Күні |
|
Сыныбы | 4 сынып |
Тақырыбы | «Көріпкел» Аян. Әсия Орынбаева |
Мақсаты | Мәтіннің неге көріпкел Аян екендігін түсіндіре отырып, өзгелерді алдауға болмайтындығын ұқтыру.Тақырыпты меңгеру барысында көркем сөздермен жұмыс жасау арқылы сөйлеу тілдерін дамытып, салыстыру, зерттеу әрекеттері арқылы алған білімдерін қорытындылауға үйрету.
|
Күтілетін нәтиже | - өзгені алдамау керектігін түсінеді.
-мәтіндіталқылайды. -өз ойын еркін жеткізеді; -мәтіннің негізгі идеясын табады. -жан-жақты болуға, өз бетімен жұмыс істеуге , танымдық дағдылары арқылы басқа да ақпарат көздерін дамыта отырып топпен жұмыс жасау барысында шығармашылық, ізденіс дағдысы, қабілеті артады; - ұжымда, шағын топта, жұпта жұмыс жасай отырып, бірін-бірі тыңдауды, сыйлауды үйренеді.
|
Дереккөздер, құрал-жабдықтар | Әдебиет оқулығы,2-сынып. Алматы: Алматыкітап 2013. З.Муфтибекова,Б.А.Тұрғынбаева
|
Сабақтың барысы | Уақыты | Мұғалім әрекеті | Оқушы әрекеті |
Кіріспе 1-әрекет Психологиялық ахуал
2-әрекет Үй тапсырмасы
Негізгі бөлім Мағынаны тану 3-әрекет Топқа бөлу
| 1мин
7мин
2 мин
| Психологиялық ахуал Сыныптағы ынтымақтастық атмосферасын құру. Шаттық шеңберінде тұрып, сәлемдесу арқылы ұйымдастыру
Өткен сабақты пысықтау. 2 топқа тапсырма беріледі. 1. «Аппақ бала» мәтінің негізгі идеясы, қысқаша мазмұны 2.Асан тазалыққа қалай бет бұрды? Кім көмектесті? 3.Асанның жуыну туралы түсінігіне не кінәлі?
Бағалау.
Топқа бөлу.
| Оқушылар қонақтармен амандасады.
Оқушылар тапсырмалар бойынша жауап береді.
Бағдаршам әдісі бойынша бағаланады. |
4-әрекет
5-әрекет
6-әрекет
7-әрекет
8-әрекет
10-әрекет | 2 мин
5мин
8мин
2 мин
2 мин
1 мин | Болжау стратегиясы Бұл атаулардан не түсіндік?
-Сабаққа қандай қатысы болуы мүмкін?
-еш нәрсені көрмей айтып беретін кісіні кім дейтінін білесіңдер ме? -көріпкел дейді. -біз бүгін көріпкел Аян мәтінімен танысамыз. .
Мәтінмен жұмыс мәтінді оқу; Іштерінен оқып, мағынасын ұғу. Әр топтан 1 оқушыға оқытамын. Сөздік жұмыс
Автор туралы мәлімет беріледі. [pic] Әсия Орынбаева - 1956 жылы 5 қыркүйекте бұрынғы [link]
Дәптермен жұмыс Сергіту сәті әннің ырғағында қимыл-қозғалыс. |
Әр түрлі нұсқалар берілуі мүмкін.
Бір-біріне сұрақтар қояды,талқылайды. Оқулықпен жұмыc. Мәтінді оқу; мағынасын ұғу.
Түсініксіз сөздерді айтады.
Оқушылар оқиды.
Оқушылар «Медеу» туралы көрсетілімді тамашалап,талқылау арқылы сабақтың тақырыбын ашады.Дәптерлерін ашып, жаңа сабақтың тақырыбын жазып, өлеңдегі сипаттау шумағын тауып жазады. Сергіту сәті қимыл-қозғалыс. |
11-әрекет | 3 мин
| Таныстырылым.Дәріс
| Бір-біріне сұрақтар қояды,талқылайды.
. |
Қорытынды Ой толғаныс 12-әрекет
| 5 мин
4 мин |
|
қорытынды жасайды және пайда болған мәселелер мен сұрақтарды анықтайды.
|
Үйге тапсырма 13-әрекет | 1мин | Мәтінді оқу | Күнделіктеріне үй тапсырмасын жазып алады, сұрақтары болса қояды |
Бағалау 11-әрекет
14-әрекет. Кері байланыс жасату.
| 1 мин
1 мин | Бағдаршам әдісімен бағалау. Парақшамен бағалау.
Кері байланыс жасату. - Бәрі де түсінікті. -Мен есте сақтады -Сұрақтар пайда болды -Түсінбедім Бағалау терезесіне жазады.
|
Оқушылар өзара және өзін бағалайды
Оқушылар бүгінгі сабақтан алған әсерлерін, ұсыныстарын стикер арқылы бағалау терезесіне кері байланыс жасайды.
|