Сабақ кезеңдері Уақыты
Жоспар мазмұны
Мұғалімнің іс-әрекеті
Оқушылардың іс-әрекеті
Бағалау
Ресурстар: осы іс-әрекет үшін маған қандай құралдар қажет?
I Кіріспе
2 мин
Кіріспе.
Психологиялық ахуал
Мақсаты: Сыныпта жағымды психологиялық ахуал тудыру арқылы балаларды бүгінгі сабаққа даярлау.
Топқа бөлу
Әр-түрлі фигуралар арқылы.
Психологиялық ахуал
Ұйымдастыру кезеңі
Сәлемдесу. Оқушылармен сәлемдесу. Қалдарын сұрау, көңіл күйлерін сұрау. Бір-бірлеріңе қандай тілек айтар едіңдер деп тілек айтуға бағыттау арқылы оқушылардың көңіл күйлерін көтеріп сабаққа бағыттау.
Бір-біріне тілек айту арқылы қарым-қатынысқа түсу;
Ынталандыру (жақсы, жарайсыңдар
(Түрлі –түсті фигуралар)
II Тұсау кесер
10 мин.
Өтен сабақты бекіту.
Өтілген тарауды қайталау
Сұрақ-жауап
Мақсаты: оқушылардың алған білімдерін тексеру
«Диалогтік оқтыту»
Мақсаты: сөздік қорын байыту, ойын ашық айту.
«Миға шабылу»
мақсаты: оқушылардың жұмыс туралы түсініктерін анықтау
Адам болам десеңіз тарауы бойынша тапсырмалар
Ғылым таппай мақтанба өлеңінен үзінді айту.
2.Қыз инеге жіпті сабақтап, матаға бір шаншып, алып тарта беріпті, тарта беріпті қай мәтіннен үзінді?
3.Жуанның жіңішкеріп, жіңішкенің үзілер шағы деген қандай мағына береді?
Бір-бірімен пікір алмасады, оқушымен оқушының арасындағы
қарым-қатынас
оқушылар ойланып, ойын жинақтап, сұрақтарға жауап береді.
Топпен жұмыс істейді, пікір алмасады.
Ынталандыру (жақсы жарайсыңдар
Мұғалім АКТ-ны қолдану арқылы оқушыларғы тапсырма береді.
III Негізгі
Бөлім
8 мин.
20 мин
Жаңа сабақ
Алтын адам туралы аңыз мәтіні
«ДЖИГСО» стратегиясы. Мақсаты: ДЖИКСО әдісі тақырыптың мазмұнын жақсы меңгерту, оқығандарын берілген тақырыптың нақты 5 аспектісін анықтау, табу.
естерінде жақсы сақтату, өз ойларын жеткізе білу дағдыларын қалыптастыру.
«Диалогтік оқыту» түрткі сұрақтар.
Мақсаты: сабақты қалай меңгергендерін анықтау.
Нақты тақырыпты мұғалім көзін пайдалана отырып, түсінік алуына бағыт береді.
Мәтінді оқу және Алтын адамның айтқан қай сөзі орындалды.
Мұғалім АКТ-ны қолдану арқылы оқушыларғы тапсырма береді.
Жұмыстың 5 аспектісін жазу
Мұғалім бақылайды, балалардың қатесін түзейді, дұрысын талқыға салып табады.
Мұғалім тарапынан топты бағалау түрі жүріп отырады.
Қызыл түсті-дұрыс орындаған түсінікті. (қызыл жұлдызша)
Жасыл- түсініксіз, дұрыс орындамағандығын білдіреді.
Сары түс-ескерту.
Оқушылар сыни тұрғыдан ойлайды, топ мүшелерімен пікір-алмасады, шапшаңдық қабілеттері байқалады. Тақырыпты оқиды, өзіне қажетті жазбалар, ескертпелер жасайды, жаңа ақпаратыы қабылдайды, түсінеді, өзбеттерімен ойларын ортаға салып, жаңа сабақ, жаңа идеяны жүзеге асыруға талпынады. Оқушы тақтаға шығып, АКТ-да берліген тарсырманы сәйкестендіру керек. Жұмыс сөздің қатарына сөздерді толықтыру.
Топ ішінен төрайымды, хатшыны, хрономенрасшыны және баяндамащыны сайлап алады. Басқа топ мүшелерімен жұптасып жұмыс жасайды. Топта оқушылар бір-біріне түсіндіреді. Әр топтың топ басшылары шығып қорғайды. Топ оқушылары әр топ жұымсын тыңдап толықтыру жасайды.
Тапсырманың мазмұнына қарай бір-бірін толықтырады, өзара пікір алмасады.
Ынталандыру (жақсы жарайсыңдар
Формативті бағалау
(әр түрлі жұлдызшалармен)
1 мин
Сергіту сәті
«Ми фитнесі»
Оқушылар көздерін жұмып, бойларын бос ұстауы арқылы бойларын сергітеді
IV Қорытынды бөлім
3 мин
Үйге тапсырма
«ЭССЕ » стратегиясы. Мақсаты: тақырыпқа сай оқушыларды өз ойларын қорытуға және жинақтауға, өз бетерімен жеке жұмыс жасауға дағдыландыру
Қан дай жұмыс түрлері ең маңызды, айырмашылығы туралы ақпарат әкелу
Ынталандыру (жақсы жарайсыңдар
Стикерлер
1 мин
Топтың әр мүшесі рефлексия жасайды. «Білдім, үйрендім, білгім келеді» мақсаты: оқушының не үйренгенін, не білгенін, не білгісі келетінін анықтау.
Форматифтік бағалау
Формативтік бағалауды сабақ бойы жүргіземін
Жиынтық баға шығару
Оқушылар бүгінгі сабақтан не алғандарына кесте бойынша қорытынды жасайды.
Білдм Үйрендім
Білгім келеді
Өз-өзін бағалау
Бағалау парақшасы