Тәрбиеші: Туремуратова Қарлығаш Сайлаубайқызы
Сыныбы: Мектеп алды даярлық тобы
Сабақтың тақырыбы: Күн режимі.
Сабақтың мақсаты:
Білімділік Оқушылардың сөз, сөйлем туралы білімдерін толықтыру. Сызба арқылы сөз, сөйлем құрау дағдыларын жетілдіру. Тақырыптық суреттер бойынша әңгіме құрастыруға баулу. ~Күн режимімен таныстыру.
Дамытушылық: Оқушыларды сауатты, мәнерлі, әсерлі оқуға баулу. Шығармашылықпен жұмыс істеуге ықпал ету, ойлау шеберлігі мен сөйлеу мәдениетін дамыту.
Тәрбиелік: Оқушылардың өнерге, білімге деген сүйіспеншілігін арттыру, спортқа баулу. Ұлтжандылыққа тәрбиелеу.
Сабақтың типі: Оқушылардың жаңа білімді меңгеру сабағы..
Әдіс-тәсілдері: СТО технологиясының тәсілдері, түсіндіру, сұрақ-жауап,
көрнекілік көрсету арқылы түсіндіру,жарыс, ойын.
Көрнекілік: Тақырыпқа байланысты суреттер, қималар, заттар.
Жоспар:
І. Ұйымдастыру кезеңі
ІІ. Үй тапсырмасымен тексеру
ІІІ. Жаңа сабақ.
ІҮ. Жаңа сабақты бекіту.
Ү. Қорытындылау, бағалау.
ҮІ. Үйге тапсырма.
Сабақтың барысы:
Ұйымдастыру кезеңі: а) Сәлемдесу , оқушыларды түгендеу.
ә) Сабаққа әзірлігін тексеру, оқу құралдарын дайындау.
Оқушылардың білімді белсенді меңгеруге дайындау кезеңі.
1. Өткен сабақты пысықтау.
Сызбамен жұмыс.
Жаңа сабақ.
Сабақ тақырыбы мен мақсатымен таныстыру.
Пікірлесу.
Күн режимі деген не?
Қалыптасқан бір күнгі әрекеттеріңді айтып бер.
Күн режимін дұрыс құрастыру не үшін қажет?
Денсаулыққа әсері
Уақытты үнемдеуге әсері
Пайдалы істерді атқаруға әсері
Оқулықпен жұмыс. 12 бет.
Ә р суретпен жұмыс және оның пайдасы туралы әңгімелеу.
[pic] [pic] [pic] [pic]
[pic] [pic] [pic]
Сызбамен жұмыс.
Сөйлемдегі сөз санын анықтау.
Әр сызба бойынша сөйлемдер тақырыпқа байланысты сөйлемдер құрау.
.
Сергіту сәті.
Демалыс уақыты.
Сенің сүйікті істерің.
Оқулықтағы суреттермен жұмыс.
Сызба бойынша тақырыпқа байланысты (бос уақыт туралы) сөйлемдер құрау.
Сабақты қорыту: Біз не білдік? Талқылау.
Оқушы білімі мен белсенділігін бағалау.
Ұйымдастырылған оқу іс- әрекетінің технологиялық картасы
Айы, күні:
Апта тақырыбы:
Білім беру саласы: Қатынас
Бөлімі: Сауат ашу және жазу негіздері
Тақырыбы: Ш дыбысы және әрпі
Мақсаты: Өтілген дыбыстар уралы балалардың білімдерін бекіту. Балалардың ойлау қабілеттерін,
қиялын дамыту (буын құрау, сөз құрау, жұмбақ шешу, жаңылтпаш айту). Ш дыбысы және оның әріп
таңбасымен таныстыру. Балалардың ш дыбысы бар сөздерге мысалдар келтіріп, сол сөздерді қатыстырып
бірнеше сөйлем құрату арқылы байланыстырып сөйлеуге үйрету, ұғымталдыққа тәрбиелеу.
Жазуға қолдарын жаттықтыру.
Көрнекі құралдар: Кеспе әріптер, текшелер.
Сөздік жұмыс:Шана, шырша,шаңырақ
Қостілділік компонент: Шырша-елка
Тәрбиешінің іс-әрекеті
Балалардың іс-әрекеті
Мотивациялық-қозғаушылық
Шатық шеңбері
Тәрбиеші балаларға өткен оқу іс- әрекетінде танысқан дыбыстарын қайталатады.
-Алдымен дыбыс дегеніміз не?
- Дыбыстар нешеге бөлінеді?
- Дауысты дыбыстар қалай аталады?
- Дауыссыз дыбыстар қалай аталады?
Балалар шаттық шеңберіне тұрып,бір-бірлеріне жылы лебіздерін білдіреді.
Тәрбиешінің қойған сұрақтарына балалар жауап береді.
Ұйымдастыру-іздестіру
Ш дыбысымен таныстыру.
Тәрбиеші балаларға жұмбақ жасырады.
Зулап түсіп төменге,
Шыға алмас менсіз бөгенге.
\ Шана \
Шана сөзіне дыбыстық талдау жасау.
Сергіту сәтін өткізу.
Отырып - ақ орнымда
Айдын көлді кешемін
Сен білмесен егерде,
Былай ескек есейін.
Тіл ұстарту жаттығуы.
Шы-шы-шы
Әкем менің аңшы.
Дәптермен жұмыс
Д/ойын: «Сөз ойла, тез ойла»
Ш әрпімен балалар танысып ,қайталап атайды.
Жұмбақтарды шешеді.
Әртүрлі дыбыстарды атап,дыбыстық талдау жасайды.
Қимыл қозғалыспен, тақпақтап қайталап,сергіту сәтін орындайды.
Тіл ұстарту жаттығуын жасайды.
Дәптердегі тапсырманы орындайды.
Дидактикалық ойынды ойнайды.
Рефлексивті – түзетушілік
Ш дыбысына кім тез сөздер тауып айтқызу:
Д/ойын: «Дүкен»
Белсенді баланы мадақтайты.
Тәрбиеші қойған сұрақтарға балалар мұқият жауап береді.
Дидактикалық ойынды ойнайды.
Қуанышты сезімде болады.
Күтілетін нәтиже;
Нені білу керек: Жұмбақты шеше біледі
Нені игереді: Ш әрпін жазуды
Нені біледі: әріпті атай біледі.