Ашық сабақ 4 орыс сынып Алматы хайуанаттар бағы

Автор публикации:

Дата публикации:

Краткое описание: ...


Тексерілді

______________ дир.оқу ісі орынб.аты-жөні


Қысқа мерзімдік жоспар

Күні 24. 02.2016 жыл

Сабақтың тақырыбы :Алматы хайуанаттар бағы

Сабақтың мақсаты: Хайуанаттар бағындағы жабайы аңдар мен құстар туралы шағын ақпарат алып , тақырып бойынша айтылым , оқылым , жазылым дағдылары қалыптасады.

Сабақтың табыс критерийлері :

1 барлығы: Алматы хайуанаттар бағы жайлы және ондағы жануарлар туралы білетін болады. 2 Жабайы аңдардың атын атап сұрақтар қойып , диалог құрай алады .

3 Тақырыпқа қатысты сөздер мен сөз тіркестерін қатыстырып мәтін құрай алады,берілген тапсырмаларды еркін меңгере алады .

Сабақтың түйінді идеялары:Алматы хайуанаттар бағы жайлы және ондағы жан –жануарларды оқып білу .

Сабақтың әдіс-тәсілдері; «Бағдаршам », «Зертте ,бөліс», «Сөйлемді ақта », «Сұрақ- жауап »

Сыныбы: 4 В







2мин














1 мин



















5 мин







































































































15 мин



















1 мин





5мин












5мин


Кіріспе Ұйымдастыру кезеңі




Психалогиялық кезең


Ынтымақтастық атммосферасын құру



Топқа бөлу







Таныстырылым






Қызығушылығын ояту












Үй тапсырмасы

































































































Ү Жаңа сабақ




Негізгі бөлім



























































Сергіту сәті

.Ұйымдастыру кезеңі(оргмомент) 2 мин(Оқушылармен сәлемдесу, түгелдеу, сабаққа дайындылықтарын тексеру) .

І.Психологиялық жағдай туғызу.

Қайырлы таң, досым, Қайырлы күн болсын. Сәрсенбінің сәті, Сәттілікке толсын. Біздің алар бағамыз, Қілен бестік болсын.

Топтастыру «Суреттер бойынша »

-Балалар ортаға шығып ,қалаған суретерімізді алайық .

Жабайы жануарлар алған оқушылар1-топ , құстар мен балықтар алғандар 2 -топ

«Аудио дыбыстарды» есту

Жаңа сабақтың тақырыбын анықтау -Бұл нелердің дыбысы ? -Дұрыс . Олар қайда өмір сүреді ?Біз оларды қайдан көре аламыз? Жарайсыңдар ! Ендеше бүгінгі жаңа сабағымыздың тақырыбы қандай екен? Хайуанаттар бағы дегеніміз не ?

Алматы хайуанаттар бағына саяхатқа дайынсыңдар ма ?

1 «Бағдаршам әдісі »

-Балалар мынау қандай аң ?Аю

-Балалар баққа кіру үшін мен сендерге билет әкелдім осы билетке дұрыс жауап берсеңдер Аю бізге

хайуанаттар бағына кіруге рұқсат береді





































2 –Балалар мынау не? Қоян . Сөздік «Пойыз»ойыны

(Балалар бір-бірден оқиды .)

Ашылған –открыт(-а,-о) жануар –животное (-ые) аң –зверь ең – самый (-ая,-ое –ые) хайуанаттар бағы –зоопарк қабылан –пантера ,

Топтық жұмыс.

Балалар біз екі топ болып , хайуанаттар бағын зерттеуге барып , қызықты мәліметтер жинап қайтайық



тапсырмаларың түсінікті болса , іске сәт!

-Өте жақсы зерттеу жүргізіпсіңдер ! Менде сендер зерттеуде болғанда Алматы хайуанаттар бағының қысқы тіршілігімен танысып қайттым . Бірге тамашалайық

«Бейнебаян »Алматы хайуанаттар бағы жайында .

