Пәні: Дүниетану Класы: 3класс
Тақырыбы:
Жануарлардың алуан түрлілігі
Мақсаты:
Жануарлардың алуан түрлілігі және олардың топтық белгілерімен таныстыру.
Күтілетін нәтиже:
Жануарларлың алуан түрлілігімен танысады.Топтық талқылауға қатысып,өз пікірін жеткізе білуге,өзін-өзі реттеуге үйренеді.
Түйінді идеялар:
(кілтті сөздер)
Табиғат-тіршіліктің құт-берекесі.
Сабақ кезеңдері:
Сабақ барысы:
Бағалау
Ресурстар
1.Кіріспе
2 мин
2мин
5мин
2 мин
Ынтымақтастық қалыптастыру.
Тренинг «Мен сізді... таныстырғым келеді»
Топқа бөлу«Орныңды тап!»
(Үй жануарлары,жәндіктер,аңдар,құстар) болып топқа бөлінеді.
Білім.Үй тапсырмасын тексеру.
«Ыстық орындық» әдісі арқылы үй тапсырмасын сұрау
Сергіту сәті«Бұл не?» Ым,ишара арқылы суреттегі заттың атын атау.
Миға шабуыл.
Жануарлардың суретін көрсете отырып,бүгінгі сабақтың тақырыбын ашу.Жануарлар қалай бөлінеді?
3 шапалақ
Жетон арқылы
Басбармақ,3шапалақ
Қима қағаздар
Орындық
АКТ
2.Тұсаукесер 2мин
Түсіну.
1.Жаңа сабақ.Жануарлардың алуан түрлілігі.Мәтінді оқу.
3.Негізгі бөлім
23мин
Қолдану.
1 топ Постер Жануарлардың қай тобы ерекше қызықтырды?
2 топ «Ассоциация» « Жануарлар»
3 топ «Сиқырлы үңгірде» Топқа бірнеше суреттер беріледі.Суреттерге қарап,жануарлардың белгілерін айтып, үңгірден шығады.
Талдау.4 топ «Семантикалық карта» әдісі.
Жануарлармен танысып,кестені толтырады.
Бас бармақ арқылы,3шапалақ
Жарайсың,керемет,тамаша!
Фигуралар
Бірін-бірі бағалау
Постер
Постер
Суреттер
Карта үлгісі
4.Қорытынды
5мин
Жинақтау.«Кезбе тілші» әдісі.Сұрақ-жауап
Жұлдызшалар
Микрофон
5.Рефлексия
2мин
«Аңдар»
« Арыстан» «Қоян» «Түлкі» Стикерлер арқылы сабақта қаншалықты әсер алғандарын жазып,әр аңның тұсына апарады.
Аңдар арқылы
Стикерлер Аңдар суреттері
6.Қосымша оқу.Үй тапсырмасы.
2мин
Мәтінді оқу,жанаурлардың алуан түрлілігі туралы қосымша мәлімет әкелу.
7.Не сәтті өтті? Нені дамыта аласыз?
Оқушылардың сұрақтары өте қызықты,нақты болды.
8.Не сәтсіз өтті? Нені өзгерткіңіз келеді
Уақыттан асып кеттім. Келесіде уақытты тиімді пайдалану.