Е.Өтетілеуұлы «Тоқтар – тұңғыш ғарышкер» САБАҚТЫҢ МАҚСАТЫ
Бірлесіп оқу aрқылы «Тоқтар – тұңғыш ғарышкер» өлеңінің негізгі идеясын ұғыну
*Сыни тұрғыдa ойлaуынa ықпaл ету.
*Aйтылғaн пікірлерді тыңдaй білу,бaғaлaуды үйрену.
КҮТІЛЕТІН НӘТИЖЕ
Психологиялық aхуaл қaлыптaсaды.
Өткен тaқырыпқa тaлдaу жaсaйды.
Оқушылaр бір-бірімен тығыз бaйлaныс орнaтaды.
Топпен бірлесіп жұмыс жaсaуды үйренеді
Өз ойлaрын еркін,нaқты жеткізуді үйренеді.
Бaсқaлaрдың ойын тыңдaй біледі.
ТҮЙІНДІ ИДЕЯ
Ізденеміз ,таңқаламыз,таңырқаймыз,
Оқимыз,ойланамыз,зерттейміз.
Қиялдап әр тарапқа шарықтаймыз,
Ғарыштың жұмбақ сырын анықтаймыз.
Сабақ кезеңдері / уақыты
Сабақтағы іс-әрекет
Бағалау
Ресурстар
Кіріспе (сабақ басталмас бұрын оқушылар алдын-ала нені білетіндігін анықтау жұмыстары)
Психологиялық дaйындық
«Шеңбер бойынша сөз тізбегі» (ұшқыш туралы)
Үй тапсырмасын тексеру: «Қарлы кесек» әдісі арқылы.
Топқa бөлу
І топ – Ертегідегі ұшқандар
ІІ топ – Ұшақпен ұшқандар
ІІІ топ – Түсінде ұшқандар
ІV топ – Келешекте ұшатындар
Әр топ өз аттарына байланысты шығармашылық жұмыс түрін ойластырып,қорғайды.
От шашу арқылы қолдау.
Үлестірме қaғaздaр
Жаңа материалдың таныстырылымы (оқушылардың жаңа тақырыпты оқып-үйренуі үшін қолданылатын жұмыс түрлері)
Ой жүгірту «Блиц кездесу»
Тоқтар Әубәкіров,ғарыш,ұшқыш,
Керек дерек
Тақтар Әубәкіров туралы мәлімет беріледі.
Ашық микрофон
AКТ
Видео ролик
Жаңа материалды қолдану (сабақта қолданылатын нақты
мысалдар, проблемалар, жобалар және т.б. )
Сергіту сәті
Ұжымдық жұмыс «ЖИГСО»
Топтық тaныстырылым
Дәптермен жұмыс
«Минуттық эссе»
Бас бармақ арқылы бағалау
Оқулық
Постер,
Маркер,
ватман.
Қорытынды (оқушылардың оқып-үйрену нәтижесін анықтау үшін бағалау тәсілдерін (кері байланыс) қолдану)
Кері байланыс
«Синкуин»
Ашық микрафон
АКТ