Шағын мәтін бойынша сұрақтарға жауап беру, оқиғаны ретімен баяндау

Автор публикации:

Дата публикации:

Краткое описание: ...


ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ ЖОСПАР


САБАҚ: Қазақ тілі

Мектеп: Шұбар орта мектебі

Күні:04.05.2016ж.

Мұғалімнің аты-жөні: А.Оразымбетова

СЫНЫП:2

Қатысқандар:10

Қатыспағандар:

Оқу мақсаттары

2.1.3.1.Шағын мәтін бойынша сұрақтарға жауап беру, оқиғаны ретімен баяндау

Бағалау критериилері

  1. Шағын мәтін бойынша сұрақтарға жауап береді.

  2. Мәтіндегі оқиғаны ретімен баяндайды.

Ойлау дағдыларының деңгейлері: білу,түсіну, қолдану


Тілдікмақсат:

1.Шағын мәтіндегі сөздерге қатынасы бар сөздерді үш тілде танып білу, үйрену.





Түйінді сөздер мен сөз тіркестері:

Сөздер – слова – words

Мәтін-текст-text

Әңгіме-рассказ-story

Мазмұны –содержание -upkeep

Тақырып – тема –subject

Сөйлем-предложения-sentence

Азат жол- абзац-indention

Тасымал-перенос-transfer

Нүкте –точка-point

Үтір –запятая-fix

Шаттық шеңбері. Тілек айту.

[pic]

Талқылауға арналған сұрақтар:
  1. Мәтін дегеніміз не?

  2. Мәтінге сұрақ қоюға бола ма?

  3. Мәтін қанша сөйлемнен тұрады?

  4. Мәтін мазмұнын түсіну үшін не істеу керек?

Не себепті ..... деп ойлайсың?

  • Шағын мәтін дегенді қалай түсінесің??

  • Мәтінді оқи келе біз нені түсінеміз?



ишара:смайликтермен бағаланады

Алдыңғы оқу:

2.1.3.0.Мәтінді тыңдай отырып, автор не айтқысы келгенін анықтау

Жоспар

Жоспарланғануақытесебі

Жоспарланғанжаттығутүрлері (төмендегіжазбалардыөзіңізжоспарлағанжаттығутүрлеріменауыстырыңыз)

Ресурс-тар

Дерек-көздер

Ортасы

10 мин








10 мин












8 мин

Тапсырмалар : Оқулықпен жұмыс:

Мәтінмен жұмыс

1 топ: Мәтін мазмұнына сәйкес ат қой.

2 топ: Мәтін бойынша сұрақтарға жауап бер.


Қазақ тілі 2 сынып

Бағалау критериилері

1. Шағын мәтін бойынша сұрақтарға жауап береді.


Дескриптор

1.Мәтін мазмұның толық түсінеді.

2.Мәтінге ат қоя біледі.

3. Мәтінге байланысты сөздерді үш тілде айта алады.



Сергіту сәті




Тыңдалым «Жаман жолдас»

- Аю сенің құлағыңа не деп сыбырлап кетті?- депті.
- Басыңа қиыншылық түскенде, сені жалғыз тастап кеткен жолдасың жаман екен деді,- деп досы жауап беріпті.

Екі дос ағаштың арасымен келе жатып бір аюға кездесті. Олардың біреуі әлсіз, ауру екен. Аюды көрген кезде сауы ауру жолдасын тастап, жүгіріп барып, бір ағаштың басына шығып кетеді. Ауру, әлсіз досының ағашқа шығуға дәрмені болмайды. Ол жерге етпетінен түсіп, өлген кісідей, дем алмастан жата қалады. Өйткені аю өлген кісіге тимейді екен. Аю жатқан адамның қасына келіп, иіскелеп, дыбысы білінбеген соң, жөніне кетеді. Аю кеткен соң, ағаштың басындағы жолдасы жерге түсіп,ауру досынан:
Тапсырма:

1. Мәтінді ретімен орналастыр.

2. «Достық» дегенді қалай түсінесің?

Карточка

лар


Бағалау критерилері

1.Мәтіндегі оқиғаны ретімен баяндайды.

Дескриптор

1. Сұрақтарға жауап бере алады.

2. Мәтіннің басы мен соңын ажырата біледі.

3. Мәтінге байланысты сөздерді үш тілде айта алады.



Соңы


Бағалау

[pic]

Кері байланыс




Қосымшамəліметтероқулықтан тыс










Саралау – оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз?

Д- деңгейіндегі оқушы «Менің досым» тақырыбында сурет салу

Бағалау – оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз?

«Басбармақ» бағалау

Пəнаралық байланыс

Әдебиеттік оқу, қазақ тілі, орыс тілі және ағылшын тілі


(тəрбие элементі).

(Ұйымшылдыққа,бірін-бірі тыңдауға үйрету.

Ұқыптылыққа, жылдамдыққа тәрбиелеу

А деңгейіндегі оқушы


Қ.Б. : тамаша

Әдебиеттік оқу

Рефлексия

Сабақтың мақсатымен оқу міндеттері орындалды ма?

Бүгін оқушылар не үйренді?

Сабақ қалай өтті,қандай деңгейде өтті?

Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма?

(тапсырмалар сəйкес болды ма?)

Уақытты қалай пайдаландым?

Жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім жəне неге?

Өз сабағыңыздыталдау үшін осы бос орынды пайдаланыңыз. Сол жақта берілген сұрақтарға жауап беріңіз.

Сабақтың міндетімен мақсаты орындалды.

Бүгін оқушылар шағын мәтін бойынша сұрақтарға жауап беру туралыөтті.

Сабақ жақсы,қызық әрі түсінікті болды.

Сабақ өз деңгейінде өтті.

Уақыт сабақта жоспарлаған уақыт жетті.

Ойын түрлерін енгіздім.


Қорытынды бағалау

Ең жақсы өткен екі нәрсені атап көрсетіңіз

1.Топпен жұмыс. «Кім жылдам» ойыны.

2. «Менің досым» тақырыбында сурет салу.

Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалы тигізер еді?

1. «Достық» туралы мақал-мәтелдерді жалғастыру.

2. «Менің сыныптасым туралы әңгіме құрастыру.


Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар жөнінде келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпарат білдім?