Сабақ: №6
Пән: математика Айы-күні:
Сынып: 2 «А»
Сабақтың тақырыбы: Бөлуді пысықтау
Сабақтың мақсаты: бөлу туралы пысықтау және бөлу кестенің компоненттерімен таныстыру
Дамытушылық: есепті шапшаңдыққа, дұрыс шығара білуге үйрету және өз бетімен жұмыс істеуге дағдыландыру.
Тәрбиелік: бір-біріне сыйластыққа, таза, сауатты жазуға тәрбиелеу
Сабақтың барысы:
Сабақтың түрі: пысықтау сабақ
Сабақтың формасы: жұппен, топпен жұмыс
Сабақтың әдіс-тәсілдері: түсіндіру, сұрақ-жауап, іздену, логика, өз бетімен есеп шығару, көрнекілікпен жұмыс.
1.Ұйымдастыру кезеңі
2. Жаңа сабақ
№1. Кестені толтыр.
Бөлудің компоненттері:
№2 Қосуды көбейтумен алмастыр. Барлығын алмастыруға бола ма?
4+4+4+4= 4·4=16 9+9+9+9+9=9 ·5=45
50+50+50=50·3=150 14+14+14=42
№3 Сызба түрінде сал және есептерді шығар.
а) 3 қораптың әрқайсысында 4 фломастерден бар. Барлығы қанша фломастер? 3 · 4=12
ә) 12 самса 3 тәрелкеге теңдей бөлініп салынды. Әр тәрелкеден неше самсадан болды? 12 : 3=4
б) 14 самса тәрелкелерге салынды. Әрқайсысында 7 самсадан болдыү Тәрелке нешеу болғаны 14 : 7=2
№5Баған түрінде есепте және дұрыстығын тексер
37+38=75 90 – 27 =63 91- 48 = 42 79 + 19 = 98
80 – 29 =51 32+58 = 90 45+ 29 = 74 96 – 59 = 37
Сергіту сәті:
№5 Теңдеулерді шешу
310 + х = 720 – 120 у – 18 = 980 - 120
310 + х = 600 у – 18 = 860
Х = 600 – 310 у = 860 + 18
Х = 290 у = 878
---------------------------------- --------------------------
310+290 = 720 – 120 878 -18 = 980 - 120
600 = 600 860 = 860
29 – 8 + в = 540
21 + в = 540
в = 540 – 21
в = 519
---------------------------------
29 – 8 + 519 = 540
540 = 540
5.Үйге тапсырма: №3, 182 бет
6.Бағалау. мадақтау, өзара бағалау