Тақырыбы:Ма-лянның сиқырлы қылқаламы
Мақсаты: Мәтіннің жанрлық ерекшелігіне ән бере отырып,мазмұнын ашуға мүмкіндік жасау
Оқыту нәтижесі: Ертегіні оқытып, мазмұны бойынша берілген тапсырмаларды ізденіп, өз беттерімен шешуге жағдай туғызу
Ертегінің танымдық жағына мән беру.
Негізгі идея: Ізденген жетер мұратқа
Тапсырмалар: Жауаптарға сұрақ беру,топтық жұмыс,ролге бөліп оқыту
Оқыту әдісі: 1.Диалог
2.Жеке жұмыс
3. Жұптық жұмыс
4. Топтық жұмыс
Бөлімі
Жоспар мазмұны
Мұғалімнің іс-әрекеті
Оқушының іс-әрекеті
Ресурстар
Кіріспе
Сыныпта психологиялық ахуал
Оқушылармен амандасу,түгендеу,оқушылардың орнынан тұрғызып , шеңбер құрғызып, «мен жақсы көретін мұғалім» деп сол мұғалімге жақсы тілектер айтқызу
жақсы тілектер айту
Музыка
Үй тапсырмасын сұрау
3 мин
Синкуейн әдісі бойынша 5 жолды өлең құрастыру
Оқушылар өз ойынан өлең өқрау
Топқа бөлу
Жаңа сабаққа байланысты топқа бөлу
3 топқа бөлу .
Стикерге
Еңбек ,Өнер,
білім
Тұсау кеер
Білу 3 мин
Қызығушылығын ояту
Ертегіні аудио арқылы тыңдатып ,оқушылырдың ертегіге деген қызығушылығын арттыру
Оқушылар ертегіні тыңдау
Слайд,
суреттер
Негізгі бөлім
Түсіну
8 минут
Ма-лян ғажайып дәрежеге қалай жетті?
а/өнер
ә/білім
б/еңбек
Оқушылар өз беттерімен топтастыра отырып, постер қорғау
А-3
Сергіту сәті
Музыка ырғағымен қимылды би
Балалар орындарынан тұрып би билейді
Музыка
Топтық жұмыс
Қолдану 10 минут
Ма-лянның сиқырлы қылқаламы қолдарыңда болс қалыққа қандай жақсылық жасар едіңдер?
Топпен оқушылар өз ойларын айту
А-3
маркер
Талдау
Ма-лянға мінездеме
Ма-лянның қандай бала екенін жазу
А-3
Қорытындылау
Жинақтау
Ой толғаныс
«Ертегі туралы сенің пікірің»
Ертегіде не ұнады? Неден қатты әсер алдың?
Не туралы тереңірек білгің келді?
Нені түзеткің келді?
Оқушылар тақырып бойынша өз ойларын жазу
Жеке жұмыс
Бағалау
2 мин
Екі жұлдыз ,бір ұсыныс
Өзара бағалау
Үй тапсырмасын беру
2 мин
Өз ойларынан «Сиқырлы қылқалам» суретін салу немесе жасау
Үй тапсырмасын білу,түртіп алу
АКТ
Рефлексия
3 мин
Сабақтан алған әсерлері мен ұсыныстарын жазу үшін стикерлер тарату
Сабақтан алған әсерін жазады
стикер