Шаршы салу 2 класс

Автор публикации:

Дата публикации:

Краткое описание: ...


Күні,айы,жылы


Тобы-сыныбы

2

Тақырыбы

Шаршы салу

Сабақтың мақсаты:

1) Оқушыларға шаршы туралы түсінік беру, оның жазылуы, периметрін табу туралы білім қалыптастыру;

2) Ойлау, есте сақтау қабілеттерін дамыту, есептер шығару арқылы білімдерін кеңейту;
3) Сауаттылыққа, ұқыптылыққа баулу, сандарды дұрыс салуға тәрбиелеу;

Сабақтың типі

Жаңа білімді меңгерту

Сабақтыі түрі

Аралас сабақ

Оқыту технологиясы


Әдіс-тәсілдері

Дамыта оқыту технологиясы,


Түсіндіру, сұрақ-жауап, өз бетінше жұмыс. Интерактивті әдіс.

Көрнекіліктері

Суреттер, фигуралар суреттері, бағалау фичкалары, оқулық, сөзжұмбақтар, видеоролик сергіту сәті

Күтілетін нәтиже

Оқушыларға шаршы туралы түсінік беру, оның жазылуы, периметрін табу туралы білім қалыптасады; Олардың ойлау, есте сақтау қабілеттерін дамыту, есептер шығару арқылы білімдері кеңейеді;
Сауаттылыққа, ұқыптылыққа, сандарды дұрыс салуға тәрбиеленеді;

Сабақ жоспары

Сабақтың барысы


І



Кіріспе қызықтыру-шылық кезең

І. Ұйымдастырушылық кезеңі

А) Оқушыларды түгендеу;

Ә) құрал-жабдықтарын тексеру;

Б) сабақтың мақсат-міндетін қою;

В) Қызықтырушылық жұмыс

Бір,екі,үш

Жинап бойға күш,

Төрт,бес, алты

Отыр,тұр, шалқы.

Жеті,сегіз

«Уф» деңіз,

Тоғыз,он

Енді орныңа қон...


1

1

1


2



Әңгімелесу, сұрақ-жауап,




Оқушылар

дың барлығы бірдей орындайды.


Оқушылардың зейіндері сабаққа аударылады;




Қызығушылық-тары артып, сергек болып жүреді.




ІІ


Танымдық-операционал-дық кезең


ІІ Үй тапсырмасын сұрау:

  1. 5 есепті тексеру;

  2. Ауызша қосу және азайту амалдарын сұрау

  3. Қорытындылау, бағалау.

Үй тапсырмасын сұрау жолдары:

  1. 5 есепті 3 қатардан 3 оқушыға оқытып тексеремін.

  2. Қосу және азайту амалдарын 4 оқушыдан сұрап тексеремін.

  3. Үй тапсырмасын арнайы дайындалған бағалау түрімен бағалаймын



ІІІ. Жаңа сабақ:

Мұғалім түсіндірмесі:




-барлық қабырғалары тең болады.

1-мысал:


5см Р-?



5см

а=5см

в=5см

Р=?

Р=5см+5см+5см+5см=20см
Тақтамен жұмыс:

2-мысал.


3см

Р-?


3см

Р=3см+3см+3см+3см=12см

3-есеп:

Кітап дүкені-25 ?

Азық-түлік дүкені-?,45-і арт

Шешуі:25+(25+45)=95

Жауабы: Барлығы 95 азық-түлік дүкені бар.

Сергіту сәті:

Видеоролик арқылы орындалады.

4-мысал:

Өрнектің мәнін тап:

39+а а=61, 0

39+61=100 39+0=39

а-39 а=100,39

100-39=61 39-39=0

5-мысал:

1м 0дм 0см -3дм 9см=6дм 1см

100см-39см=61см

6-мысал:

17+36=53 53-36=17

18+45=63 63-45=18

54+29=83 83-54=29

Сабақты бекіту: Жасыл қоршау:

Мәні 100-ге тең болатыдай екі таңбалы екі қосылғыштан тұратын екі түрлі неше қосынды жазуға болады? Жауабыңды дәлелдеп бер:

50+50=100 100-50=50

49+51=100 100-51=49

61+39=100 100-61=39

75+25=100 100-75=25

26+74=100 100-74=26

Кел, ойнайық:

70-68=2 90-47=43

64-8=56 55+7=62

35+15=50 86-37=49

14+86=100

3


4


3












5







3












2








5





2





3







2






2










1

Әңгімелеу,




Сұрақ-жауап,











Сұрақ-жауап,

слайд,

(көрнекілік әдіс)






көрнекілік









түсіндіру







Түсіндіру, әңгімелесу







Интерактивті әдіс













Пікірталас







Пікірталас







Түсіндіру, көрнекілік







Оқушылар бұл тапсырмаларды орындау барысында жылдамдыққа, сауаттылыққа үйренеді.









Жаңа сабаққа кіріспе жасалады.

Оқушылар сұрақтарға жауап беру арқылы жылдамдыққа үйренеді.



Оқушыларда тік төртбұрыш және шаршының ауданын табу туралы түсінік қалыптасады










Ойлау қабілеттері дамиды..





Ұжымшылдыққа үйренеді













Шапшаңдыққа үйренеді








Оқушылар сергіп, ойлары бөлінеді. Шаршағандарын ұмытады.



Ойлау және есте сақтау қабілеттерін арттырады.


ІІІ

Қорытынды- рефлекциялық кезең

Мұғалімнің қорытынды сөзі:

ҮІІ. Үйге тапсырма

  1. 5 –есеп (Ә)

  2. қосу кестесін жаттау


ҮІІІ. Бағалау

Сабаққа жақсы араласып, есептерді жылдам әрі қатесіз орындаған және бағалау фичкасын көп жинаған оқушыларды бағалау


3





2

Түсіндіру, әңгімелесу





Пікірталас


Оқушыларға үйге берілген тапсырмалар түсіндіріледі.



Өз-өзін бағалауға үйренеді.






























\

Барлық қабырғалары тең болады.