|
Конспект урока по украинскому языку на тему Відмінювання прикметників чоловічого і середнього роду в однині.
Автор публикации: Семенова-Кочергина Е.В.
Дата публикации: 2016-10-26
Краткое описание: ...
Конспект уроку з укрїнської мови для 4 класу Тема: Відмінювання прикметників чоловічого і середнього роду в однині. Мета: - вчити відмінювати прикметники чоловічого і середнього роду в однині, та визначати відмінкові закінчення, давати повну відповідь на заданні питання, правильному каліграфічному письму, розвивати логічне мислення, зв*язне мовлення, формувати уявлення, виховувати любов до мови, до слова.
Обладнання: замок, ключ, король Прикметник, таблиці, відмінки. Хід уроку І. Організаційний момент. Вже дзвінок нам дав сигнал, Працювати час настав, Тож і ти часу не гай, Працювати починай… -Добрий день діти! Перевірка домашнього завдання. -Що таке прикметник? (Частина мови, що означає ознаки предмету і відповідає на питання який?, яка? яке? -Як змінюється прикметник? (за відмінками) ІІ. Мотивація учбової діяльності. -Сьогодні у нас буде незвічайний урок. Бо зараз ми помандруємо до королівства «Прикметника». Але щоб потрапити у палац правителя ми повинні здобути ключі від зачинених воріт. А для цього ми повинні розгадати загадки, а відповіді записати у зошит. Загадки Запалали в чистім полі, Наче галстуки червоні. То палає в полі так Польовий червоний (мак)
Дивний ключ у небі лине- Не залізний, а пташиний. Це ключем в осінній млі Відлітають (журавлі)
Я ловлю комах, жучків, Їм маленьких черв*ячків, В теплий край я не літаю, Під стріхою хату маю. Цвірінь! – сів я на хлівець. Зовуть мене (горобець) Хвилинка каліграфії МАК ЖУРАВЛІ ГОРОБЕЦЬ ІІІ. Оголошення теми уроку. -Діти, подивіться, нас зустрічають у замку. Це друзі прикметника-відмінки. Їх всього шість братів, ви пам*ятаєте як їх звуть? (Називний, Родовий, Давальний, Знахідний, Орудний, Місцевий) ІV. Засвоєння нових знань. Діти, відмінки пропонують нам завдання, для того, щоб ми могли рушити далі по палацу. Відкрийте підручники на ст. 98, впр. 213. Тут два іменники: вітер та повітря, граються з двома прикметниками, свіжий та осінній. За допомогою таблиці допоможіть відмінкам правильно назвати їх. Почнемо з Називного. Як змінюється вітер? Вітер який? (Свіжий, осінній) А як ви думаєте, чому у Родовому і Давальному відмінках, у слові осінній, з*являється м*який знак? (для того, щоб передати м*якість) Молодці діти, ми допомогли нашим братам, можемо рушати далі. Ми вже зайшли до палацу. Але що ж трапилось? Чого так темно у ньому? Знаю, це сонечко чогось образилось, а я знаю чому! Бо деякі учні плутають відмінювання в українській мові, та російській мові. Давайте з вами наведемо порядок. Подивіться на вправу 214. Давайте порівняємо, як відмінюється прикметник в російській та українській мові, які це відмінки? Давайте порівняємо закінчення у російській та українській мові, у чому різниця між ними? (Замість е в укр. мові стоїть літера о, або буквосполучення ьо) Запишіть у зошитах українські словосполучення, підкресліть закінчення прикметників. Діти ми допомогли сонечкові, і подивіться, як воно усміхається, і пропонує нам трошки відпочити.
Фіз. Хвілинка Раз, два, три, чотири, п'ять! Час прийшов відпочивать. Тож піднімем руки вгору, Ніби глянемо на зорі. А тепер всі руки в боки, Як зайчата - скоки-скоки! Десять, дев'ять, вісім, сім! Час за парти нам усім. Діти, до мене потрапили словосполучення, але у палаці такі сильні протяги, що усі слова у них переплутались, давайте допоможемо словосполученням і наведемо у них лад. (учня до дошки) Тобі треба прикметник поставити у правильному відмінку і записати. Всі інші діти у зошитах) Що нам допомагає поєднувати слова? (закінчення) Що таке прикметник? (частина мови, що означає ознаки предмету. І відповідає на питання який?, яка?, яке?) На яке питання відповідає у родовому відмінку? (Якого?) Ну молодці, май же всі завдання виконали. Залишилось ще одне, і ми з вами зустрінемось з королем Прикметником. Тож будьте уважні, щоб правильно виконати останнє завдання. Це вправа 216. Слід списати додаючи закінчення. Виконуємо у зошитах самостійно, а я потім візьму на перевірку декілька зошитів. Молодці, ви і з цим завданням впорались. А ось і наш король. Дуже йому сподобалось, як ви працювали, він гадає, що ви завжди будете добрими друзями прикметника.
Оцінки за роботу на уроці. V. Підсумок уроку. - Діти, у яку країну мі здійснили подорож ? - Запишіть домашнє завдання, вправа 217. - Нашому королю дуже сподобалось працювати з вами і взагалі сподобалось у вашому класі, і він вирішив назавжди залишитись у вас. Ви його залишите? - Урок закінчено.
|
|