САБАҚ: Нан тағамдары | Мектеп: |
Күні:
| Мұғалімнің аты-жөні: |
СЫНЫП: | Қатысқандар:
| Қатыспағандар: |
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары
|
«Нан тағамдары» атты тақырып бойынша лексикалық бірліктерді игеру. Қазақ тіліне тән ерекше дыбыстарды, жаңа сөздерді, сөз тіркестерін дұрыс айтуды, сауатты жазуды және тақырып бойынша оларды орынды қолдануды үйрену. Тақырып бойынша тыңдалым әрекеттері игеру, диалог құрастыру үйрену
|
Сабақ мақсаттары | Барлық оқушылар орындай алады:
|
Жаңа сөздерді, сөз тіркестерін дұрыс айтады. Жаңа сөздерді орынды қолдануды біледі;
|
Оқушылардың көпшілігі орындай алады:
|
Тыңдалым тапсырмалары түсінеді, орындай алады
|
Кейбір оқушылар орындай алады:
|
Жаңа сөздерімен еркін сөйлемдерді құрастырады, тақырып бойынша сүрақтарға жауап береді.
|
Тілдік мақсат | Пəнге қатысты сөздік қор мен терминдер: «Ас атасы - нан», нан тағамдары, нан дүкені, ақ, қара, жұмсақ, жаңа, дәмді нан |
|
Диалог құруға / шығарма жазуға арналған пайдалы тіркестер:
|
Нанды ал, нанға бар, нан сатып ал, нанды бер
|
Алдыңғы оқу:
| Сөздік қор: азық – түлік атаулары, сатып алу, жеу, бару етістіктері, мінез-құлығының суреттейтін сын есімдері
|
Жоспар |
Жоспарланған уақыт | Жоспарланған жаттығу түрлері
| Ресурстар |
Басы
| Амандасу: Қайырлы күн, досым, Қайырлы күн болсын. Дүйсенбінің (сейсенбінің, бейсенбінің, сенбінің) сабағы Сәттілікке толсын! Біздің алар бағамыз, Кілең бестік болсын! Оқушыларға психологиялық ахуал туғызу: «Мен қандаймын» Оқушыларға 2 минут ішінде «Мен қандаймын?» деген сұраққа жауап қайтару қажет. Бұл жауапқа 3 сөз немесе сөз тіркестерін айтуға болады. Ауызекі сөйлеу: «Ыстық орындық» Бір оқушы орындыққа отырады, қалғандары оған әртүрлі сұрақтар қойылады Талап: Тыңдалым “Дүкенде”
Оқушылар екі балалардың диалог тыңдап отыр, карточкамен жүмыс істейді. Содан кейін сабақтың тақырыбын ашады. Нан ең басты тағам. Қазақтар былай дейді: «Ас атасы - нан». Нан қайдан келеді? Наубайшы - пекарь
| Презентация. Слайд 1
Слайд 2
Слайд 3, 4, 5 перфокарталар
|
Ортасы
| Үй жұмысы тексеру
Бағалау парағы арқылы бір-бірінің тексереді. Саусақ ойыны: Бармақтар отбасы Жазылым: Көркем жазу минуткасы: Бб әріпі, б әріппен оқушылары буындары құрастырады, б дыбысының классификациясы. Сөз тіркестері құру: 1) тәуелдік жалғауларымен 2) көптік жалғауларымен. Бір буынды с. Екі буынды с. Сергіту сәті: Дастарқан Айтылым. Жұппен жұмыс. Диалог құрастыру Берілген байланыссыз сөйлемдерден диалог құрастырады. Содан кейін оны оқып береді, ал қалғандары оқушылары бағдаршам көмегімен бағалайды. | Бағалау парағы
Слайд 6. Видио. [link]
Слайд 7.
Сөйлемдермен парақшалары Бағдаршам
|
Соңы
| Бекіту: Нан қандай? Класстер жасау
ақ, қара [pic] жұмсақ, дәмді жаңа
Үй жұмысы: 74 б. 5-тапсырма, өлең жаттау Қосымша тапсырма:сөзжұмбақ | Парақта жазылған керекті сөздер
|
Рефлексия | «Ойлау бутерброды» 1 қатар – бүгін нені жақсы түсіндіңіз? 2 қатар – өткен сабақпен байланысы бар ма? 3 қатар – нені меңгере алмадыңыз? | Бутерброд суреті, стикер |
Қосымша ақпарат
|
Саралау – оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз? | Бағалау – оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз? | Пəнаралық байланыс – Денсаулық жəне қауіпсіздік, АКТ-мен байланыс. Құндылықтармен байланыс (тəрбие элементі). |
Үлгірмейтін оқушымен жүмыс: Карпук И.
| Критериалды бағалау (бағалау парағы) формативті бағалау: «Бағдаршам» | Пәнаралық: ағылшын тілі Денсаулық: сергіту сәті, саусақ ойыны АҚТ: видио, , презентация Тәрбие элементтері:нан құндылығы әңгімелеу |
Рефлексия
Сабақтың мақсаты мен оқу міндеттері орындалды ма? Бүгін оқушылар не үйренді? Сабақ қалай өтті, қандай деңгейде өтті? Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма? (тапсырмалар сəйкес болды ма?) Уақытты қалай пайдаландым? Жоспарыма қандай өзгеріс енгіздім жəне неге? | Өз сабағыңызды талдау үшін осы бос орынды пайдаланыңыз. Сол жақта берілген сұрақтарға жауап беріңіз. |
|
Қорытынды бағалау Ең жақсы өткен екі нəрсе (оқыту мен оқуға қатысты) 1: 2: Қандай екі нəрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (оқыту мен оқуға қатысты)? 1: 2: Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар жөнінде келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпарат білдім? 1: 2: |