Урок на тему: Повторення вивченого про літеру «зе», звук (з).

Автор публикации:

Дата публикации:

Краткое описание: ...


Тема уроку. Повторення вивченого про літеру «зе», звук (з).

Мета уроку. Закріплювати знання дітей про звукове значення літери «зе». Формувати навички складів, слів, речень. Розвивати мовлення учнів, логічне мислення,. Виховувати у дітей почуття любові до природи.

Обладнання: набірне полотно, складова таблиця, малюнок зими, предметні малюнки, картки з завданнями, сніжинки зі складами.

Тип уроку: урок- гра


Хід уроку

І. Організація класу до уроку.

1.1. Психологічна розминка.

- Ось дзвінок нам дав сигнал,

Працювати час настав,

Тож і ми часу не гаємо, Урок швиденько починаємо!

  • Діти, подивіться на мене, на наших гостей, один на одного. Покажіть свій настрій на сигнальних картках. Посміхніться. З цих промінчиків добра, що заіскрилися на вашому обличчі і на ваших сигнальних картках, ми починаємо наш урок читання.

ІІ. Актуалізація опорних знань учнів.

  • З якою літерою ми познайомилися на минулому уроці?

  • Який звук вона може позначати?

  • Придумайте слова, щоб звук (з) був на початку слова, всередині, вкінці слова.

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.

  • Сьогодні до нас на урок завітала чарівна гостя. Хто вона, ви зрозумієте, якщо відгадаєте загадку.

3.1. Відгадування загадки.

Прийшла до нас красуня.

У білому вбранні

Поля причепурила

Пухнастим снігом вкрила.

  • Так, про яку чарівну гостю йдеться у загадці?

3.2. Підбір ознак до слова «зима»

3.3.Звуко- буквений аналіз слова «зима»

- Поділити слово на склади.

- Поставити наголос.

- Викладання слова на набірному полотні.

- Звукова модель до слова «зима».

ІV. Повідомлення теми і мети уроку.

- Який перший звук у слові зима?

-А якою літерою позначається звук (з) на письмі?

-Отже, сьогодні на уроці ми будемо закріплювати вміння читати склади, слова, речення з літерою «зе»

4.1. Читання складів на складовій таблиці.

4.2. Читання слів на сніжинках.

( зірка, візок, замок)

Скласти речення з будь яким словом.

4.3. Робота в парах на картках ( 2 учня біля дошки)

- З’єднати склади у слова.

каз ри

ковза ка

узо роз

мо ни

4.4. Фізкультхвилинка.

Морозець, морозець,

Не щипай нам щічки.

Теплі валянки у нас.

Шубки й рукавички!

Морозець. морозець,

Плещемо в долоні!

У дівчаток і хлоп’яток

Носики червоні!

V. Робота за Букварем (с.71)

- Зима просить вас відкрити підручники і познайомитися з новим текстом.

5.1. Робота над текстом «Весела зима»

5.2.Читання заголовка тексту.

- Як ви гадаєте, про що буде йти мова у тексті?

Зараз я прочитаю вам текст, а ви уважно послухаєте його і скажете мені про кого розповідається у тексті?

- Читання тексту вчителем;

- Словникова робота.

Замурував – заморозив льодом воду у річках;

Морозна – холодна;

Ковзанка – каток, де можна кататися;

Візерунки – малюнок із різних ліній на вікні;

5.3. Читання тексту учнями «ланцюжком».

5.4. Бесіда за змістом прочитаного .

- Яка пора року описана у тексті?

- Чим прикрасив вікна мороз?

- Що зробив мороз рікам і озерам?

- Що зробив тато?

-А що зробили діти?

5.5. Робота за ілюстрацією у підручнику.(с.71)

- Хто зображений на малюнку?

- Що роблять діти?

- А як ви гадаєте чи це той самий Дмитрик і Зіна спускаються з гори?

5.6. Вибіркове читання.

- Знайдіть у тексті речення, де сказано про Дмитрика і Зіну.

5.7. Читання на увагу.

- А зараз, я буду починати читати речення з тексту, а ви будете продовжувати читати його до кінця.

5.8. Мовна розминка.

Повторення скоромовки.

Мороз Мороза водив за носа.

  • Що означає вислів «водити за носа»?

VІ. Підсумок уроку.

  • Про яку пору року ми говорили сьогодні на уроці?

  • Так якою буває зима?

  • Покажіть свій настрій з яким ви закінчуєте наш урок.

  • Діти, я думаю зимі сподобалося те, як ви працювали на уроці. І вона обов’язково завітає до нас ще. На згадку про наш урок зима дарує вам оці чудові сніжинки.

Діти хором промовляють слова:

- Працювали всі старанно,

І почули у кінці,

Що у нашім першім класі

Діти просто молодці!
















































Відкритий урок

навчання грамоти (читання)

проведений у 1- В класі


















Підготувала і провела:

Вчитель початкових

класів

Куп’янської ЗОШ 12№2

Заїка Л.М.