Қазақ тілі пәнінен қысқа мерзімді жоспар
Мектеп: №9 ЖОББМ Күні:15А.03.2016жыл.
Мұғалімнің есімі:
Тоғасбаева Қ.Қ Жаркимбаева А.Д.
СЫНЫП: 10 «Б»
Қатысқандар саны:
24
Қатыспағандар саны:
1
Сабақ негізделген оқу
Мақсаты (мақсаттары)
С.Сейфуллин мен І.Жансүгіровтың өмірі мен шығармашылығы туралы түсінік беру, мәтінің мазмұнымен таныстыру.
Сабақ мақсаттары
10 мин.
Барлық оқушылар:
Т1 Назарын шоғырландырып тыңдайды
Т2 Сөздер мен терминдердің мағынасын түсінеді
О5 Қосымша ақпарат көздерінен алынған мәліметтерді оқиды
А5 Медиақұралдар арқылы тілді дамытады.
Ж5 Тыныс белгілерін және сөйлем құрылымын нормаға сай қолданады.
Оқушылардың басым бөлігі:
Т3 Мәтіндегі мәліметтерді түсінеді және болжайды
(Мәтінге өз жауабы мен өз көзқарасын білдіреді,
Мәтіндерден үзінді тыңдайды, сөз тіркестері мен терминдердің мағынасын түсінеді, негізгі ақпаратты анықтайды.)
О4 Мұғалім көмегінсіз қосымша ақпарат көздерінен тақырып бойынша мәлімет жинайды және таныс емес ақпаратқа анализ жасайды.
А1 Сөз көлемі және сөздік қорының алуандылығы
(тұрақты тіркес, кірме сөз, термин сөздерді қолданады және астарлы мағына береді)
Ж6 Берілген материалдар бойынша сеніммен жауап береді және қысқаша мазмұндайды.
Кейбір оқушылар:
Т4 Материалдарды орынды және орынсыз қолданылған сөздердің лексикалық мағынасын ажыратады.
О4 Іріктеп оқиды :
(Көлемді мәтіндердің маңызды бөліктерін таңдайды және негізгі ойларды анықтайды)
А2 Тыңдалған мәтіндер бойынша өз пікірін дәлелдейді және қорытындылайды.
Ж6 Ұсынған материалдар бойынша сеніммен жауап береді және қысқаша мазмұндайды.
Тілдік мақсат
Оқушылар:
- Көз жүгіртіп оқиды, жалпы мазмұнын түсінеді және нақты ақпаратты табу үшін оқиды, ақпараттарды алу үшін оқиды, көркем әдеби шығармаларды оқиды.
- Сөздер мен фразаларды кең көлемде қолдана отырып, өз ойлары мен ақпараттарды қазақ тілінде сауатты жазады.
Негізгі сөздер мен тіркестер:
Тақырыпқа байланысты жаңа сөздер мен сөз тіркестер. Мысалы: айырылып, тамамдайды, баурайында, жариялау, сыншы, еңбек сіңірген қайраткер.
Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер:
Талқылауға арналған тармақтар:
Тақырыпқа байланысты жаттығуларды орындау; берілген сөздер мен сөз тіркестерін аудару.
«Бой сергіту» сәті (зат есімді сын есімге айналдыру)
«Аудармыш сөздерді оқу»
Жазылым бойынша ұсыныстар:
Ақындардың шығармашылық және өмір жолын оқып, меңгеру.
Алдыңғы оқу
Грамматикалық тақырыпты пысықтау (зат есім)
Жоспарланған
Уақыт
Жоспарланған жаттығулар(төменде жоспарланған тақырыптармен қатар ескертпелерді жазыңыз)
Ресурстар
Басталуы10 мин
Ұйымдастыру кезеңі.
Интербелсенді тақта.
Ортасы
25 мин
Жаңа сабақты түсіндіру және қосымша деректер қолдану.
Портрет, слайдтар, кеспе қағаздар.
Аяқталуы
10мин
Сабақты бекіту. INSERT стратегиясы арқылы ақындар туралы ойларын қорытындылау,сабақтан алған әсерлері туралы ой бөлісу.
Үйге тапсырма. 85 бет ІІ-ІІІ деңгей. Ақындар туралы тірек сызба арқылы әңгімелеу.
Бағалау.
Жоспар
Қосымша ақпарат Жоқ
Саралау-Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз?
Бағалау-Оқушылардың үйренгенін қалай жоспарлайсыз?
Пән аралық байланыс Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері АКТ мен байланыс Құндылықтардағы байланыс
Үлестірмелі карточка.
Деңгейлік тапсырма.
