Пән атауы: Дүниетану | Өтілетін уақыты | Барлық оқушы саны: |
Сілтеме | Күнтізбелік жоспар, оқулық |
Сабақтың тақырыбы: | Орман тоғай өсімдіктері, жануарлары туралы |
Мақсаты: | Орман тоғай өсімдіктері, жануарлары туралы, олардың тіршілігі жайында біледі. Олардың пайдасы жайында түсінеді. |
Оқу нәтижесі | Орман тоғай өсімдіктері, жануарлары туралы жайында біле алады. Білгендерін өмірде қолдана алады. |
Дереккөздер | Оқулық, ресурстар |
Сабақтың барысы |
Мұғалімнің іс- әрекеті | Оқушының іс- әрекеті | модульдер | Бағалау түрі |
Қызығушылықты ояту: Ұйымдастыру кезеңі: 2 түсті таратпа тарату арқылы топқа бөлу | Оқу құралдарын дайындап қояды. Таратпалар бойынша бірден топқа бөлініп отырады.
Жануар. Өсімдік атауымен бөлінеді. | Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер, оқушылардың жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту және оқу | Қолпаштау арқылы бағалау |
Үй тапсырмасын тексеру. «қорапшадағы сұрақтар» Мақал- мәтелдер айту | Шөл өсімдіктері мен жануарлары тіршілігі туралы айтады. Қорапшада берілген сұрақтарға жауап береді.
| оқушылардың жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту және оқу
| Бірін- бірі бағалау
|
Мағынаны тану Жаңа сабақ: Оқулықтан оқып шығу, танысу.
Дәптермен жұмыс
| Сұрақтарға жауап беру, өз пікірлерін айтқызу. Орман тоғай өсімдіктері, жануарлары туралы Қазақстанның қай аймақтарына мекендеуге бейім, және пайдасы туралы қысқаша кесте құру | оқушылардың жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту және оқу. Диалог құру, оқушылардың жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту мен оқу. | Топта бірін- бірі бағалау,
«басбармақ» әдісі арқылы |
Ой толғаныс: «Серпілген сауал» сратегиясымен мал шаруашылығына байланысты сұрақ қояды. Сергіту сәті: |
Әр бала сұраққа жауап беріп, өз сұрағын келесі балаға қояды.
Жұмбақтар шешу. | СТО Оқыту үшін бағалау мен оқуды бағалау. Оқытуды басқару және көшбасшылық | 3 Қол шапалақ |
Бекіту кезеңі: Екі топқа тапсырма
| Өсімдіктер мен жануарлардың аттарын атау ерекшеліктерін айту. Жұмыстарын қорғайды. | Талантты және дарынды балаларды оқыту, оқушылардың жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту және оқу
| Бір- бірін қолдау |
Үйге тапсырма: 69-72 беттер мазмұндау, | Тапсырманы күнделіктеріне жазып алады. | Оқыту мен оқуды бағалау | Мұғалімнің бағалауы |