Сабақ жоспары
Күні: 12.03.2015ж
Пәні: Әдебиеттік оқу
Класы: 3 «В»
Сабақтың тақырыбы: Б. Емельянов «Бүркіт»
Сабақтың мақсаты: Мәтіннің мазмұнын түсіне отырып, бүркіт туралы түсінік алуларына жағдай жасау.Шығармашылық жұмыстар арқылы оқушылардың ой - өрісін дамыту, өз бетінше жұмыс істеу қабілеттерін арттыру. Табиғатты сүю, құстарға қамқорлық жасауға,жақсылық жасай білуге тәрбиелеу.
Сабақтың типі: Аралас сабақ
Сабақтың әдіс-тәсілдері: Түсіндіру, сөздік, сұрақ – жауап, әңгімелесу;түртіп алу.
Көрнекілігі: тақырыпқа байланысты суреттер,автордың портреті;
Сабақтың құрылымы:
І. Ұйымдастыру бөлімі:
а)амандасу
ә)түгендеу
б) сабаққа назар аударту
ІІ. Үй тапсырмасын тексеру.
ІІІ. Үй тапсырмасын бекіту.
ІV. Жаңа материалды меңгерту.
V. Жаңа материалды бекіту.
VI. Үйге тапсырма.
VII. Бағалау.
Сабақтың барысы:
І. Ұйымдастыру бөлімі:
а)амандасу
ә)түгендеу
б) сабаққа назар аударту.
ІІ. Үй тапсырмасын тексеру.
(Сәкен Сейфуллин «Ақсақ киік»)
ІІІ. Үй тапсырмасын бекіту.
Бетпақ даланы неге шөл деп атайды?
Киік қандай жерді мекендейді?
Киікті басқаша қалай атайды?
Ақын киіктің сұлулығы туралы не айтылды?
Киік мүйізінен не жасалады?
Біздің елімізде неліктен киікті қорғау талап етіледі?
ІV.Жаңа материалды меңгерту.
Психологиялық дайындық.
- Бүгін сендер орыс жазушы Борис Емельяновтың «Бүркіт»атты тақырыбымен оқып танысамыз.
1.Автор туралы түсінік.
Борис Емельянов 1941 жылы 20-шы сәуірде Хабаров облысында дүниеге кеген. Ол орыс және кеңес композиторы және орыс жазушысы. Оның балалық шағы Көкшетау өңірінде өткен.Оның көптеген әндер жинақтары бар.
[pic]
2. Кітаппен жұмыс. Мәтінді оқыту.
Сұрақтар:
Суреттермен жұмыс.
[pic] [pic]
[pic]
Шығармашылық жұмыс.
Әр бөлімге ат қою.
Қонақтар
Бүркіттің ерлігі
V. Жаңа материалды бекіту.
VІ.Үйге тапсырма. Мәтінді оқып, мазмұнын айту.
VІІ. Бағалау.