Оқу мақсаттары | 1.1.7.1 Тыңдалған мәтінге өз көзқарасын жай сөйлеммен білдіру (ұнайды, ұнамайды) 1.1.4.1. Мәтіннің мазмұнын тақырыбы немесе оның иллюстрациясы бойынша болжау. 1.2.1.1 Сөз/ сөйлем сызбасын оқу 1.3.8.1 Жазу жолын, жоларалық кеңістікті, жолдың жоғарғы және төменгі сызығын сақтап, әріп элементтерін каллиграфиялық талаптарға сай жазу. |
Сабақ мақсаттары | Барлығы: Жаңа білімді меңгереді. Көбі: Тақырыпты түсініп, тыңдап, жетекші сұрақтар арқылы талқылайды.Әріптен, буындап оқиды. Кейбірі: Буындап, толық сөздермен оқиды. Жеке жұмыста өз ойын айтады. |
Басы
Ортасы
| 1.Ұйымдастыру кезеңі: 3 мин
2.Өткенді қайталау 3 мин
Жаңа сабақ 14 мин Миға шабуыл:
Аудио тыңдау тыңдалым дағдысы
Топпен жұмыс
Сергіту сәті
Кітаппен жұмыс
Ұжымдық жұмыс
Дәптермен жұмыс | Шаттық шеңбері. Қуан, шаттан алақай, Қуанатын күн келді. Қайырлы күн! Қайырлы таң! Күліп шықты күн бүгін. Бір - бірімізге күннің жылуын үрейік. Өткен ұйымдастырылған оқу - іс әрекетіне ой - қозғау. Балалар біздер алдымен өткен әріпті еске түсірейік Біз алдынғы оқу іс әрекетімізде қандай дыбыс және әріппен таныстық. Балалар Ш дыбыс мен әрпін өткеніміз туралы айтады. Ш әрпі бар сөздер ойлау. Ш дыбысы мен әрпіне байланысты сөздерді оқытып, буынға бөлдіру, сөзде неше дауысты және дауыссыз дыбыс барын өздеріне айтқызу. Ойын: «Сөз ойла, тез ойла» Миға шабуыл арқылы, жаңа оқу - іс әрекетіне көшу. Жұмбақ шешу: Сабынды, сағызды Сарымсақты, сәбізді. Сапсыз бірақ тәрізді, ? ( С ) С әрпіне басталатын, с әрпі кездесетін сөздерді айтайық.
Демалыс күні Санат ауыл шетіндегі көлге қарай келе жатты. Жолдың сол жағынан жорғалап келе жатқан жыланды көріп, қорыққанынан тоқтай қалды. Сол сәттеесіне таяғының бар екені есіне түсіп, өзін батыл сезіне бастады. Жылан ыс деп біраз ысылдап, жөніне кетті. Тапсырма: мәтіннен «С» әрпі бар сөздерді тап.
1-топ С дыбысы сөздің басында 2-топ С дыбысы сөздің ортасында 3-топ С дыбысы сөздің соңында кездесетін сөздер табасыңдар.
Бір, екі, үш. Бір, екі, үш Бұлшықетте күш. Мен ұшамын кептерше Еңкейемін жерге қолым жеткенше.. 3. Су сау сан су А су а сау са на су ат
4. Ойлан тап. Сөзжұмбақты шеш
Дәптерден «С» әрпі мен дыбысына қатысты сөздерді бастырып жазу. | Шаттық шеңберіне тұрғызу
Ш дыбысы кездесетін сөздер және суреттер
С әрпі
ноутбуктан аудио жазба тыңдату
сөздер
дәптер |
Саралау – оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз ? Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз ? | Бағалау – оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз ? | Пәнаралық байланыс – денсаулық және қауіпсіздік АКТ – мен байланыс Құндылықтармен байланыс (тәрбиелік элемент) |
| Бағдаршам түстері Жасыл-барлығы түсінікті. Сары- түсініксіз,сұрақтарым бар. Қызыл- ештене түсінбедім.
| Аудиожазба, таныстырылым Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу |
Рефлексия Сабақтың мақсаты мен оқу міндеттері орындалды ма ? Бүгін оқушылар не үйренді ? Сабақ қалай, қандай деңгейде өтті ? Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма ? (тапсырмалар сәйкес болды ма?) Уақытты қалай пайдаландым ? Жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неге ?
|
|