Урок Пихата жаба (1 клас)

Автор публикации:

Дата публикации:

Краткое описание: ...


Літературне читання Урок № 22

(Чокан Я.) Дата _________ ( Клас 1)

Вч. Попова М.О.


Тема. В.Сухомлинський «Пихата жаба» (казка).

Мета: підтримувати інтерес дитини до казки; закріплювати вміння розрізняти народну й авторську казки; удосконалювати навички читання; розвивати зв’язне мовлення; збагачувати словниковий запас; коригувати пам'ять, увагу; спостережливість; викликати бажання творити добро, пробуджувати бажання читати казки самостійно.

Обладнання: таблиці для розчитування.

Хід уроку

І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ. НЕРВОВО-ПСИХ. ПІДГОТОВКА.

II.    МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА

1.    Дихальна гімнастика

Ба-ран, ба-ра-нець, ба-ран-чик, ца-чок, вов-чик.

2.     Вправа «Голосно — тихо»

Наварили смакоти —

Будем їсти я і ти.

Л со-ро-ки і во-ро- ни

Будуть їсти макарони!

3. Розчитування за таблицею складів.

IІІ.   ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

—  Що починається такими словами: «Жили собі дід та баба...», «Були собі...»?

Які ще зачини пам 'ятаєш в казках?

Які казки є найдавнішими?

—  Сьоі'одні ми продовжимо читати казки і ознайомимося із казкою В. Сухомлинсь-кого « Пихата жаба» .

ІV. ОПРАЦЮВАННЯ КАЗКИ «ПИХАТА ЖАБА »

1.     Читання казки вчителем

Хто автор казки?

Чим сподобалася тобі казка?

2.     Словникова робота

Читання за вчителем с. 68.

3.  Робота над змістом казки.

  • Чого захотілося жаб?

  • Чи здійснилася її мрія?

  • Як дорікали жабі її подружки?

  • Чи могла б жаба полетіти , як журавель?

  • Якою зображена жаба в казці?

4. Самостійне читання казки учнем з допомогою вчителя

5.     Гра «Закінчи речення»

6.     Характеристика героїв казки

Скільки дійових осіб у казці?

VI.   ПІДСУМОК УРОКУ

Чи сподобався тобі урок?

Чого вчить нас казка « Пихата жаба?»