САБАҚ: Математика Мектеп: Шұбар орта мектебі
Күні: 03.05.2016ж
Мұғалімнің аты-жөні: А.Оразымбетова
СЫНЫП: 1 «А»
Қатысқандар: 11
Қатыспағандар:
Оқу мақсаттары
1.1.1.5. 11-ден 20-ға дейінгі сандарды оқу, жазу және олардың құрылу жолдарын білу
Бағалау критериилері
1. 11-ден 20-ға дейінгі сандарды оқиды және жазады.
2. 11-ден 20-ға дейінгі сандардың құрылу жолдарын біледі.
Ойлау дағдылары
Білу, түсіну, қолдану
Тілдік мақсат 1.Сандарды оқу, жазу және құру сөздеріне байланысты тілдік сөздермен таныстыру.
Математикалық сандарды үш тілде танып білу, үйрену.
Түйінді сөздер мен сөз тіркестері:
Бір-один –one
Екі-два-two
Үш-три-three
Төрт-четыре-four
Бес-пять-five
Алты-шесть-six
Жеті-семь-seven
Сегіз-восемь-eight
Тоғыз-девять-nine
Он-десять-ten
Он бір-одинадцать-eleven
Он екі-двенадцать-twelve
Талқылауға арналған сұрақтар:
-Балалар, 11-ден 20-ға дейін кім санап береді?
-11 саны қандай сандардың қосындысынан тұрады?
-20 саны құрылу үшін қандай екі санды қосу қажет?
-11 және 20 саны неше таңбалы сандар?
Не себепті ..... деп ойлайсың?
-11-ден 20-ға дейінгі сандар кім оқиды және жазады?
-11-ден 20-ға дейінгі сандар қалай құрылады?
ишара:
Алдыңғы оқу:
-20-ға дейінгі сандарды 2-ден топтап қалай санаймыз?
-20-ға дейінгі сандарды тура және кері қалай санауға болады?
-Жұп сандар дегеніміз қандай сандар?
-Тақ сандар дегеніміз қандай сандар?
Жоспар
Жоспарланған уақыт есебі
Жоспарланған жаттығу түрлері (төмендегі жазбаларды өзіңіз жоспарлаған жаттығу түрлерімен ауыстырыңыз)
Ресурс-тар
Дерек-көздер
Басы
Шаттық шеңбері:
«Жүректен жүрекке» тілектер айтқызу.
Топқа бөлу: «Жұп сандар» және «Тақ сандар» тобы
АКТ, үлестірмелер, суреттер, оқулық
Ғаламтор, электрон
ды оқулық, кітапхана
Ортасы
Тапсырмалар
Логикалық есептер, математикалық диктант.
Бағалау критериилері
1.Логикалық есептерді шығара алады. 2.Математикалық диктанттарды меңгереді.
Дескриптор
1.Логикалық есептерді түсінеді.
2.Логикалық есептерді жазады.
3.Математикалық диктантты жылдам есептейді.
Үлестірмелер
Сергіту сәті
Тапсырмалар
Оқулық тапсырмасы
№1. 11-ден 20-ға дейінгі сандарды жазу және оқу.
Оқулық, тақта, дәптер
Бағалау критериилері
1.11-ден 20-ға дейінгі сандардың құрылуын түсінеді.
2.Сандардың құрылу жолдарын біледі.
Дескриптор
1.11-ден 20-ға дейінгі сандардың құрылымын түсінді.
2. Сандардың құрылу жолдарын түсінді.
Соңы
Бағалау
1.Бағдаршам әдісі.
2.Жарайсың-5, жақсы-4, алға ұмтыл-3(н/се әттеген-ай)
3.Геометриялық фигуралар.
Кері байланыс
Бағдаршам әдісі
Түсінбедім
Түсінгендеймін
Түсіндім
Қосымша мəліметтер оқулықтан тыс
Саралау – оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз?
Мысалы: 5+6꞊11
10+10꞊20
Бағалау – оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз?
Пəнаралық байланыс – дүниетану
Денсаулық жəне қауіпсіздік,
АКТ-мен байланыс.
Құндылықтармен байланыс
(тəрбие элементі).
Бірлескен жұмысқа тәрбиелеу
Рефлексия
Сабақтың мақсаты мен оқу міндеттері орындалды ма?
Бүгін оқушылар не үйренді?
Сабақ қалай өтті, қандай деңгейде өтті?
Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма?
(тапсырмалар сəйкес болды ма?)
Уақытты қалай пайдаландым?
Жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім жəне
неге?
Өз сабағыңызды талдау үшін осы бос орынды пайдаланыңыз. Сол жақта берілген сұрақтарға жауап беріңіз.
Сабақтың мақсаты мен оқу міндеттері орындалды.
11-ден 20-ға дейінгі сандарды оқу, жазу және олардың құрылу жолдарын білді.
Сабақ жағары деңгейде өтті
Жоспарланған саралау жақсы іске асты
Тапсырмалар сəйкес болды
Уақытты тиімді пайдаландым
абақ жағары деңгейде өттіуке айналдыр
Қорытынды бағалау
Ең жақсы өткен екі нәрсені атап көрсетіңіз
1.Логикалық тапсырмалар
2.Топпен жұмыс
Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалы тигізер еді?
1.Ойындар «Кім жылдам», «Кім тапқыр»
2. Сурет салу.
Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар жөнінде келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпарат білдім?
Деңгейлік тапсырмаларға назар аударуым керек екенін ұқтым.