|
ҚМЖ жоспар.Самал (мысал)
Автор публикации: Сухбаева Н.А.
Дата публикации: 2016-03-16
Краткое описание: ...
|
Пәні: әдебиеттік оқу |
Күні 15.02.16 |
Сыныбы 3 «А» | Сабақтың тақырыбы | Самал (мысал) | Мақсаты
| а) Қ.Толыбаев туралы қысқаша мағлұмат бере отырып, оның шығармасымен таныстыру. Табиғат, оның бейнесі жөнінде әңгімелеу. б) Оқушылардың тіл байлығын дамыту, өзіндік ой-пікірін аша білуге үйрету; в)Әдептілікке, адамгершілікке, халықтық педагогикамен байланыстыра отырып, шығармашылыққа тәрбиелеу. | Күтілетін нәтижелер | Ақынның өмір баянымен танысып, самал мысалын түсінеді. | Сабақ түрі, әдіс-тәсілдер
| Ой қозғау, сұрақ- жауап, әңгімелеу, топтарға бөлу. Ыстық орындық әдісі,ой қозғау,Диалогтық әдіс,жеке оқушымен жұмыс,талдау. | Керекті жабдықтар | Оқулық, ребус, Қ.Толыбаев туралы слайд. | Сабақ барысы: | Сабақ кезеңдері | Мұғалім әрекеті
| Оқушы әрекеті | Кіріспе
| Түстерге байланысты бөліну Психологиялық дайындық Критерий құру Топ ережесін құру. Топ басшысын сайлау. | Балалар 4 топқа бөлінді
Тренингке қатысып, бір-біріне сәттілік тілеп сабақты бастады. | Тұсаукесер
| 1.Өткен сабақты тексеру. «Құстардың ұясын салуы» (ертегі) - Құс патшасы құстарға қандай өсиет айтты? - Мәтіндегі қарға, үкі, торғай және басқа құстардың мінез – құлқын сипатта. - Қарлығаштың мінез – құлқынан қандай қорытынды ой шығарасың? |
Диалогтық әдіс Топтық бағалау | Негізгі бөлім
| 2.Жаңа сабақ [pic] ТОЛЫБАЕВ ҚҰРМАНБАЙ (1926–2004) 14 сәуірде Алматы облысындағы Асы жайлауында туған. Құлжа қаласында ұйғыр мектебін бітіріп, сондағы қазақ мектебінде мұғалім болады. 1948 жылдан бастап Құлжа, Үрімші қалаларында қазақ тілінде шығып тұратын газет-журналдарда жұмыс істеген. 1955 жылы тамыз айында атамекеніне оралып, Алматыда баспаханада, баспада корректорлық қызмет істейді. 1963 жылы Қазақ мемлекеттік университетін журналист мамандығы бойынша бітіріп шығады. 1963–1996 жж. «Қазақстан пионері» (қазіргі «Ұлан») газетінде әдеби қызметкер, бөлім меңгерушісі, «Балдырған» журналының қызметкері, республикалық «Шалқар» газеті редакторының орынбасары болған.
3.Оқулыкпен жұмыс. 1. Оқушыларды топқа бөліп, абзац бойынша оқыту. Келесі топтан түсінгенін сұрау. 2.Әңгіменің мазмұнын ортаға салып, талдау жасау.
4.Сөздікпен жұмыс Елең – алаң – таң атар алдындағы айнала көрінер – көрінбес сәт
Тапсырма . 1.Әңгімені басқа қалай атауға болады? 2.Жазушы таңғы Сәулені қалай суреттеген? 3.Самал жел қай мезгілде, маусымда соғады екен? 4.Шық пен самал жел бір мезгілде болады ма? |
Топпен орындап,шешуін суреттеп береді.
«Портретті жандандыр» Қосымша мәлімет
Оқушылар ақынның өмірбаянымен танысып.
Топпен жұмыс Екі жұлдыз,бір ұсыныс, Бағдаршам,смайлик,бар-мақпен бағалау Бейнетаспа арқылы сергіту сәтін жасау
Жеке оқушымен жұмыс
| Қорытынды
| - «Табиғат — тал бесігің, аяла, қорғай біл, тазалығын сақта!Келешек сендердің қолдарыңда!» «Табиғат - тіршілік негізі» 5. Бағалап мадақтау
6.Үйге
| Оқушылар үйге берілген тапсырманы күнделіктеріне жазып алады. |
|
|