Қазақ тілі пәнінен қысқа мерзімді жоспар
Мектеп: «№9 ЖОББМ» Күні: 25.03.2016жыл.
Мұғалімнің есімі: Қ.Қ. Тоғасбаева
СЫНЫП: 1"Б"
Қатысқандар саны:
15
Қатыспағандар саны:
Сабақ негізделген оқу
мақсаты (мақсаттары)
Т1.2 Күнделікті өмірде қолданылатын таныс сөздердің мағынасын түсіну
А1.2.2.1 Сурет бойынша 2-3 сөйлем құрастыру
А1.2.4.1 Қарапайым оқиғаларды мазмұндау
О1.3.1.1 Таныс сөздерді тұтас оқу
Сабақ мақсаттары
Барлық оқушылар:
- тыңдаған мәтінді түсінеді, пікірлесуге қатыса алады немесе қимыл арқылы білдіреді.
- Таныс сөздерді буынға бөліп оқиды және сөздердің мағынасын тұсінеді.
- Аудиовизуалды материалдар бойынша тілдерін дамытады.
Оқушылардың басым бөлігі:
-Мәтінің мазмұнын түсінеді
-Берілген тақырып бойынша сөйлеседі
-Тыңдалған мәтінді мазмұндайды
-Сұрақ қоя біледі және жауап береді
Кейбір оқушылар:
-Мазмұндап бере алады
-Мәтіндегі негізгі, қосалқы ақпараттарды түсінеді.
-Түрлі жағдаяттарда қарым-қатынасқа түсінеді және тіл нормасын сақтайды
-Оқыған, тыңдаған материал бойынша өзіндік көзқарасын білдіреді
Оқушылар:
Тілдік мақсат
Оқушылар әріптерді біледі, тіркестерді жасай алады, сөздерді меңгереді.
А бойынша оқушылар әріптерді біледі.
Т тығдаған материалды түсінгендігін нақты әрекеттермен (сұрақ,қимыл,пікір арқылы) кқрсете алады.
О бойынша зейін қойып тыңдайды
Негізгі сөздер мен тіркестер:
Тақырыпқа байланысты жаңа сөздер мен сөз тіркестер. Мысалы: тамақ, сусын, ас мәзірі, ыдыс-аяқ, ірімшік, сорпа, жеміс-жидектер, отбасымен дастархан басында.
Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер:
Талқылауға арналған тармақтар:
Тақрыпықа байланысты оңай сұрақтар.
- Сен кешкі асқа айырықша не дайындайсың?
-Астың қандай түрлерін ұнатасың?
-Анаңа кешкі ас дайындауға көмектесесің бе?
Оқылым бойынша ұсыныстар:
Кесе қағаздағы суреттердің атауын оқып бер.
Алдыңғы оқу
"20 сұрақ-иә не жоқ деген жауап" әдісі бойынша сұрақ-жауап.
Жоспарланған
Уақыт
Жоспарланған жаттығулар(төменде жоспарланған тақырыптармен қатар ескертпелерді жазыңыз)
Ресурстар
Басталуы 5 мин
Ұйымдастыру кезеңі.
1.Психолиялық ахуал жасау (Шаттық шеңбері).
А)Үй тапсырмасын сұрақ-жауап арқылы пысықтау: -Дүкенде қандай тағамдар сатылады? –Саған қандай сусындар ұнайды?т.б
Интербелсенді тақта.
Ортасы
25 мин
Жаңа сабақты түсіндіру және қосымша деректер қолдану.
1.Тақырып бойынша жаңа сөздерді слайд арқылы көрсету
2. «Артығын тап» әдісін қолдану
3."Стоп кадр"әдісі:
А)кешкі ас
Ә)дастархан басында
Б)дәмді ас
4.Тақырыпқа байланысты жаңа сөздерді оқу
5.Сергіту сәті "Оңға бір,солға бір"
«Қазақ дастарқаны» М.Шаханов –бейне клип
«Дастарқан» youtube
Аяқталуы
5мин
Сабақты бекіту.
Тест арқылы жаңа тақырыпты қорытындылау 3 минут
Кері байланыс."Бас бармақ"2 минут
смайлик.
Жоспар
Қосымша ақпарат жоқ
Саралау-Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз?
Бағалау-Оқушылардың үйренгенін қалай жоспарлайсыз?
Пән аралық байланыс Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері АКТ мен байланыс Құндылықтардағы байланыс
Рефлексия
Сабақ/оқу мақсаттары шынайы ма?
Бүгін оқушылар не білді?
Сыныптағы ахуал қандай болды?
Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма?
Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен?
Төменгі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз.
Ия, шынайы өмірмен байланыстырдым
Ас мәзірі туралы жалпы мәлімет алды.
Жақсы, достық қарым- қатынаста өтті
Тиімді, түсінікті өтті
Ия, үлгердім
Ауызша тестілеуді енгіздім, оқушылардың қызығушылықтарын арттыру үшін
Қорытынды бағамдау
Қандай екі нәрсе табысты болады (Оқытуда да, оқуда да ескеріңіз )?
1: Аудиовизуалды тапсырма.
2: Сурет жұмыстары.
Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алады (Оқытуда да, оқуда да ескеріңіз )?
1:Ойын элементтері
2: тірек сөздер.
Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеме оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетінін не білдім?
Жекелеген оқушыларға тірек сызба арқылы сабақты түсіндіру.