Жүйке жүйесі. Сезім мүшелері

Автор публикации:

Дата публикации:

Краткое описание: ...


Сабақтың тақырыбы

Күні:

Жүйке жүйесі. Жүйке жүйесінің гигиенасы.Сезім мүшелері.

Сілтеме

Жоспар- оқулық

Мақсаты

Жүйке жүйесінің гигиенасы және сезім мүшелері туралы түсінік беру.

Сабақтың түрі


Жаңа сабақ


Сабақтың әдіс тәсілдері


Топтастыру, суретпен жұмыс, миға шабуыл ЖАДА СТО

Сабақтың көрнекілігі

АКТ, слайттар, кесте, стикер, маркер, смайликтер, А3. суреттер



Күтілетін нәтиже

Жүйке жүйесін түсінеді. Сезім мүшелерінің қызметін біледі. Қорытынды ой түйіндейді.

Суретпен жұмыс жасап, топтастырады, мазмұнын талдап, салыстырады.

Бірлесе отырып, пікір алысады, ойын еркін, көркем жеткізеді.


Ұйымдастыру кезеңі

Мұғалім әрекеті


Оқушы әрекеті


5-мин

  1. Жемістер арқылы топқа бөлу

Жылы сезімдерін жеткізу




Өздері жақсы көретін жемістерді алыптопқа бөлінеді, сол топ болып саналады.

Жылы сезімдер арқылы бір біріне шаттық, көңіл күй сыйлайды.


Үй тапсырмасы


3-мин

Топтастыру әдісі арқылы әр топқа тапсырма беру

І топ Асқорыту мүшелері

ІІ топ Тамақтану тәртібі

ІІІ топ Тамақтануға қатысты тазалық


Әр топ өздеріне берілген тапсырманы топтастыра отырып, қорғап шығады.




Үй тапсырмасын бекіту

5-мин





Жаңа сабаққа дайындық








Суретпен жұмыс


Әр топқа сурет беріледі. Сол суреттер бойынша үйге берілген тапсырманы қорытындылап , бекіту

І ,ІІІ топ Тамақтанудың қандай ережесі бұзылғанын айтады

ІІ топ ет және өсімдік тағамдары туралы айтады.


Миға шабуыл


Суреттегі заттарды біз қалай ажыратамыз?

Әр топ өздеріне берілген сурет бойынша әңгімелеп береді. Үй тапсырмасын қорытындылайды.


Постерге түсіреді






Сұрақтарға жауап береді.

Өз ойларын ортаға салады.


Жаңа сабақ


13-мин






Сергіту сәті


Жаңа сабақты бекіту









Сабақты қорытындылау











Бағалау











Электронды оқулықтан сабақты түсіндіру



Оқулықты және электронды оқулықтан тыңдағандарын пайдаланып, түсінгендерін постерге салу және қорғау ұсынылады.



Әуен қойылады.


Әр топқа суретті постер таратылады. Топта отырып, жұмыс жасап, қорғайды.


І топ Спорт не үшін қажет?

ІІ топ Сезім мүшелерін ата

ІІІ топ Сөзжұмбақ шешу




Әр топ сұрақтар дайындайды, басқа топқа қояды.











Оқушыларға стикер беріледі.

Оқушыларға парақша беріледі.


Оқушылар электронды оқулық бойынша түсіндірілген сабақты тыңдайды.


Оқулықты және электронды оқулықтан тыңдағандарын пайдаланып, түсінгендерін постерге салып, қорғайды.Топтық жұмысты ЖАДА көрсетеді.


Берілген әуенге билейді


Оқушылар өз топтарына берілген тапсырмаларды орындап қорғайды







Өздеріне қойылған сұрақтарға нақты дұрыс жауап беруге дағдыланады. ЖАДА қалыптасады.










Оқушылар өздерін бағалап, бағдаршамға сткерлерін іледі.

Берілген парақшаларды бояйды.

Берілген тапсырмалар қаншалықты тиімді болғанын бояп көрсетеді.

Үй тапсырмасы








31-36 бет оқу

35 беттегі тапсырма өзіңнің күн тәртібіңді жаса




Үй тапсырмасын күнделіктеріне жазады.