Математика пәнінен Ондықтарды жазу, салыстыру тақырыптарына бақылау жұмысы

Автор публикации:

Дата публикации:

Краткое описание: ...


Сабақтың тақырыбы: Бақылау жұмысы №4

Сабақтың мақсаты:

Білімділік: Оқушылардың ондықтарды салыстыру, ондықтардың құрылуы, он көлеміндегі сандарға он көлеміндегі сандарды қосу және азайту бойынша алған білімдерін пысықтау, нығайту.

Дамытушылық: Теңдіктер мен теңсіздіктер құрастыру, есеп шығару, салыстыру, өрнектер құрастыру олардың мәнін табу, фигураларды ажырату біліктерін дамыту.

Тәрбиелік: Оқушыларды білімқұмарлыққа баулу, сыйластыққа, жинақылыққа жетелеу, ұқыптылыққа бейімдеу. Таза, әдемі жазуға, адамгершілік қасиеттерге тәрбиелеу.

Сабақтың типі: Білім, білік, дағдыны бекіту сабағы.

Сабақтың түрі: Дәстүрлі сабақ.

Сабақтың көрнекіліктері: Есеп құрастыруға қажетті суреттер.

Сабақ жоспары:

Ұйымдастыру.

Үй тапсырмасын тексеру.

Ауызша есептеу.

Бақылау жұмысы.

Қорытынды.

Сабақ барысы:

1. Ұйымдастыру.

-Сәлеметсіңдер ме балалар!

- Балалар сабаққа қажетті құрал-жабдықтарымызды алдық па? (иә)

2. Үй тапсырмасын тексеру.

3. Ауызша есептеу.

4. Бақылау жұмысы.

I-нұсқа.

1

10-7= 9-7= 2+6=

9-8= 8-6= 3+7=

10-5= 9-6= 10+0=

2

Аулада 6 қаз және 4 үйрек жүр. Аулада барлығы неше құс жүр?

3

3 ондық – 7 ондық –

5 ондық – 9 ондық –

4

30*50 90*80 50*80

20*10 70*60 30*30

5

Ұзындығы 1 дм кесінді сыз.

II-нұсқа.

1

8-7= 10-9= 3+6=

10-8= 9-5= 4+6=

10-6= 8-5= 8+0=

2

Жандоста 7 алма, Айдоста 3 алма бар. Екеуінде барлығы неше алма бар?

3

3 ондық – 7 ондық –

5 ондық – 9 ондық –

4

70*50 50*80 80*80

20*80 70*40 70*30

5

Ұзындығы 1дм кесінді сыз.

Балалар жарайсыңдар.

Сонымен біз бүгін сабақ барысында қандай тапсырмалар орындадық?

Нені қайталап, есімізге түсірдік?

Маған сұрақтарың бар ма?

Үйге тапсырма.

Бағалау.