Літературне читання
Тема. Казка І. Прокопенко «Як берізка листя роздарувала».
Мета. Ознайомити з казкою І. Прокопенко «Як берізка листя роздарувала», удосконалювати навички читання, вчити добирати заголовки до частин тексту, формувати уявлення про художні засоби опису, розвивати мовлення, пам'ять, мислення, комунікативні навички, збагачувати словниковий запас, виховувати доброту, безкорисливість.
Обладнання. Фото ( малюнки) осінніх пейзажів, берези восени, відеоролик «Осінь. Листопад», картки для самооцінки.
Хід уроку
І. Організація класу.
ІІ. Повторення вивченого
Фонетична розминка
Гном в гаю гуляв годину,
Назбирав грибів корзину.
Йшла Ганнуся в гастроном,
Крокував назустріч гном.
Ніс с грибами він корзину,
Дав Ганнусі половину.
Перевірка домашнього завдання.
[link]
Бесіда
- Які кольори має осінній ліс?
- На що схоже опале листя? Доберіть порівняння.
- Які звуки ви почули у лісі?
- Які почуття викликав у вас відеоролик?
2. Повідомлення теми та мети уроку.
Словникова робота
Милується - любуется, чепуруха – чистюля.
Первинне сприйняття тексту
- Назвіть дійові особи казки.
IV. Закріплення вивченого матеріалу.
Читання казки по частинах з аналізом змісту.
І частина (читання сильним учнем)
- Який вигляд мала берізка?
- Для чого Муравлику знадобилося березове листя?
ІІ частина (хорове читання)
- Кому ще подарувала Берізка своє листя?
- Для чого Підберезнику потрібен березовий листочок?
- З чим гриб порівняв листочок?
- Що зробив з листям їжак? Зачитайте.
ІІІ частина (самостійне читання напівголосно)
- Кому Берізка віддала останнє листя?
- Для чого ялинка просила листя у Берізки?
СТОП: Пригадайте, чим закінчиться казка?
IV частина (Буксир)
- Чому засумувала Берізка?
- Хто заспокоїв її?
- Зачитайте, що сказав вітер Берізці?
- Що сталося з Берізкою?
2. Характеристика Берізки
- Якою ви уявляєте Берізку на початку казки і в кінці?
- Які риси характеру притаманні Берізці? Чи подобається вона вам? Чому?
- Чому вчить ця казка?
3. Придумування заголовків до частин
4. Вибіркове читання. Робота з малюнком у підручнику с.39.
5. Робота у групах (ділимо дітей за словами муравлик, підберезник, ялинка, вітер)
Муравлик – 1частина; підберезник – 2 частина; ялинка – 3 частина; вітер – 4 частина.
- Знайдіть у кожній частині образні вислови.
6. Синквейн (приклад)
Берізка
Добра, щедра.
Роздарувала, засумувала, заснула.
Берізка дарує радість друзям.
Безкорисливість.
V.Підсумок уроку.
Самооцінка. (+, - )
Мені було цікаво.
Мені було сумно.
Я активно працював, піднімав руку.
Я виконував завдання без помилок.
Я уважно слухав відповіді товаришів.
Я не все зрозумів.
Деякі завдання я не зміг виконати.
Всі завдання були важкими для мене.
VI. Домашнє завдання С. 38 – 39 читати в особах.