Натюрморт. пейзаж 3 класс

Автор публикации:

Дата публикации:

Краткое описание: ...


Сабақтың тақырыбы: Натюрморт. Пейзаж. Қайталау

Сабақтың мақсаты:

Білімділік: Оқушыларға бейнелеу өнері туралы түсінік беру. Есте сақтай отырып, әр заттың түсін дұрыс тауып бояуды үйретіп, оқушылардың білімін жүйелендіру

Дамытушылық: Оқушылардың жұмысты орындаудағы дағдыларын, логикалық ой-өрісін, шығармашылық қабілетін дамыту

Тәрбиелік: Әдемілікті бағалай білуге, талғампаздыққа тәрбиелеу

Сабақтың түрі: танымдық сабақ (білім мен іскерлік дағдыларын жетілдіру)

Сабақтың әдісі: Сұрақ-жауап, түсіндіру, көрсету

Сабақтың көрнекілігі: Слайд, интерактивті тақта,суреттер

Сабақтың барысы:

І. Ұйымдастыру кезеңі: Сәлемдесу, түгелдеу, оқушылардың назарын сабаққа аудару.

ІІ. Жаңа сабақ: Оқушыларға бейнелу өнері – сурет салғанда оны альбом бетіне дұрыс орналасу, заттың пішіні мен көлемін дұрыс тауып салуды үйреттеін сабақ екенін айта отырып, қазақтан шыққан тұңғыш суретші Ә. Қастеев туралы айту.

-Өнерді таудың бұлағынан,

Апамның киізінен,

Қойдың құлағынан,

Ешкінің мүйізінен үйрендім – деген даналық сөзімен бастау.

Бейнелеу өнеріндегі суретшілердің ең көп қолданатын жанрлары туралы айта келіп, созжұмбак, жұмбақ жасыру:

Жұмбақ:

1.Картинадан көрсең сен

Әжеңнің ожау-тостағын

Атаңның қара торсығын

Немесе алмұрт , алманы

Қасында тұрған шабдалы

Жүзімді де табарсың

Қызығып жақын барарсың

Салынған мұндай суретті

«НАТЮРМОРТ» деп қаларсың

2.Хапырақты бояды,

Атырапты бояды

Бояп-бояп барлығын

Түрлі-түсті қылады

Бұл қай жанр болады? «ПЕЙЗАЖ»

Жұмбақ шешілгеннен кейін , оқушылардан пейзаж бен наюрморттын нені бейнелейтін жанр екенін сұрау. -Ендеше , балалар біз бүгін осы жанрға байланысты суреттерді әдеттегідей қаламмен емес, басқаша салуды үйренеміз .

Суретті салу жолдарын корсету

Сергіту сәті:

Сабаққа қорытынды: Сабаққа белсенді араласқан оқушыларды мадақтау, ескерту.

Бағалау.

Үйге тапсырма.