4 сынып Әдебиеттік оқу
Сабақтың тақырыбы: Көктем
Мақсаты: Қ. Аманжоловтың өмірімен танысулары керек. Көктем өлеңінің мазмұнын ашып, көктем мезгіліндегі табиғат өзгерістерін танып білулері керек.
Белсенді сабақ беру тәсілдері мен сабақтағы жұмыс түрлері:
Ұйымдастыру кезеңі. Психологиялық дайындық.Топқа бөліну (6 минут)
Үй тапсырмасы /"Өрмекші" ойыны бойынша үй тапсырмасын тексеру/ (5 минут)
Жаңа тақырып. Диалогты оқу (5 минут)
Негізгі бөлім. 20 минут
Сергіту сәті .3 мин
Жұптық, топтық бағалау (6 минут)
Мұғалім қорытындысы.жиынтық бағалау, үй тапсырмасын беру (4 минут)
4.Сабақтың нәтижелері: Қ. Аманжоловтың өмірімен толық танысты. Көктем өлеңінің мазмұнын ашып, көктем мезгіліндегі табиғат өзгерістерін танып білді.
5.Түйінді идеялар
6. Бірлескен жұмысқа негізделген тәсілдер: СТО, Блум таксономиясы, топтық жұмыс, диалог, шығармашылық жұмыс, АКТ, "Дана үкі" әдісі, сұрақ жауап, жұптық, топтық бағалау
10мин
3мин
Негізгі бөлім. .
3.Қолдану.
"Дана үкі" әдісі.
Шығармашылық жұмыс
Сергітусәті.Кірпі.Қара жорға.
Оқушылар тақырып бойынша жұмыс жасайды
а/ 1 топ – а) Мәтіннен негізгі жаңа ұғымдарды тауып және жаңалық болған мәліметті жазыңдар.
ә) мәтіннің негізгі ойын бір сөйлеммен білдіріңдер
в/ 2 топ- в)мәтіннің негізгі ойын сурет, сызба, кесте арқылы бейнелеп көрсетіңдер
г) оқыған мәтіннен келешекте қажет болатын маңызды қорытынды шығаруға бола ма?
Екі топта тапсырмалар бойынша жұмыс жасайды.
Оқушылар бойын сергітеді
10мин
4.Талдау. Топпен жұмыс.
1топ Ребус шешу
2топ Постермен жұмыс
6мин
Қорытынды бөлім.
5.Жинақтау.
6.Бағалау.
Үйге тапсырма беріледі.
Әр оқушы тақырыпқа байланысты эссе жазады
Бағалау парақшасы арқылы бағалау.
Үй тапсырмасын алады.