Урок по основам здоровья Розпорядок дня

Автор публикации:

Дата публикации:

Краткое описание: ...


Мелітопольський навчально – виховний комплекс №16





Урок з предмету Основи здоров’я











[pic]



Підготувала

Вчитель початкових класів

Божко Надія Анатоліївна



Тема. Розпорядок дня учнів і його вплив на здоровя.

Мета. Ознайомити учнів із розпорядком дня першокласників, розкрити його вплив на здоров’я, вчити організовувати свої працю і відпочинок.Cкласти колективно типовий розпорядок дня учня 1 класу. Розвивати мовлення учнів, увагу, логічне мислення. Виховувати в дітей бажання дотримуватись здорового способу життя, дисциплінованість, охайність.

Обладнання. Ілюстрації із зображенням основних складових режиму дня; таблиця «Режим дня першокласника»; предметні малюнки із зображенням сонця, місяця, ,будильника, лікаря Айболита, учня-невдахи; механічний годинник; інтерактивний постер «Режим дня».

Хід уроку

І. Самовизначення до діяльності.

Встаньте, діти, всі рівненько,

усміхніться любязненько.

Я бажаю вам здоровя і добра.

А тепер і до роботи вже пора.


ІІ. Повторення вивченого матеріалу.

Бесіда за малюнками.

- Діти, подивіться на малюнки й виберіть серед них ті, на яких діти дбають про здоров’я. ( Ілюстрації закріплені на дошці.)

- Як треба піклуватись про своє здоровя?

- Як ви зміцнювали своє здоровя протягом тижня? (Гуляли на свіжому повітрі, правильно харчувались, робили ранкову гімнастику, доглядали за чистотою свого тіла, ні з ким не сварилися тощо. )

- Молодці, діти. Ви намагалися виконувати корисні для свого організму вправи, отже, ви вже знаєте, як зміцнювати своє здоровя.

-Чи завжди ви встигали зробити за день усе, що хотіли?

ІІІ. Повідомлення теми й завдань уроку. [pic]

  • Відгадайте загадку:

Не їсть, не пє, а ходить і бє. (Годинник.)

  • Сьогодні ми разом з веселим Будильником будемо вчитись правильно розподіляти час. Дізнаємось про розпорядок дня і чому треба його дотримуватись.

ІV. Актуалізація опорних знань.

- Розкажіть, як ви проводите свій день.

- Коли ви прокидаєтесь, снідаєте?

- Що ви робите, як повернетеся зі школи?

- Скільки разів на день ви харчуєтесь?

- Коли виходите на прогулянку?

- Які водні процедури приймаєте вранці і увечері?

- О котрій годині ви лягаєте спати?



V. Первинне сприйняття нового матеріалу.
1. Літературна пауза з елементами бесіди.

- Познайомтеся з учнем, у якого вранці уже немає настрою. Подумайте, чому так сталося.( Підготовлений учень розказує вірш.)
В кого настрою зранку немає?
[pic]

Хто весь час на ходу засинає?

В кого сонні злипаються очі,

Бо дивився кіно до півночі?

Хто три двійки сьогодні приніс?

І бурмоче сердито під ніс:

«Ой, не було б тієї мороки,

Щоб ходити мені на уроки!

Може, хтось цього учня впізнає,

Сплюх у школі багато буває.

  • Що треба змінити учневі, щоб залишатися бадьорим протягом усього дня?(Вчитись правильно розподіляти час.)

  • Цьому хлопчику треба скласти режим дня і дотримуватись його.


2. Розповідь вчителя.

Що ж таке розпорядок або режим дня? Це – розумний розподіл часу протягом дня, при якому правильно чергуються праця і відпочинок.

У людини, яка дотримується режиму дня, завжди вистачає часу і на справи, і на розваги, при цьому зберігаються сили і здоровя. Значна частина дня школяра заповнена навчальною діяльністю. Тому необхідно так організувати свій день, щоб менше втомлюватися і краще працювати.

Режим дня повинен бути визначеним і чітким. Необхідно намагатися не порушувати його. Треба памятати, що діти вашого віку повинні спати вночі не менше 9 годин. А приймати їжу 4 рази на день в один і той же час щодня. Будь-яке відхилення від встановленого порядку є шкідливим, тому що розвиває такі риси характеру, як незібраність, недисциплінованість. А це негативно впливає на здоров’я.

Режим дня школяра повинен бути наповнений різноманітною діяльністю. Адже у вільний від школи час необхідно не лише встигнути підготувати уроки, а й почитати, погратися, вийти на прогулянку, допомогти батькам. А після трудового дня необхідно вчасно лягти спати, щоб вчасно прокинутися і без запізнення прийти до школи.


