Сабақ жоспары математика пәнінен 9 санының құрамы (1 сынып)

Автор публикации:

Дата публикации:

Краткое описание: ...


Пәні: Математика

Сынып: 1 «Б»

Сабақтың тақырыбы: 9 санының құрамы

Мақсаты:

  1. Жаңа тақырыппен таныстыра отырып, 9 санының құрамы туралы білімдерін қалыптастырып, мәні 9 болатын теңдіктерді табу, білімдерін бекіту,оқушыларды есеп шығаруға шапшаңдылығын кеңейту.

  2. Оқушылардың ой- өрісін, ойлау қабілетін математикалық тілін дамыту, пәнге деген қызығушылықты арттыру.

  3. Мақсатқа жетуге ұмтылу, тапқырлыққа, іздемпаздылыққа жұмыс істеуге тәрбиелеу.

Сабақтың түрі: Жаңа білім беру сабағы

Әдісі: сұрақ-жауап, дәлелдеу, талдау, салыстыру

Көрнекілігі: «Кім тез есептегіш», өлеңді есеп, ойлау қабілетіне берілген тапсырмалар.

Пәнаралық байланыс: Сауат ашу

Жоспар:

  1. Ұйымдастыру кезеңі

  2. Жаңа сабақ

а) Қызығушылығын ояту (тақырыптың атын оқушыларға шығарту, мақсатын құру)

ә) Мәні 9 болатын есепті шығару

3. Дәптермен жұмыс №2

4. Шығармашылық тапсырма «Кім тез есептегіш?» (Сандар құрамын анықта)

5. Оқулықпен жұмыс №4 (Ауызша)

ә) Қосымша тапсырма (Өлеңді есеп)

6. Бекіту

Сабақтың барысы:

  1. Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылардың ынтасын сабаққа аудару.

  • Қазір бізде қандай сабақ?

  • Математика сабағында не істейміз?

  1. Жаңа сабақ:

Мәні белгісіз кілтті санды табу.

6+3

7+2

5+4

3+6

Бекіту сұрағы:

  • Кілтті сан қандай?

  • Бүгінгі сабақтың тақырыбы қандай деп ойлайсыңдар?

  • Бүгінгі біздің сабақтың тақырыбы 9 санының құрамы.

  • Оқулық беті 78-79. Бүгін біз сендермен осы беттермен жұмыс жасаймыз.

  • Сабақтың мақсаты қандай? Сабақта не істейміз деп ойлайсыңдар? (өзім сабақтың мақсаты мен істелетін жұмысты қорытамын).

  1. Дәптермен жұмыс

2 салыстыру есебі. (оқушыларға өздігінен орындату, тексеру)


  1. Шығармашылық тапсырма. «Кім тез есептегіш?»

Екі қатардан 2 оқушыны шығарып, 9 және 8 санының құрамын анықтау.










Оқушының қаншалықты тапсырманы дұрыс орындағанын тексеру.

  1. Оқулықпен жұмыс.

Сурет бойынша өрнектер құрастыр және олардың мәнін тап.

Жұмбақты шешу. (Жұмбақты өзім оқып беремін, оқушылар шешуін табады)

  • Кәне, балалар, сурет бойынша жұппен ауызша жұмыс жасайық.

  • Жұп бойынша өрнектің мәнін сұраймын

  • Дұрыс жауап берген оқушыны қошеметтеу.


Сергіту сәті:

Ал балалар, тұрайық,

Алақанды ұрайық.

Оңға қарай бұрылып,

Солға қарай бұрылып,

Бір отырып, бір тұрып,

Бой сергітіп алайық.


  1. Өлеңді есеп. Оқушылардың білімін жетілдіру үшін өлеңді жолды есеп беремін.

Көлде жүзді 7 аққу,

Ұшып келді 2 аққу.

Қанша болды

Көлде аққу?

Жауабы: 9 аққу

  • Қайдан білдің? Қандай амалын пайдаландың?


а. Уақытқа байланысты оқушыларға тапсырма беру

1. 3см + 4см =

9см – 5см =

8 см – 4см =


2. 8 + = 9

- 3 = 6

4 + 3 =


  1. 7 см * 7см

6см * 5см

4 * 4 - 1


6. Қорытындылау.

- сабақта не істедік?

- қандай тапсырма ұнады?

- қандай тақырыппен жұмыс жасадық?


  1. Бағалау (оқушылардан пікірін сұрау)











































29 жалпы орта білім беру мектебі











1 «б» сыныбында жүргізілген математика пәнінен ашық сабақ

Тақырыбы: 9 санының құрамы











Мұғалім: А.Д.Сматова


















Павлодар 2015 ж