Урок математики у 3 класі Повторення таблиць множення і ділення на 7. Розв`язання задач на спосіб зведення до одиниці

Автор публикации:

Дата публикации:

Краткое описание: ...


Що? Де? Коли?

Урок математики у 3 класі

Тема: Повторення таблиць множення і ділення на 7. Розв`язання задач на спосіб зведення до одиниці

Мета: закріпити навички табличного множенні і ділення чисел на 7; формувати вміння використовувати вивчений матеріал під час розв’язування задач і прикладів; вдосконалювати обчислювальні навички; виховувати інтерес до вивчення математики

Обладнання: дитячі іграшки,конверти із завданнями, таблиці для усного рахунку, малюнки до задач.


Хід уроку

І. Організація класу.

- Починаємо наш урок математики девізом: « Щоб добре знати, будем міркувати, а також рахувати, задачі вирішувати, свій розум розвивати».

- Урок сьогодні незвичайний. Урок-гра «Що? Де? Коли?».

- Зараз ви – знавці. Проти вас грають ваші давні друзі. Ось вони всі тут. ( на імпровізованому столі сидять дитячі іграшки)

- Хоча ваші друзі мовчазні, не розмовляють уголос, та вони теж кмітливі, винахідливі і дуже великі «чомусики». Розбираються не тільки в музиці, але й в поезії, і в математиці, не вірите? Давайте пересвідчимось! Вони задаватимуть нам свої питання, а ми шукатимемо правильні відповіді на них. Завдання для вас – задачі, приклади. А переможці звичайно отримають нагороди.

ІІ. Перевірка домашнього завдання.

  • Першим надіслав своє запитання до знавців 3-А класу Буратіно. ( Беру конверт, читаю)

  • Шановні знавці! Дайте відповідь на такі запитання:

  1. Яка маса одного ящика з лимонами? ( 5 кг)

  2. Яка маса лимонів у чотирьох таких ящиках? ( 20 кг)

  3. Прочитайте вираз з найбільшою відповіддю .

  4. Прочитайте вираз з найменшою відповіддю.

  • Молодці! Впорались із завданням! Результат 1:0 на користь гравців.

ІІІ. Усний рахунок.

  • А тепер запрошуємо до гри Червону Шапочку. ( Читаю)

  • Знавці! Обчисліть кілька завдань усно. Будьте уважні!

( 2 учня біля дошки та 1 за партою працюють з карточками)

  1. Цікаві задачі

  • На 3 однакових аркушах – 24 малюнки. Скільки малюнків на 6 таких аркушах?

  • В 4 однакових пляшках – 8 л квасу. Скільки літрів квасу в 5 таких пляшках?

  • У 5 ящиках – 50 кг слив. Скільки кілограмів слив у 3 таких ящиках?

  1. Геометричний матеріал

  • У п’ятикутнику провести відрізок так, щоб він поділився на трикутник і п’ятикутник.






  • Я бачу, що сьогодні нашим гостям зовсім кепсько. Знавці у 3-А класі добре підготовлені. Результат 2:0.

( Оцінки учням, що працювали на карточках)

  • До гри запрошуємо Вовчика. ( Беру конверт, читаю)

  1. Гра « Хто швидше»

[pic]

  • І знову знавці попереду – 3:0

ІV. Опрацювання нового матеріалу.

  1. Підготовка до вивчення нового матеріалу.

  • А тепер свого слова просить Капітошка.

  • Увага на дошку!

  • Які краплинки дощу впадуть на кожну квітку? Складіть і запишіть приклади.


[pic] [pic] [pic] [pic]

7·3= 7·9= 7·8= 7·5=

  • Молодці! Впоралися із цим завданням. Рахунок 4:0.

  1. Вивчення нового матеріалу.

  • До гри вступає Кіт Леопольд із мультика « Про кота Леопольда».( Беру конверт, читаю завдання)

  • Він пропонує нам розібратися з такою задачею. ( малюнок на дошці)

У шести однакових відрах 42 літри води. Скільки літрів води у дев’яти таких відрах?

  • Що спочатку треба знайти? ( скільки літрів води в одному відрі)

  • Якою дією ми знайдемо, скільки літрів в води в одному відрі?

( ділення)

  • Знаючи, скільки літрів води і одному відрі, зможемо ми знайти, скільки літрів води у дев’яти таких відрах? Якою дією?

  • Запишіть розв’язання цієї задачі собі у зошити.

  • Молодці! То скільки ж літрів води у дев’яти таких відрах?Рахунок збільшується на користь знатоків 5:0.

  • Чи не пора нам перепочити? Мавпочка пропонує музичну паузу.

( Діти під музику виконують фізкультхвилинку)

  1. Первинне закріплення вивченого

-Я з радістю повідомляю, що сьогодні попереду 3-А клас. Так тримати!

( Стук у двері. Ходить листоноша і вручає вчителеві конверт)

Листоноша. Це 3-А клас?

Вчитель. Так.

Листоноша. Вам спеціальний лист.

Вчитель. Дякую.

  • З нами, діти, грають ваші товариші, учні 3-Б класу.

Їхнє завдання:

  • Розв`яжіть і порівняйте задачі № 201 і № 211.

Задача № 201

  • Про що йдеться мова в задачі?

  • Скільки пального витрачає двигун за 5 годин?

  • Як дізнатися, скільки пального він витрачає за одну годину?

  • А скільки літрів пального витратить двигун за 8 годин роботи?

Задача № 211

  • Що відомо в задачі?

  • Скільки літрів пального витрачає трактор за 6 годин?

  • Як дізнатися, скільки пального він витрачає за одну годину?

  • А скільки літрів пального витратить двигун за 8 годин роботи?

( Діти записують розв’язання задач собі у зошит)

  • Дорогі друзі. Рахунок становить 6:0.

2. Закріплення й узагальнення знань учнів.

- Зараз своє завдання пропонує Бджілка – трудівниця. ( Читаю)

- Ви маєте пригадати таблицю множення і ділення та самостійно порівняти вирази.

[pic]

[pic]

( По одному учню біля дошки. Самоперевірка – хто помилився?)

Рахунок 7:0

V. Домашнє завдання

С. 32 № 214,215

VІ. Підсумок уроку.

  • Сьогодні ми зробили дуже багато! Головне – розв’язували задачі на спосіб зведення до одиниці.

  • У яку гру грали?

  • Гра завершилася з результатом 7:0. Молодці!

  • Емблему «Мудра Сова» отримують учні, які найкраще працювали на уроці.

  • Гра вийшла така чудова, бо ми з вами одна дружня 7 я

( прописати рядок цифри 7).

  • Я з радістю повідомляю про закінчення гри.