3.Робота з підручником.

(с. 27-31)

- Розгляньте ілюстрації. Які із цих справ вам теж доводиться виконувати? Скільки часу витрачаєте на їх виконання?


4. Фізкультхвилинка.

Щоб здоровим буть нівроку-

Треба рано встати.

На зарядку шикуватись

І не лінуватись.

Руки вгору, ноги ширше,

На носочки піднімись.

Під рахунок ти швиденько

В різні боки нахились.

Раз, два, три! Присіли, встали,

Якнайшвидше пострибали!

Біг на місці починай!

Веселіш! Не відставай!

Вийшла пауза мала -

До роботи нам пора.


4. Робота з таблицею «Розпорядок дня».

( Ознайомлюючи учнів із розпорядком дня, вчитель детальніше розповідає

про види діяльності у різний час дня .)

06.50. - підйом; [pic]

06.55. - ранкова зарядка;

07. 05.- ранковий туалет;

07. 15. – перший сніданок;

07. 30. – дорога до школи;

08. 00. – заняття в школі;

10.30. – другий сніданок;

13.00. – обід;

13.30. – відпочинок;

14.30. – сон, заняття за інтересами, хатня

робота, спортивні гуртки;

16.00. – полуденок; [pic]

18.30. – вечеря;

20.00. – вільні заняття,

прогулянка;

20.30. – підготовка до сну;

21.00. – сон.

VІ. Закріплення та узагальнення знань.

1.Практична робота. (Складання режиму дня першокласника.)

Ранок

- Розгляньте малюнки на кольоровій вкладці зошита. Які із цих справ слід виконувати вранці? О котрій годині? Наклейте ці малюнки на інтерактивний постер «Режим дня» в розділ «Ранок».

- Як ви гадаєте, чому зайченяті із наступного вірша вранці важко було прокинутись вчасно? (Тому що звечора слід вчасно лягати спати.)

- Сину, йди у ліжко швидше –

Сон вечірній здоровіший.

Зайченятко не вгавало:

Метушилось та стрибало.

Зранку довго прокидалось,

Позіхало й потягалось.

Довго снідало та милось .

І у школу запізнилось.


День

- Виберіть із запропонованих малюнків ті, де хлопчик виконує справи, які і вам слід виконувати вдень. Наклейте їх у відповідний розділ нашого режиму дня.

Вечір

- Увечері можна зайнятися улюбленими справами. Витратити час на спілкування з батьками і допомогу їм. Корисною буде і прогулянка перед сном. Але слід не забувати і про деякі дуже важливі вечірні режимні моменти. Як ви думаєте, які саме? ( Вечеря, вечірні водні процедури.)

- А що зробив неправильно ввечері герой наступного вірша?

Натомився їжачок -

Зняв піджак із колючок

І повісив десь у ванні,

Майку кинув на дивані,

Стіл прикрасив ремінцем,

Зняв шкарпетки під стільцем…

Поки зранку все знайшов -

День до вечора пройшов!


(Звечора треба покласти на місця всі речі. Не забути привести в порядок свої одяг та взуття.)

  • Виберіть і наклейте у розділ «Вечір» відповідні малюнки з кольорової вкладки зошита.

  • Якими улюбленими справами ви любите займатися ввечері?



Ніч

  • О котрій годині вам слід лягати спати? ( О 21.00.)

  • Наклейте малюнок, на якому хлопчик спить, у розділ «Ніч.»

2. Гра «Так чи ні?»

- Лікар Айболить ще раз нагадує вам про те, що дотримання розпорядку дня впливає на ваше здоровя. А щоб перевірити, як ви зрозуміли і запамятали те, про що ми говорили на уроці сьогодні, він пропонує нам гру «Так чи ні?».

а) Спати потрібно не менше 9 годин на добу. ( Так.) [pic]

б) Харчуватися треба завжди в один і той же самий час. (Так.)

в) Недоїдання корисне для здоровя. (Ні.)

г) Перед сном корисно погуляти на свіжому повітрі. ( Так.)

д) Щоденна ранкова гімнастика шкідлива для здоровя школяра.(Ні.)

е) Не варто вчасно приходити до школи. (Ні.)

ж) Їсти треба швидко, не затримуючи інших. (Ні.)

VІ. Підсумок уроку.

  • Що таке розпорядок дня?

  • Чому треба його дотримуватись?

  • Чому треба цінувати час?