Қысқа мерзім жоспары Байжанова Р. М .
Пәні: Қазақ тілі
Сабақтың тақырыбы:
Дүкенде
Сабақтың мақсаты:
Тақырып бойынша мәліметтерін кеңейту
Негізгі идеялар:
Оқушылар тақырыптың мағынасын ашады, айнала қоршаған ортаны тануға, сыни тұрғыдан ойлауды үйренеді
Күтілетін нәтиже:
Тақырып бойынша мәліметтер алады, қолданады , жинақтайды.
қолданылатын әдіс- тәсілдер
миға шабуыл, іздену, АКТ,
Енгізілген модуль:
1.Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер
2.Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету.
Мұғалімнің іс-әрекеті
Оқушының іс-әрекеті
Психологиялық дайындық.
«Арманымның суреті». Барлығымыз көзімізді жұмып, қандайда бір арманымызды көз алдымызға елестетеміз. Ең маңызды армандарыңды таңдаңыздар. Енді көзімізді ашып өздеріңнің армандарыңның суретін саламыз.Соңында суреттері бойынша өз ойларын сұрап шығамын.
Үй жұмысын тексеру
Оқушы тапсырманы сыни тұрғыдан ойлай отырып жұмыс жасайды.Сурет салады
Спорттық киімдер туралы әңгімелейді
ІІ. Негізгі бөлім.
Сөздік жұмысы
төлеу- платить
өлшем- размер
баға- цена
міне- вот
көрсетіңіз- покажите
Мәтінмен жұмыс
7- тапсырма
Диалог оқыту,
Жаңа сөздерді оқиды, сөйлемдер құрастырады
Жаңа тақырып жоспары бойынша жауап қайтарады.
Толықтыру мақсатында сұрақ қойып жауаптарын аламын.
Екеуара сөйлеседі
1-Тапсырма.
Өмірден мысалдар келтіру
Оқушы сыни тұрғыдан ойлайды.
2-тапсырма Күнделікті өмірде қолданылатын тұрақты тіркестер қысқаша тоқталамын.
Бармағын тістеді –өкінді. Бас изеді- келісу
Әй дейтін әже, қой дейтін қожа жоқ- тәртіпсіздік; дәм-тұзы жараспады–тату-тәтті тура алмады..Аузының салымы бар-несібелі кісі, Аш көз – қомағай адам
Оқушы ойын айтады, салыстырады дәптерге жазады.
Бағалау
Сабақ барысында өзін ұстауы арқылы, сабаққа қатысуына қарай бағалаймын.
Оқушы сабаққа қатысуы бойынша бағаланады.
Үйге тапсырма: Диалог құрастыру
Кері байланыс орнату мақсатында сабақтан алған әсерлерін ауызша сұраймын