|
Математика 9 санын көбейту мен бөлуді пысықтау
Автор публикации: Демеубаева Г.А.
Дата публикации: 2016-03-29
Краткое описание: ...
ПӘН МҰҒАЛІМІ | Демеубаева Гульнур Ауезхановна | ПӘНІ | Математика | КҮНІ | 28.10.2015ж | КЛАСЫ | 3 «А» класс | САБАҚТЫҢ ТАҚЫРЫБЫ | 9 санын көбейту мен бөлуді пысықтау | САБАҚТЫҢ МАҚСАТЫ
| 9- ға көбейту және бөлу кестесін ұғындыра отырып, көбейту мен бөлу өзара кері амалдар екенін тиянақтап, кең көлемде білімдерін жетілдіру.Оқушылардың ой еңбегімен шұғылдануын, табиғи ерекшеліктерін ескере отырып, тез ойлауға және өз бетімен жеке жұмыс жасай білу дағдыларын арттыру. | КҮТІЛЕТІН НӘТИЖЕ
| Психологиялық aхуaл қaлыптaсaды. Өткен тaқырыпқa тaлдaу жaсaйды. Оқушылaр бір-бірімен тығыз бaйлaныс орнaтaды. Топпен бірлесіп жұмыс жaсaуды үйренеді Өз ойлaрын еркін,нaқты жеткізуді үйренеді. Бaсқaлaрдың ойын тыңдaй біледі. | ТҮЙІНДІ ИДЕЯ
| Ойланамыз,талдаммыз Есептеуден танбаймыз. Қандай есеп болса да , Шапшаңдықпен ойлаймыз. | Сабақ кезеңдері / уақыты | Сабақтағы іс-әрекет | Бағалау | Ресурстар | Кіріспе (сабақ басталмас бұрын оқушылар алдын-ала нені білетіндігін анықтау жұмыстары) | Тренинг -Балалар бүгінгі сабақ ерекше , өйткені біздің сабағымызға қонақтар келіп отыр.Олай болса бүгінгі сабақ сәтті өтсін деп бір-бірімізге кұлімсіреп, алақан жылуымызды бере отырайық.
«Қарлы кесек» әдісі арқылы үй тапсырмасын тексеру Көркем жазу 9 санының көбейту мәнін жазу 9,18,27,36,45,54,63,72,81 |
| Қарлы кесек | Жаңа материалдың таныстырылымы (оқушылардың жаңа тақырыпты оқып-үйренуі үшін қолданылатын жұмыс түрлері) | Математикалық диктант 9-ды үш есе арттыр Бөлінгіш 81,бөлгіш 9 .Бөліндінің мәнін тап 18-ді 2 есе кеміт Бірінші көбейткіш 5, екінші көбейткіш 9. Көбейтіндінің мәнін тап 7-нің 9-ға көбейтіндісінің мәнін тап 9 және 10 сандарының көбейтіндісінің мәнін тап 36-ны 4-ке бөл 9∙3=27 18:2=9 7∙9=63 36:4=9 81:9=9 5∙9=45 9∙10=90 | Өзін-өзі бағалау 0-қате – «5» 1-2-қате-«4» 3-4-қате –«3» 5 –тен жоғары-«2» Үш шапалақ арқылы қолдау көрсетеді
| Үлгі бағалау парағы | Жаңа материалды қолдану (сабақта қолданылатын нақты мысалдар, проблемалар, жобалар және т.б. )
| №2 Қалдықпен бөлуді орындау,тексеру 4 топтан 8 оқушы тақтаға орындайды.
-Ал енді балалар, бөлу амалының компоненттерін кім еске түсіреді? -Енді қалдықты бөлгішпен салыстырайық. -Қандай қорытынды шығаруға болады? Қалдық бөлгіштен кем болады. Топпен жұмыс 9бірл.∙9=81бірл. 8онд.∙9=72онд | 7см∙9=63см 6см∙9=54cм | 7бірл.∙9=63бірл. 9онд.∙9=81онд | 6см∙9=54см 4см∙9=46cм |
№4теңдеу тақтаға орындалады Сергіту сәті -Балалар, адамдар шаршағанде не істейді? -Иә, адам шаршағанды басуға көмектесетін тек қана жағажайларда демалып қана қоймайды,көптен көп адамдар таулардың сұлулығын, шығанақтарды [link] -Енді балалар, біз әрқайсысымыз қаншалықты сабаққа қатысқанымызды білеміз. Өз өзімізді әділ де ,шынайы бағалайық. Өзін-өзі бағалау
Бағдаршам арқылы бағалау
|
|