Күні:19.11.2015 жылы Пәні: әдебиеттік оқу.
Сабақтың тақырыбы: Мұхтар Әуезов. Жолда.
Мақсаты: Оқушыларға Мұхтар Әуезовтің әңгімесінің мазмұнымен таныстыру, негізгі ойын анықтау.
Күтілетін нәтиже: Әңгіменің мазмұнын түсінеді, өз ойларын еркін айта алады.
Сілтеме: Әдебиеттік оқу. «Атамұра» баспасы.2015 жылы. интернет
көздері.
Көрнекіліктер: бор, слайдтар, бейнеролик.
Сабақтың барысы:
Тапсырмалар
О/б
О/ү/б
Мотивациялық
Операциялық-орындаушылық
Рефлексиялық
бағалау
Ұйымдастыру сәті.
Үй жұмысын тексеру жұмысы.
«Ой қозғау»
Бұл қызық!
Білгенің жөн!
Бейнеролик
Абай жолы романы
Топтық жұмыс
«Сөздік қобдишасы»
«Түртіп алу» әдісі
«Мен саған, сен маған» әдісі
Бұл жердегі мұғалімнің әрекеті: бақылау.
Дәптермен жұмыс
Топтық жұмыс
Үйге тапсырма
Кері байланыс
Бағалау.
Мұғалім суммативті бағасын айтып шығады.
«Ыстық алақан»
Оқушылар өлең жолдарын жатқа айтады.
Кесте бойынша атқарған жұмыстарын ортаға салады.
Көшбасшы оқушының әрекеті.
Слайд бойынша М.Әуезов жөнінде ортаға салады.
Білгендерін еске түсіру.
Абай туралы төрт томдық «Абай жолы» роман-эпопеясын жазған.
Оқушылар көргендерін талдап, ойларымен бөліседі.
Өздері оқып, талдап, ортадан бір топ мүшесі шығып түсінгендерін ортаға салады.
Оқыған бөліктері сұрақ қойып түсініктерін байқау.
1 топ
Абайға мінездеме беру
2 топ
Құнанбайдай әкелер бар ма?
3 топ
Әке жөнінде мақал-мәтел жазу.
Бүгін мен не білдім?
Сабақта не түсініксіз болды?
Тағы не білгің келеді?
Топ басшылары сабақ барысындағы топтың, топ мүшелерінің ұпайларын ортаға салады.
Абай.
«Сабырсыз,арсыз, еріншек»
Түрткі сұрақ
М.Әуезов кім?
Әңгімені бөлікке бөлу
Мағынасы түсініксіз сөздерді кеспе қағазға жазып қобдишаға салып отыру.
Құнанбайға сипаттама берген тұсты тауып жазу.
Топ мүшелері берілген тапсырмалары бойынша ортаға шығып жұмыстарын қорғайды.
Мазмұндау.
Ізденіс жұмыс
Абай мені қызықтырды.
Эссе жазу.
«Үш шапалақ»
Ұпай бойынша бағалау
Ұпай бойынша бағалау
«3»
«2»
«1»
Ұпай бойынша бағалау