Скриньки пісень-ігор. Інсценізація пісні «Ходить гарбуз по городу». (с.12-13)

Автор публикации:

Дата публикации:

Краткое описание: ...


Літературне читання Урок № 8

Дата____________________________________________

Тема: Скриньки пісень-ігор. Інсценізація пісні «Ходить гарбуз по городу». (с.12-13)

Мета: удосконалювати навички виразного читання віршованих творів, читання за особами; розвивати пам'ять, увагу; виховувати любов до художнього слова.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

 

II. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ

Переказ казки «Їжак та заєць»

III. ВПРАВИ НА РОЗВИТОК НАВИЧОК ЧИТАННЯ

1. Робота з таблицею Шульте

За 30 с прочитайте числа у послідовності від 1 до 25, не переміщаючи зір за межі центральної клітинки.

 

[pic]

 

2. Гра «Знайди "зайве" слово»

3. Робота над чистомовкою

Па-па-па — розсипана крупа.

Пе-пе-пе — кошеня сліпе.

По-по-по — річка Лімпопо.

Іп-іп-іп — зеленіє кріп.

Ап-ап-ап — травку щипле цап.

Уп-уп-уп — поживний суп.

Оп-оп-оп — у річці короп.

Пу-пу-пу — по широкому степу.

Пи-пи-пи — золотаві снопи.

4. Робота над скоромовкою

На город заліз гарбуз, у землі засів, загруз. Налетіла враз гроза й намочила гарбуза. Зморщив лоба той гарбуз:

«Ох, забув узять картуз...»

 

IV. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

Відгадайте загадку.

На городі виріс дужий,

Круглий, жовтий і байдужий

До червоних помідорів,

До капусти і квасолі.

Хто цей гордий карапуз?

Здогадалися?.. (Гарбуз).

Демонстрування картинки із зображенням гарбуза.

Погляньте на цей чудовий гарбуз. Розкажіть, який він.

Сьогоднішній урок ми присвячуємо цій чудовій городній рослині.

Слово гарбуз запозичене з тюркських мов, у тюркську потрапило з перської, де буквально означало «віслячий огірок».

Фізкультхвилинка

 

V. СПРИЙМАННЯ Й УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ.

ОПРАЦЮВАННЯ ПІСНІ-ГРИ «ХОДИТЬ ГАРБУЗ ПО ГОРОДУ» (с. 12-13)

1. Виразне читання тексту пісні вчителем

Чим здивувала вас назва пісні? Чому?

2. Словникова робота

Свояк — брат дружини або чоловік сестри.

Перістий — смугастий.

3. Читання тексту пісні учнями «ланцюжком» за строфами

Які слова в пісні повторюються?

4. Аналіз змісту пісні з елементами вибіркового читання

Де ходить гарбуз?

Про які городні рослині йдеться у творі?

Чому їх названо гарбузовими родичами?

Розгляньте малюнок до пісні. Які особливості кожного з її персонажів передав художник?

У що він одягнув гарбуза та його родичів?

Гра «Упізнай героя»

Печуть мене, смажать і варять,

Їдять мене і дуже хвалять. (Картопля)

В полі хороше мені

Зеленіти навесні.

Чим же я — не молодець?

Маю диво-корінець,

Все про нього дбаю,

Цукор відкладаю. (Буряк)

Без рук, без ніг,

А в’ється, як батіг. (Квасоля)

На городі в нас грядки,

На грядках — рясні листки:

Там зростають малюки,

Зелененькі... (огірки).

5. Робота в групах

Запропонувати вбрання акторів для виконання пісні на сцені. Розіграти пісню.

 

VI. ПІДСУМОК УРОКУ

Яким був сьогоднішній урок?

Чого навчалися на уроці?

Що найбільше сподобалося?

 

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

Вивчити пісню напам’ять