қорытындысын осында жазыңыз. Өткізген сабағыңызға байланысты сол жақ бағандағы сұрақтарға жауап беріңіз.