Мадақтау
Жұлдызша
Смайлик
Рефлексия
Сабақ/оқу мақсаттары шынайы ма? 2.Бүгін оқушылар не білді? 3.Сыныптағы ахуал қандай болды? 4.Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? 5.Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен?
Төменгі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз.
1.Ия
2.Ақындардың шығармашылықтары туралы білді, грамматиканы меңгерді.
3.Жағымды ахуал
4.Ия, оқушылар тақырыпты меңгерді.
5.Ия, берілген уақытта толық үлгердім.
6.Слайдтар және түрлі тапсырмалар арқылы оқушылар сабақты меңгерді.
Қорытынды бағамдау
Қандай екі нәрсе табысты болады (Оқытуда да, оқуда да ескеріңіз )?
1: Венн диаграммасы.
2: Слайдпен жұмыс.
Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алады (Оқытуда да, оқуда да ескеріңіз )?
1: «Аудармыш сөздерді» оқу.
2: «Пирамида» құрастыру.
Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеме оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге не көмектесетінін білдім?
Қазақ тілі пәнінен қысқа мерзімді жоспар
Салт-дәстүр және ауыз әдебиеті Мектеп: Жұпар Сакановнаның курс мектебі.
Күні:09.03.2016жыл.
Мұғалімнің есімі: 1топ
СЫНЫП: 5Б
Қатысқандар саны:
29
Қатыспағандар саны:
71
Сабақ негізделген оқу
Мақсаты (мақсаттары)
Мәтіннің мазмұның ашып, жанрды анықтау
Сабақ мақсаттары
10 мин.
Барлық оқушылар: тізбектеп оқиды,
.
сөз мағынасын оқи отырып талқылайды
Мәтін мазмұнын түсіну.
Оқушылардың басым бөлігі: мәтін мазмұны бойынша кейіпкерлердің іс –әрекетін бағалайды (сұрақ жауап арқылы)
Жанрды және мәтін түрлерін анықтау, таныс емес сөздер кездесетін мәтіннің негізгі мазмұныі ашады.
Кейбір оқушылар: Жанрды жіне мәтін түрлерін анықтайды.
Өлең, жұмбақ, ертегі, әңгіме,мақал-мәтелдерді және жаңылтпаштарды ажырату, мәтінді анықтау.
Тілдік мақсат
Оқушылар: нақты тақырып бойынша жанр түрін ажыратады, рөлдерге бөліп оқиды және оны қолданады.
Негізгі сөздер мен тіркестер:
Тақырыпқа байланысты жаңа сөздер мен сөз тіркестер. Мысалы: салт-дәстүр, тұсау кесу,бесікке салу, өтірік өлең, жұмбақтар...
Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер:
Талқылауға арналған тармақтар:
Сіз неліктен екенін ..... айта аласыз ба?
Жазылым бойынша ұсыныстар:
Алдыңғы оқу
Қажетті ақпараттарды табу үшін түрлі дереккөздерді қолдана білуі (сөздіктер, аныктамалар, ғаламтор ресурстары).
Жоспарланған
Уақыт
Жоспарланған жаттығулар(төменде жоспарланған тақырыптармен қатар ескертпелерді жазыңыз)
Ресурстар
Басталуы10 мин
Ұйымдастыру кезеңі.
Интербелсенді тақта.
Ортасы
25 мин
Жаңа сабақты түсіндіру және қосымша деректер қолдану.
Әр түрлі көрнекіліктер. Суреттер, фигуралар, оқу құралдары, т.б.
Аяқталуы
10мин
Сабақты бекіту.
Қарлы бұршақ ойыны.
Үйге тапсырма.
Бағалау.
«Ыстық орындық» әдісі
Жоспар
Қосымша ақпарат Жоқ
Саралау-Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз?
Бағалау-Оқушылардың үйренгенін қалай жоспарлайсыз?
Пән аралық байланыс Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері АКТ мен байланыс Құндылықтардағы байланыс
Үлестірмелі карточка.
Деңгейлік тапсырма.
Мадақтау
Жұлдызша
Смайлик
Рефлексия
Сабақ/оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды?Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен?
Төменгі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз.
Ия
Мектеп, сынып заттары туралы жалпы мәлімет алды.
Жақсы
Ия
Ия
Қызықты ойындарды жиі қолдану.
Қорытынды бағамдау
Қандай екі нәрсе табысты болады (Оқытуда да, оқуда да ескеріңіз )?
Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алады (Оқытуда да, оқуда да ескеріңіз )
Берілген суретке қатысты жанр түрін сипаттау.
Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеме оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетінін не білдім?