Сабақтың тақырыбы: | Дәнек |
Мақсаты: | Әңгіме мазмұны мен таныстыра отырып,өзіндік тұжырым жасауға үйрету.Шығармашылық қабілеттерін,ой белсенділігін, сөйлеу шеберлігін дамыту.Ортақ пікірге келуге баулу. |
Сілтеме | Әдебиеттік оқу.Ф.Тайжанова.Алматы»Жазушы» 2011ж.Қосымша материалдар. |
Күтілетін нәтиже | Өқушылар сыны тұрғыдан ойланады,топтасып жұмыс жасауға үйренеді,сөйлеу шеберлігі артады,ортақ шешімге келеді.Жаңа тақырыптың мазмұнін өз бетінше аша алады. |
Сабақтың мазмұны | Уақыты | Мұғалімнің іс-әрекеті
| Оқушының іс-әрекеті
|
Психологик ахуал тұғызу
Топқа болу |
3мин
2мин | Ынтымақтастық атмосферасын құрады.»Жағымды сөздер»ойыны. Оқушыларды түрлі-түсті қасықтар арқылы топқа болу | Бір-біріне гүлдер арқылы жақсы көңіл-күй тілейді.
Оқушылар таңдаған қасықтары арқылы топқа болінеді. |
Үй тапсырмасын бекіту | 5мин
| «Аквариумдағы алтын балық»
| Ортаға бір оқушы шығады,басқа оқушылар оны қоршап шеңбер құрып отырып,оған үй тапсырмасы бойынша сұрақтар қояды. |
Мағынаны тану | 6 мин | Ребус салып,сабақтың тақырыбын ашу. Дәнек | Оқушылар ребусты шешу арқылы жаңа сабақты ашады. |
Оқулықпен жұмыс | 10 мин | Джигсо әдісі бойынша мәтінді оқиды Постер жасау. | Балалар жеке,жұппен,топпен оқып талқылайды кейін постер жасап қорғайды. Топтар бір-бірін 2 жұлдыз,бір тілек пен бағалайды. |
Сергіту сәті | 2мин | »Қарлығаш» | Көңіл-күйлерін көтеру үшін «Қарлығаш»бийіне білейді. |
Қызығушылықтарын ояту | 6мин | .Бейнекөрініс « Баққа саяхат» | Бейнекөріністі көру арқылы өз пікірлерін білдіреді |
|
| Топтарға тапсырма беріледі. Балалар бақта не бар екен? Біз көп бақ жарату үшін не істеуміз керек? |
1топ диолог құрайды 2топ табиғат түралы шағын әңгіме жазады 3топ Табиғат түралы олең жазады |
Қорытындылау | 5мин | «Сықырлы сандық»ойыны | Ойын арқылы оқушылар жаңа сабақты қорытындылайды |
Бағалау | 2мин | Топтарды бағалау | Топтар өзін-өзі бағалайды |
Үйге тапсырма | 2мин | Табиғат түралы эссе жазып келеді
| Интернет,қосымша оқулықтардан табиғат түралы мәліметтерді жинақтайды. |
Кері байланыс | 2мин | Бағдаршам арқылы Кері байланыс орнатады | Оқушылар стикерлерге оз ойларын жазып,бағдаршамға жапсырады.. |
Дереккөздер мен жабдықтар |
| Интерактивтік тақта,суреттер,бейнежазба,сергіту сәті,түрлі-түсті маркерлер,стикерлер,А3 форматы,флипчарт. |
|