Сыныбы 3 «а» | Күні 05.04.2016ж |
Тақырыбы | «Жануарлардың алуан түрлілігі» |
Мақсаты: | Жануарлардың алуан түрлі екенін біледі, оларды ажыратады. |
Күтілетін нәтижелер |
|
Тілдік мақсат
.
| С. Оқушылар жануарлардың алуан түрін біледі В. Жануарларды топқа бөледі. Мысалдар келтіреді. А. Бунақ денелерді ажыратады, олардың пайдасы мен зияны туралы айтып қортынды жасайды, зерттеулер жүргізеді |
| Негізгі сөздер мен тіркестер: |
| Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер: сүтқоректілер, құстар, балықтар, бунақденелер, құрттар, былқылдақ денелер, өрмекшітәрізділер, бақалар. |
Алдыңғы оқу: | Үйге берілген тапсырма. Жабайы және мәдени өсімдіктер. |
Керекті жабдықтар | Оқулық, топшамалар,электронды оқулық, |
Сабақ барысы |
|
Сабақ кезеңдері | Мұғалім әрекеті | Оқушы әрекеті |
Кіріспе
| *Ұйымдастыру бөлімі *Жоқ оқушыны анықтау Серпілген сауал әдісімен арқылы үй тапсырмасын тексеру. 1.Өсімдіктер неше топқа бөлінеді, топты атап айт ?( 3, ағаштар,бұталар, шөптесін өсімдіктер) 2.Өсімдіктер қандай болады? (ылғал сүйгіш өсімдіктер, құрғақшылыққа төзімді өсімдіктер, жарықсүйгіш өсімдіктер, көлеңкеге төзімді өсімдіктер, жылусүйгіш өсімдіктер, суыққа төзімді өсімдіктер. 3.Біржылдық, екіжылдық өсімдіктерді ата. 4.Қандай өсімдіктер көпжылдық өсімдіктер дейміз? 5.Қандай өсімдіктерді жабайы өсімдіктер дейміз? 6.Қандай өсімдіктерді мәдени өсімдіктер дейміз? 7.Селекция дегеніміз не?
| -амандасу -кезекші жоқ оқушы туралы хабар беру; Күннің жадысын айту, Оқушылар сынып санына қарай 4 топқа бөлінді. Топқа ат қойылды:( сүтқоректілер, құстар, балықтар, бунақденелер) , топ басшыларын сайлап алды.
сұрақтарға жауап беру |
Тұсаукесер | Жануарлар туралы бейнебаян қарау
| Жануарлар туралы бейне көрсетілім арқылы сабақтың алгоритмін ашады.
|
Негізгі бөлім: | Сабақ тақырыбы: Жануарлардың алуан түрлілігі. Жануарлар туралы бейне көрсетілім арқылы жаңа сабақтың тақырыбын ашу. Кіріспе бөліміндегі сұрақтар: 1. Жануарлар тіршілігіне не қажет деп ойлайсың ? 2. Қандай жабайы жануарларды білесің? Жер бетінде жануарлар түрі өте көп. Ғалымдардың есептеуі бойынша жер бетінде жануарлардың 2 миллиондай түрі бар. 3. Жануарларды бунақденелілер, балықтар, қосмекенділер, жорғалаушылар, құстар, және сүтқоректілер деп бірнеше топқа бөлеміз. Семантикалық картамен жануарларды топтастыру. Оқулықпен жұмыс Тақырып мазмұнын түсіну үшін оқулықтан оқып топпен талдайды
1-топқа. Құрттар постер қорғау
2- топқа. Былқылдақденелер (мәліметтер дайындау)
3- топқа. Өрмекшітәрізділер.( слайд дайындау)
4- топқа. Бақа (зерттеулер жүргізу) |
Семантикалық картамен жануарларды топтастыру.
Оқулықпен жұмыс. Топ оқып топта талдау Топқа тапсырма. 1-топқа. Құрттар постер қорғау 2- топқа. Былқылдақденелер (мәліметтер дайындау) 3- топқа. Өрмекшітәрізділер.( слайд дайындау) 4- топқа. Бақа (зерттеулер жүргізу) Бағалау: Бас бармақ арқылы. |
Аяқталуы:
| Сабақты бекіту. Кір жіп.
| Тақтамен жұмыс. Бунақ денелерді топтастыру.
|
Үйге тапсырма | Оқып түсінгенін айту. Эссе жазу. | Жануарлардың алуан түрлілігі «99.100,101 беттер) |
Кері байланыс:
| Өлшем (критерий) арқылы бағалау. Сабақ ұнады ма? Бір ауыз сөз.
| Бір ауыз сөз арқылы сабақты бағалау.
|