|
Конспект уроку з математики за темою Додавання на основі переставного закону додавання
Автор публикации: Добровольська С.В.
Дата публикации: 2016-10-02
Краткое описание: Конспект уроку з математики у 2 класі за методикою С.О.Скворцової, О.В.Онопрієнко.Мета уроку: актуалізувати знання переставного закону додавання, уміння додавати до меншого числа більше в межах 10, перенести цей спосіб міркування на випадки додавання більшого числа до меншо...
5 Тема. Додавання на основі переставного закону. Мета: актуалізувати знання переставного закону додавання, уміння додавати до меншого числа більше в межах 10, перенести цей спосіб міркування на випадки додавання більшого числа до меншого з переходом через розряд; вчити додавати більше число до меншого на підставі переставного закону додавання; формувати обчислювальні навички додавання й віднімання чисел з переходом через десяток у межах 20, вміння розв’язувати задачі, прийоми розумових дій аналізу, порівняння, синтезу, перенесення способів дій у нову навчальну ситуацію під час виконання завдань; виховувати почуття товариськості, взаємодопомоги.
Обладнання: презентація, картки для індивідуальної та групової роботи.
Тип уроку: урок засвоєння нових знань.
Вид уроку: комбінований. Хід уроку
І. Організація класу. Пролунав дзвінок. Час почати нам урок. Один одному всміхніться І за парту опустіться. ІІ. Мотивація навчальної діяльності. Вправа «Мікрофон»
Скажіть мені, будь ласка, вам подобається подорожувати? Сьогодні у нас буде урок-подорож. Збираючись у подорож ми беремо з собою необхідні речі. Що нам може знадобитися в подорожі на уроці математики?
( Зошити, ручки, олівці, лінійки, віяло цифр, увага, кмітливість, старанність, знання, дружба, взаємодопомога) ІII. Актуалізація опорних знань і способів дії Усне опитування
Я бачу, ви вже приготували шкільне приладдя , а чи є у вас необхідні знання, зараз перевіримо. Як називаються числа при додаванні? Як знайти невідомий доданок? Сформулюйте переставний закон додавання. У яких випадках додавання двох чисел цей закон зручно застосовувати? Як додати суму до числа? Як можна знаходити значення суми трьох чисел зручним способом? [Будь-які два доданки можна замінювати значенням їх суми.] Молодці, діти, і знання необхідні у вас є.
Спочатку подорожувати ми будемо ось на такому автобусі. Тільки нам необхідно придбати квитки. У кожного з вас на парті лежить квиток з номером місця. Але скористатися ним зможе лише той, хто красиво пропише цифри, записані на квитку. Хвилинка каліграфії
Всі добре впоралися із завданням, то ж сідайте зручніше і поїхали. Щоб в дорозі нам було веселіше, давайте пограємо і дізнаємося, куди ми ідемо.
Усний рахунок
Гра « Кращий математик»
-
Актуалізація знання переставного закону додавання та застосування його в обчисленнях у межах 10.
Ой, хто це шарудить опалим листям? (Їжачок) У лісових мешканців зараз багато клопоту, вони готуються до зими.
Їжачок взимку буде спати, але він допомагає своїм друзям робити запаси. Ось він знайшов грушки. Зліва від дерева – 2, а справа – 6. Допоможемо йому їх порахувати. Як дізнатися, скільки всього грушок? (Об’єднати) Яку дію виконуємо, коли об’єднуємо? (Додавання) Чи зручно до 2 додавати 6? (Ні, зручно до 6+2)
2+6=6+2=8 IV. Формування нових знань і способів дії 1. Ознайомлення з прийомом додавання більшого числа до меншого в межах 20. Зошит с.50 № 2 4+7 4+7=7+4 4+7=7+4= (7+3)+1=10+1=11 ^ 3+1 Висновок: ( Коли до меншого числа додаємо більше, зручніше переставити доданки.) Первинне закріплення.
