Қысқа мерзімді жоспар
Еңбекке баулу
3.10.2015
10-сабақ.
4«А»-сынып
Сабақтың тақырыбы:
Жұқа фольгадан әріп жасау. Қатырма қағаздан және фольгадан маска жасау
Сілтеме
Бейнелеу өнері.Алматы « Атамұра» 2015.
Мақсаты:
Композициялық ойлауды дамыту, натурамен жұмыс істеуге дайындық, сызық , көлемді тануды дамыту.
Міндеті :
Заттың көлемі мен пішінін көрсете отырып, натюрморт жасау
Оқыту нәтижелері:
Үйренгендерін негізге ала отырып, әсерлі бейнелер жасауға үйрету.
Іс әрекет түрлері:
Жұппен жұмыс, постермен жұмыс, бірін-бірі бағалау .
Көрнекі құралдар.
Суретшілердің графикалық натюрморттары
Жұмыс құралдары.
Қағаз
Сабақтың кезеңдері:
Тапсырмалар:
Оқушының іс-әрекеті
Қызығушылы
ғын ояту.
«Шаттық шеңбері»
[pic]
Шаттық шеңберін
қ ұрады. Бір-біріне жақсы тілектер айтады.
[pic]
Мағынаны тану.
(Жаңа сабақ мақсатын хабарлау).
Бірнеше күрделі емес пішінді заттар дайындаймын. Масканың жасалу жолдары түсіндіріледі.
Тапсырманы орындау тәртібін түсіндіремін.
Балалар А3- ке заттың пішіні мен көлемді сезіну.
Жұптық жұмыс.
[pic]
«Ойыншықты тірілтеміз» ойыны.
Бір бала тақтаға бір аңның немесе мысықтың суретін салады.
Басқа бала шығып оның дене бөлігін өзгертеді.
Келесі бала құлағын салса, келесі бір бала оның мұртын ширатады.
Сергіту сәті
«Көңілді болайық!!!»
мульфильм көрсету.
Мультфильм
бойынша жаттығу жасайды.
Кері байланыс:
[pic]
Сұраққа жауап алу.
-Дизайнер- суретші деген кім?
-Оның атқаратын жұмысы қандай?
-Дизайнердің қолынан шыққан жұмыстар қандай болуы керек?
Өз ойларын айтады.
Рефлексия кезеңі.
[pic]
[pic] [pic]
Оқушылар бүгінгі сабақтағы көңіл күйін, ұнаған ұнамағанын стикерге жазу арқылы көрсетеді.
Үйге тапсырма
Ойыншықтарын аяқтау.
Талдау.
Сабақ жоспары толық орындалды:
а) кіріспе әңгіме өткізілді;
ә) түсіндіріп оқу талаптары толық қойылды;
б) «полимер» сөзіне түсінік берілді;
в) оқығандарын естеріне түсіріп,
г) «Ойыншықтарды тірілтеміз» ойыны ойнатылып, балалардың сабаққа деген белсенділігі арттырылды.
ғ) топтық жұмыста баланың сыни тұрғыдан ойлау қабілеті артты.
д) фотосуреттермен таныстыру жұмыстары нәтижелі жүргізіліп, балалардың сабаққа деген белсенділігі арттырылды.
е) кері байланыс жүргізілді.
ж) оқушылар бүгінгі сабақтағы көңіл күйін, ұнаған ұнамағанын стикерге жазу арқылы көрсетті.