Қазақ тілі пәнінен қысқа мерзімді жоспар.
Сынып Пән
Күні:
2 «Ә»
Қазақ тілі.
Барлық оқушы саны:17 Қатысқаны:15
Сабақ тақырыбы.
Түбір және жұрнақ.
Сілтеме.
Күнтізбелік жоспар,оқу жоспары, оқулық авторы Г.И.Уәйсова. Р.С.Әміров Ә.Е.Жұмабаева Алматы «Атамұр» 2009ж
Мақсаты.
Түбір мен жұрнақ ұғымдарын кеңейтеді.Алған білімдерін пайдаланып, сөйлеу дағдыларын дамытады.Әдептілікке сауаттылыққа тәрбиелеу.
Оқыту нәтижесі.
Түбір мен жұрнақ ұғымдарын кеңейтті.Алған білімдерін пайдаланып, сөйлеу дағдыларын дамытты,алған білімдерін тест арқылы көрсететі.
Көрнекіліктер.
Слайд,тест,бағалау парағы,суреттер ,флипчарт.
Сабақ барысы.
Уақыт
Әдіс-тәсілдер
Мұғалімнің іс-әрекеті
Оқушының іс-әрекеті
1 кезең. Ұйымдастыру кезеңі
2 мин
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру. Топқа бөлу жүрекше арқылы.
Мұғалім оқушылармен амандасады.Оқушылары топқа бөледі.
Жүрекше арқылы топқа бөлінді. Сергіту сәті «Айна мен адам» бір-біріне қарап жаттығу жасау.
2 кезең. Үй тапсырмасын тексеру
.
5 мин
Мұғалімнің көшбасшылығы. Оқыту үшін бағалау (бағалау парағы)
(АКТ) слайд арқылы « Ой қозғау» -стротегиасы.Диалог (топтық).
Тапсырманы орындау барысында диалогтік оқытуды ұйымдастыр-дым.Ой тастадым,ой қозғадым.
Тақырыбы: «Түбір мен жұрнақ» қайталау. Бүгінгі біздің сабағымыз саяхат сабақ.
Оқушы тапсырманы орындау барысында ой түйіндейді, дәлелдейді,топта жұмыс істеу қабілеті артады.
Саяхатқа кіммен немен кімдермен барар едіңдер? қандай көлікпен барар едіңдер?
4 кезең. Білімдерін тексеру.
10мин
10мин
5мин
1мин
5мин
Интербелсенді тақтадағы сұрақтардан жауап алу (топтық жұмыс.)
Формативті бағалау (жарайсың! жақсы!)
Жеке(тест) Оқушы оқушыны бағалайды.
Шығармашылық жұмыс. (Тіл дамыту еркін жауап)
1аялдама ҮлкенНарын тапсырма- сы:
1.Түбірге жалғанатын не? Неге деп ойлайсың? 2.Қосымшаның неше түрі бар ? Жұрнақ деген? 3.Түбірге жұрнақ пен жалғаудың қайсысы бірінші жалғанады?
2 аялдама Зырян қаласы . оқулықпен жұмыс.
3 аялдама. Өскемен қаласы. Тест тапсырмаларын тарату.(Мұғалім АКТ-ні пайдалана отырып, оқушы білімін тексереді.
Сергіту сәтін жасату
Еске сақтау жаттығуы
Оқушы қарапайым сұрақтан күрделі сұраққа жауап беруарқылы ізденеді,жауап береді,сыни ойлауы қалыптасады. Орта дәрежелі оқушылар ізенеді,жауап береді. Төмен деңгейлі оқушылар ойланады,ізенеді,жауап береді.
Әр топ тапсырманы орындап,кластер жасап, қорғайды.1 - топ 576-жаттығу, 2-топ 577 –жаттығу. 3 - топ 582 – жаттығу.
Оқушылар тест арқылы бір-бірінің білімдерін тексереді.
Тест жұмысн орындау.
«Ағаш астындағы адам»Интерактивті тақтадан қарап қимыл көрсету.
Қызыл кітапқа енген құстарды тауып айту. Мысалдар келтіру.
5 кезең. Бағалау кезең.
6 кезең.Үй тапсырмасы
Рефлексия
3 мин
2 мин
2мин
Диолог (топтық ) Деңгейлік тапсырма.
Кері байланыс
Қортынды баға шығару.
А.денгейі 578-жаттығу 187 бет Б.деңгейі 581-жаттығу 188 бет С.деңгейі 580-жаттығу 188 бет
Топбасшы бағалау. Жиынтық бағалау.
«Білім ағашы» оқушылар алған білімдерін көрсетеді.