Поурочный план по теме Жануарлар әлемінде

Автор публикации:

Дата публикации:

Краткое описание: ...


Тақырыбы: Жануарлар әлемінде.

Мақсаты: 1. Оқушылардың білімін тексереді.

2. Түрлі тапсырмалар арқылы ойлау қабілетін дамыту.

3. Үй жануарларына деген көзқарастарын қалыптастыру.

Көрнекілігі: карточкалар, слайдтар, флипчарттар.

Ұйымдастыру кезеңі

-Сәлематсыңдар ма, оқушылар?

-Бүгін сыныпта кім кезекші?

-Бүгін сыныпта кім жоқ?

-Бүгін ауа-райы қандай?

Оқушылармен амандасып, кезекшімен сұхбат жүргізеді.

Мұғалімнің сұрақтарына жауап беріп, сабақ басталуына назарын аударады.

Оқытудың жаңа әдістері

(сұхбат)

Үй тапсырмасын тексеру:

Сұрақтар арқылы:

  1. Жолбарыс,қасқыр,түлкі,қоян нелер? Аңдар

  2. Құмырсқа,шегіртке,қоңыз,ара нелер? Жәндіктер

  3. Бозторғай,қарлығаш,бұлбұл нелер? Құстар

  4. Сиыр,қой,жылқы,ешкі нелер?

Үй жануарлары

Оқушыларға сұрақтар қойып, олардың айтқан жауаптары негізінде сабақтың мақсатына шығады.

Мұғалімнің айтқан сұрақтарына жауап береді.

Сын тұрғысынан ойлау

(топтастыру)

Сабаққа кіріспе

«Бұл кім? Ол не?»

Үнтаспадан дыбыстарды тыңдатып, атауларын айтыңдар.

Дыбыстар арқылы жануарлардың атауларын айқызады. Ортақ атауын тапқызады.

Дыбыс арқылы жануарлардың атауын тауып, олардың үй жануарлары екенін айтады.

Сын тұрғысынан ойлау

(топтастыру)

Негізгі кезең:

«Кімнің баласы?»

Суреттер арқылы

Үй жануарларын көрсетеді, олардың төлдерінің аттары сұрайды.

Мұғалімнің көрсеткен жануарлардың төлдерін атайды.

Салыстыру

Тыңдалым

Жұмбақ жасыру арқылы жәндіктерді атау.

Жәндіктер туралы жұмбақтар қояды.

Оқушылар жұмбақтарды шешеді.

Миға шабуыл

Айтылым-жазылым

Ең,ең,ең...

Флипчарт дайындап, оны қорғау.

«Ең пайдалы үй жануары»,

«Ең үлкен үй жануары» деген екі тақырыпқа флипчарт, суреттер береді.

Флипчартқа суреттерді орналастырып, ауызша қорғауға дайындалады.

Флипчарт

Жеке жұмыс

Үлгерімі төмен оқушылармен жұмыс орындау.

Бұл оқушыларға суреттер салынған конверт береді.

Конверттегі суреттерді топтастрып қағазға жапсырады.

Жеке жұмыс

Пысықтау

«Шығыс күнтізбесі»

Барлық жануарлар мен аңдардың орналасқан тобын қытайлықтар жыл қайыруға қолданған. Әр жануар 12 жыл сайын қайталанып келед. Қазір келесі жылқы жылының қай жылы болатынын, ит жылының қай жылы болатынын анықтаңдар.

Шығыс күнтізбесін түсіндіріп, дарынды балаларға тапсырма береді.

Берілген сұрақтарды есептеп шығарады.

Дарынды балалармен жұмыс.

Қорытынды

Оқушылармен «Бинго» жүргізу.

Оқушыларға «Бинго» таратады.

Берілген билет бойынша сұрақтардың жауабын белгілейді.

«Бинго»