-Балалар саяхатымызды одан әрі қарай жалғастырайық

«Сөйлемді аяқта » 4-тапсырма Дәптермен жұмыс

Түлкі сендерді мына сөз тіркесін аяқтап жазуға көмектесуін сұрайды . көмектесеміз бе ?



« Сөзді өрбіт»

Берілген суреттегі жануарға байланысты сөйлемдер құрау . 1 Керік 2 Керік биік 3 Керік –биік жануар 4 Керік- ең биік жануар


.













- Қайырлы таң, досым, Қайырлы күн болсын. Сәрсенбінің сәті, Сәттілікке толсын. Біздің алар бағамыз, Қілен бестік болсын.









Суреттерді таңдап

Жабайы жануарлар алған оқушылар 1-топ , құстар мен балықтар алғандар 2 -топ





ан-жануарлардың дыбысы . - Орманнан , хайуанаттар бағынан көре аламыз .









-Алматы хайуанаттар бағы -Ия

Оқушылар сұраққа жауап береді .

-дайынбыз!

1 Б Артаев Е Ибраимов Ж Үшкемпіров Қазақстанның спортшылары - иә 2 Серік Сәпиев Жамбыл облысында дүниеге келген -жоқ 3 Жақсылық Үшкемпіров 1951 ж 6 маусымда Қарағандыда дүниеге келген? -жоқ 4 Илья Илин Пекинде Лондонда Дохада медаль алған -иә 5 Ольга Шишигина ауыр атлет түрінен Олимпиада чемпионы -жоқ 6 Бекзат СаттархановСиднейде алтын медаль алды .- иә 7 Бақтияр Артаев 2005ж «Барыс » орденімен марапатталды . – жоқ 8 Илья Ильин Қызылорда қаласында туылған -иә 9 Зульфия Чиншанло,Майя Манеза жүгіруден Олимпиада чемпионы -жоқ 10 Александр Винокуров фудболшы -жоқ





(Балалар бір-бірден оқиды .)

Ашылған –открыт(-а,-о) жануар –животное (-ые) аң –зверь ең – самый (-ая,-ое –ые) хайуанаттар бағы –зоопарк қабылан –пантера ,

1 - топ " Жүйріктер"сендер
Алматы зоопаркі жайында ақпаратар жинақтаңдар (презентация көрсету)
2 - топ " Алғырлар» Сендер аңдар мен жануарлар туралы қызықты мағлұматтар ,ақпараттар біліп келіңдер























Ең үлкен .... Ең биік ..... Ең жүйрік .....

Ең алып ....

Ең кішкентай ..

Балалар, осындағы үлкен ,биік ,



























































бағалау критерий

10-8 -5 ұпай

7-5 -4 ұпай

4-2 -3 ұпай

2ұпай





























































































































5сөзді сөйлем -5

4сөзді сөйлем -4

3 сөзді сөйлем -3

сөз тіркесі -2


1 слайд

Сабақтың мақсаты :













Суреттер жан-жануарлардың





Аудио дыбыстар










2 слайд

Алматы хайуанаттар бағының сырт көрінісі


[pic]













3 слайд

Аюдың суреті

үй тапсырмасы

«Бағдаршам »




[pic]



























[pic]













слайд


Қоянның суреті

«Сөздікпен жұмыс »








Топтық жұмыс


суреттер , түрлі түсті маркерлер , желім , плакат, оқулық





Постерді қорғау








Бейнебаян

Алматы хайуанаттар бағының қысқы тіршілігі







Түлкінің суреті

4-тапсырма \

5мин

Сабақты бекіту

Сурет артындағы сұрақтарға жауап беру

1Ең ірі жануар не?

2Ең ауыр салмақты жануар қайсы ?

3 Ең жүйрік аң?




5

Үйге тапсырма

Рефлексия

4- тапсырма

Бағалау парақшасын қорытындылау






Мұғалім: Тунгишбаева Улжалғас




















Тыныс белгілерін тап

  1. Жасасын , Қазақстан

  2. Мынау кімнің қаламы

  3. Алақай , біздің спортшылар жеңді

  4. Біздің сынып жарық

  5. Сәлем ,достар





[pic] [pic] [pic]