6+8=8+6= (8+2)+4=10+4=14 ^ 2+4 V. Формування вмінь і навичок. Закріплення вивченого 1.Формування вміння виконувати додавання з переходом через десяток на підставі переставного закону додавання. Зошит с. 50 №3 Робота в парах. Їжачку допомогли, ідемо далі. Подивіться, на дереві білочки сушать грибочки на двох гілочках. Дізнаємося, скільки їх у кожної білочки . Працювати будемо в парах. Діти І ряду обчисліть, будь ласка, скільки грибів у першої білочки, ІІ – у другої, ІІІ – у третьої.
Знайдіть у зошиті свій вираз і обчисліть. (Перевірка) Фізхвилинка ( з Білочкою) 2. Формування вміння розв’язувати задачі. Зошит с. 51 №5 А) Розв’язання задачі - За лісом протікає річка. Підходимо до неї. - Хто це там старанно працює? (Бобер) - Він будує греблю – споруду з стовбурів дерев, що перегороджує русло річки. Бобри ї х будують для того,щоб утворився ставок, де вони будують свої хатки. Читаємо умову задачі. Аналізуємо задачу.
Перекажіть умову. Назвіть запитання. Виділіть числові дані. Яке число є шуканим? Про що йдеться в задачі? Які ключові слова можна виділити? У нашому зошиті вже є короткий запис умови задачі, схематичний рисунок та схема аналіза. Доповнимо їх числовими даними. Чи відомо, скільки метрів греблі побудував бобер за перший рік? Запишемо це. Чи відомо, скільки метрів греблі побудував бобер за другий рік? Чи відомо, скільки метрів греблі побудував бобер за третій рік? А що відомо? Яке запитання задачі?
Що означає рожевий відрізок? Що означає зелений відрізок? Що означає цілий відрізок, що складається із рожевої та зеленої частин? Що означає фіолетоий відрізок?
Аналізуємо розв’язання задачі Яке запитання задачі? Що достатньо знати, щоб відповісти на запитання задачі? [Достатньо знати І – скільки всього метрів греблі побудував бобер за перший і другий роки ( поки що невідомо), ІІ – що за третій рік стільки ж.] Що достатньо знати, щоб дізнатися скільки всього метрів греблі побудував бобер за перший і другий роки? [Достатньо знати І – скільки метрів греблі побудував бобер за перший рік (відомо – 3), ІІ – скільки метрів греблі побудував бобер за другий рік (відомо – 2).] Якою дією відповідаємо на це запитання?
3+2=5 (м) – усього за І та ІІ роки, тому за ІІІ рік також 5. Запишіть відповідь: 5 м греблі побудував бобер за ІІІ рік. Б) Робота в групах. - Змініть умову задачі так, щоб у ній потрібно було знайти суму трьох доданків. Розв’яжіть її. Перевірка роботи груп: Слухання умови задачі. Перевірка розв’язання. Геометрична хвилинка.
Погляньте, сорока назбирала галузочок, щоб підремонтувати своє гніздо. Кожна з них має свою геометричну форму. Форму якої фігури мають коричневі галузки? Що ви знаєте про пряму лінію? [Пряма лінія не має ні початку, ні кінця.] Форму якої фігури мають зелені галузки? Що ви знаєте про відрізок? [Відрізок — це частина прямої лінії.
Він має початок і кінець.] Форму якої фігури мають жовті галузки? Що ви знаєте про промінь? [Це частина прямої лінії. Він має початок і не має кінця.] Порахуйте, скільки прямих, відрізків, променів, скільки їх разом?
VІ. Пояснення завдань домашньої роботи Ось і наш автобус. Сідаємо і вирушаємо додому. Вдома розкажете батькам про нашу подорож та про те, як до меншого числа додати більше. У зошиті «Працюю самостійно», с. 14, тема «Додавання на основі переставного закону», № 1–2. У завданні № 1 ви маєте поставити запитання до умови й розв’язати задачу. У завданні № 2 треба виконати обчислення за схемами.
VIІ. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів Як до меншого числа доцільно додавати більше число? Який закон додавання при цьому використовуємо? Цікавою була наша подорож? Що вам найбільше в ній сподобалось? Чим урок був важливий?
VІIІ. Підсумок уроку Знання міцні здобували. Тож скажу вам у кінці: - Діти, ви всі – молодці! Дякую за гарну роботу! От ми і приїхали, виходимо з автобуса. До наступної подорожі!
|
|