[pic]
2-4 класи
Образотворче мистецтво 2 клас
ТЕМА:
усвідомлення особливостей будови та зовнішнього вигляду тварини;
розвиток уміння спостерігати , зіставляти , аналізувати поняття про значення тонового контрасту як засобу виразного зображення . Художник невдаха. (Гра вправа ). Біла кізонька.
МЕТА:
Ознайомити учнів з особливостями будови та зовнішнього вигляду тварини ;
Розвивати вміння спостерігати , спів ставляти , аналізувати ;
Формувати поняття про значення тонового контрасту як засобу підсилення виразності зображення ;
Виховувати любов до навколишнього середовища , а саме до братів наших менших – тварин .
ОБЛАДНАННЯ :
Альбом . олівець . гумка , малюнки тварин , чорний кольоровий папір , біла гуаш.
ХІД УРОКУ
І ОРГАНІЗАЦІЙНА ЧАСТИНА
Перевірка робочого місця.
ІІ ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
ІІІ Р ОБОТА НАД ТЕМОЮ УРОКУ
1 Читання вірша
Біжить біла кізонька ,
Шовкова берізонька,
Рівнесенькі ніжки ,
Тонесенькі ріжки …
Марійка Підгірянка.
Прослухавши цей вір ви напевно вже здогадалися про кого він , і що ми сьогодні з вами будемо малювати ?
Так правильно Білу кізоньку.
Але перш ніж починати малювати . Послухайте уважно загадки про тварин.
2 Розгадування загадок.
1.
Справжнє диво незбагненне
У господі нашій є ,
Бо бере собі зелене ,
А мені біле дає (Корова)
2.
Я , маленький і пухнастий,
Сірий , чорний чи смугастий ,
Маю доленьку гірку .
Продають мене в мішку (кіт)
3.
Це біда чи не біда ?
Є і роги й борода ,
То не дід і не корова.
Хоч щіпа траву в дібровах.
Людям молоко дає .
Відгадайте хто то є ? (Коза)
4.
Хоч на морі не буває .
А тільняшки не скидає.(Зебра)
5.
Не по модних містах ,
Не по селах –
Ідемо по пісках, по пустелях.
Дуже мало в дорозі їмо,
І в оазисах воду п’ємо. (Верблюд)
6.
Ходить диво по траві ,
Носить ліс на голові. (Олень)
7.
На оленя він схожий ,
Такий же сильний , гожий,
Та трішечки горбатий .
І дуже головатий.(Лось)
- Як ви бачите тварини на планеті дуже різні і їх дуже багато
- А на вашу думку важко їх малювати ?
- Ні зовсім не важко . Треба тільки уважно їх роздивитися .
(на дошці картинки з тваринами , учні роздивляються і обписують їх)
3. Робота з підручником ст.. 27