Сабақтың тақырыбы: Қайталау +5 -5. 1 сынып.
Мақсаты:
Оқушыларға санды 5 –ке қосу азайтуды, ондықтан аттап қосу,азайтуды екі амалмен шығарылатын есептерді шығаруға үйрету.Өз бетінше есеп-мысалдар шығаруға дағдыландыру. Оқушылардың алған білімдерін тиянақтау
Ой-өрісін ,есте сақтау,ойлау қабілеттерін дамыту.
Адамгершілікке,еңбексүйгіштікке,білімділікке тәрбиелеу.
Типі: Қайталау
Көрнекілігі: сызбалар, топиамалар
Әдісі: түсіндіру, қызығушылығын арттыру, мағынаны тану, Венн диаграммасы.
Барысы:
1 Ұйымдастыру кезеңі .Оқушылар назарын сабаққа аудару.Психологиялық дайындық.
Көп ойнаған бала болады.
Көп ойланған дана болады.
2. Үй тапсырмасын тексеру №6 62-бет.Оқу талдау.
4. Әзірлік кезең.
1. Мағынаны тану, түртіп алу.кестесі
Нені білемін ? Нені білдім ?
10 9
6 5
8 7
2. Қызығушылықтарын ояту
Математикалық жұмбақ
Мықты санмын орақпын , абыройым бағаға зор –ақ (5)
- Балалар, бүгін бізде ерекше сабақ. Біз сендермен, «Болашаққа саяхат» жасаймыз.
- Болашақтың қандай болатынын білгілерің келе ме ? Олай болса ,өзбілімдеріңді көрсете отырып ,болашақтың қандай болатындығын өздерің дәлелдеп шығасыңдар . Ол үшін әртүрлі тапсырмалар орындауымыз керек .
3. Оқулықпен жұмыс
№1 Ішіне,сыртына стратегиясы бойынша сызбаны толтыру
8+5 14
9+5 13
13-5 5
14-5 9
5+8 14
5+9 13
13-8 8
14-9 5
(компьютер суреті )
-сонымен болашақта не қажет болады екен ?- Иә,компьютер
Компьютер келешектің қожайыны екен.Қазақстан дамыған 50елдің қатарына жету үшін білім берудегі жоғарғы технология компьютерді меңгеру керек.
№2теңдеулерді шеш
Х+5=12(и) 12-х-5(т) х-5-7(р)
Х+5-13(н) 13-х-5(е) х-5-8(н)
Е-теңдеу деген не?
Т-теңдеуді шешу деген не?
И Н ТЕ Р Н Е Т
Дұрыс интернет.Болашақта бізге интернет қажет болады.интернеттен өзімізге қажетті материалдарды амыз.Тіпті интернет арқылы үйден шықпай оқи аламыз.
Енді ,балалар ,интернеттің тапсырмасын орындайық
№3 Өзіндік жұмыс
1, 2 нұсқаға бөлу
Жарайсыңдар интернеттің тапсырмасын дұрыс орындадаыңдар .сонымен болашақта интернет қажет болады .
Сергіту сәті
Ал,қанекей, тұрайық,
Бәйтерекке ұқсайық.
Әрі-бері бір қарап,
Нұрымызды шашайық.
№4есептерді салыстыр .Не байқадың? Шығар
Екі есепті Венн диаграммасы арқылы салыстыру
т-4 т-4
м-?20-сы артық м-?20-сы артық
барлығы-? 20+4
(20+4)+4-----
Болашақта адамның жұмысын жеңілдететін роботтар болады екен
№5сол роботтарымен жұмыс атқаратын,дарынды балалар керек
К-50
Б-?30-ы кем (50-30)+50
К-50
Б-?30-ы кем 50-30
Міне ,балалар ,сол роботтапмен жұмыс істейтін білімді,дарынды балалар біздің сыныптада бар екен. Олар Назерке, Айсұлтан,Жәнібек,Әли т.б
Түсініктерін пысықтау
7 Бекіту. Аңыз әңгіме оқу 5санына байланысты
Ал өздерің 5 санына байланысты не білесіңдер?
Дұшпан Асыл іс
5
Парыз Қару
8.Үйге: №6 есеп.